KNJIGE SVENA HASELA ISTINA ILI MASTARIJA
Prikazujem rezultate 1 do 6 od 6

Tema: KNJIGE SVENA HASELA ISTINA ILI MASTARIJA

Iskusan ljuta_mamba (avatar)
    Učlanjen
    16.06.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    137

Podrazumevano KNJIGE SVENA HASELA ISTINA ILI MASTARIJA

procitao sam sve knjige svena hasela,tj one koj su izdate kod nas,i zbog interesantnog stiva sam se zanteresovao putem interneta malo vise o njemu,tj odakle mu ti podaci kojima barata,e sad da negnjavim nasao sam cak i sajt njegovih fanova porta's kitchen gde se sto sta kaze,nasao sam ga na wikipediji sa zvanicnim podacima koje je on dao,koji ruku na srce deluju malo naivno,pogotovo deo o ulasku u nemacku vojsku sa danskim drzavljanstvom,fora je navodno da mu je majka austrijanka pa je posle aneksije na konto toga uspeo da udje,elem pronasao sam gomilu sajtova koje je pisao neki danski novinar,neznam ime a mrzi me da bunarim po guglu,ali ima dva aa zaredom u imenu,koji govore o svenu pedersenu alijas haselu koje je umetnicko prezime i njegovom zivotu tokom 2 s.r....e sad on kaze da je sven bio pristalica nacista,da je cak pokrao neke bicikle i predao danskoj nacistickoj partoiji pa je hvatan,da nikad nije makao dalje od kopenhagena za vreme rata,vec da je bio pri nacistickoj danskoj partiji nesto kao dousnik i civilna odbrana ujedno,nije bio policajac posto nije bio prosao fizicke preglede za dansku vojsku i odbijen je,navodno je odbijen zbog toga i za danski ss,verujem da nemoram da objasnjavam o dobrovoljcima u ss iz drugih zemalja,e ad posle rata je navodno bio uhapsen i osudjen na 4 god robije zbog saradnje sa okupatorom i bio poslat u zatvor gde je sreo gomilu pripadnika danskog i norveskog ss koji su sluzili robiju zbog izdaje zemlje,oni su bili po divizijama wiking i nordland itd i u principi naravo ucenije ove price je da je on slusao njihove price krojio po glavi i kasnije od toga sklopio knjigu,taj tip jos navodi da gde god je 27. tenkovsi navodno bio,bile i divizije danskog ss,tj da je koristio njihova iskustva.... e sad kaze da e bio totalno glup za pisanje i da je angazovao nkog tipa da mu pomogne oko pisanja legije rokletih,taj je mrzeo vojsku,rat a pogotovo nacizam i skrojio knjigu po svom osecaju,zato su svenova dela navodno sva posle takva....e sad,to mozete i samo naci na googlu kad ukucate sven hassel sta mne zanima,vase licno subjektivno misljenje,jeli ta dela imaju veze sa istinom ili je ko karl maj pisao knjige o divljem zapadu a da nije nikad bio u americi ja sam licno malo istrazivao i 27. puk 6. tenkovske divizije jeste postojao,jeste sluzio uglavnom u juznoj rusiji tj ukrajini oko krima i bio je razbijen posle bitke za staljingrad tj proboja posle leta 43. valjda.logicno mi je da mali,legionar i tako neki jesu likovi ubaceni da malo oboje roman ali verujem a je par likova pogotovo iz prvih knjiga postojao,ako je postojao,sad to,malo am oduzio,a vi recite sta mislite

Učlanjen
    16.06.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    137

Podrazumevano Re: KNJIGE SVENA HASELA ISTINA ILI MASTARIJA

hajte ljudi recite nesto valjda ste procitali nesto od njegovih knjiga,tematika je nemacki vojnici na istocnom frontu,malo i negde drugde,ali istocni uglavnom

Ističe se
    Učlanjen
    15.12.2006.
    Tekstova u blogu
    8
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio ljuta_mamba
    hajte ljudi recite nesto valjda ste procitali nesto od njegovih knjiga,tematika je nemacki vojnici na istocnom frontu,malo i negde drugde,ali istocni uglavnom
    Ajde, prvo lepo prepiši uvodni post, da može da se čita... malo tačaka, nešto velikih slova, a najviše novih redova...

... i – odljuti se... ;-)

Ističe se Wilkołak (avatar)
    Učlanjen
    08.12.2005.
    Pol
    muški
    Podgorina - srez valjevski, okrug kolubarski
    Reputaciona moć
    66

Da, da .. mene je mrzelo i da citam dalje od prve linije ... Podeli malo po pasusima i kao sto Lj rece, sredi malko pa da citamo!

Učlanjen
    16.06.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    137

ma nisam ljut to se ja samo tako cesljam
    Pazite ljudi,sad i kad bih hteo,nebih mogao.....jel vidite vi koliko bi to posla bilo
    Pisano je u formatu,ajd da kazem obicna strana obicne knjige.....a ne bukvara
    Nema slika,na zalost
    Sto rece Valjevac da ga je mrzelo da cita dalje od prvog reda.,ne sumnjam,uopste
    Jeste pisano malo s brda s dola,ali nisam ocekivao da ce mi neko ocenjivati pravopisni deo
    Verovatno bih pao na ovom diktatu
    Hm,drugarska kritika usvojena,sve u svemu u pravu ste,ali nekako,ko kad se covek kani da treba da kreci,pa nikako
    salim se,sredicu!

Ističe se
    Učlanjen
    15.12.2006.
    Tekstova u blogu
    8
    Reputaciona moć
    0

Nije, bre, reč o pravopisu, već o čitanju... treba prstom da "držim" redove...

I, ajde, očešljaj se, pa kreni... da krečiš...

Slične teme

1. Istina ili?
    Autor Moreplovka,pa sta? u forumu Politika
    Odgovora: 19
    Poslednja poruka: 19.04.2008., 16:28
  2. el istina
    Autor AntunTun u forumu Razno
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 24.06.2006., 13:23
  3. JE L ISTINA
    Autor hanibaI77 u forumu Žene
    Odgovora: 88
    Poslednja poruka: 21.06.2006., 13:09
  4. ISTINA,ISTINA I SAMO ISTINA!!!!!!!!!!!
    Autor Elishabeth u forumu Arhiva
    Odgovora: 29
    Poslednja poruka: 27.04.2004., 04:34

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •