Nero i ruski(cirilica uopste)

manijebitno

Zainteresovan član
Poruka
142
Imam jedan manji,ali iritantan problem.Pre nekoliko dana pokusao sam da narezem neku rusku muziku na dvd,kad mi je izasla sledeca poruka :"Error crating ISO or Joilet file names".Koristim nero 7 Premium.Jel zna neko kako da ovo uklonim ili koji program sigurno moze ovo da reze?
 
Pretpostavljam da su nazivi pesama na ruskom. Nisam siguran ali mislim da Nero nije unicode program. Ako je problem u tome, možeš probati ovo: Kontrolna Tabla - Regionalne i jezičke postavke - Napredna pod. : jezik za ne-unicode programe stavi na ruski.
Mislim da je potreban restart windowsa da bi opcija bila primenjena. Imaj na umu da će to da utiče na druge ne-unicode programe ( npr. winamp će verovatno da prikazuje neke hijeroglife ).
 
Русија данас има једну велику групу која се зове "ЛЮБЭ", за коју ми је један Рус рекао да их воле и деца и млади и људи средњих година и старији. Свима топло препоручујем да послушају њихов албум "Рассея", који могу да скину са ове адресе:

http://www.mp3real.ru/mp3/lube/rasseya/

Посебно препоручујем песму под бр. 2. као и 1. и. 3.
 
@drinjaca,jel znas jos nesto dobro rusko,i ako znas gde da skinem?I ja imam dosta toga,ali jedino mogu da ti posaljem...

15 година сам сваки дан такорећи слушао heavy metal музику, све до пре коју годину када сам "открио" фантастичне руске песме које су ме одушевиле, и које су одредиле прекретницу што се тиче мојег избора у музичком правцу. Има много тога што би се могло слушати, али свакако би требало прво послушати - Пелагеју Сергејевну Ханову, девојку која је рођена у Академгородку, поред Новосибирска и која се од малих ногу бавила са певањем. Она сада има 20 година и скоро је добила орден од руског Патријарха за промовисање руске, изворне музике, то јест такозваног автохтоног певања. Ради се о фантастичном гласу, за који сам чуо да електронски инструменти не могу да забележе све његове дијапазоне. Девојка фантастично пева, лепо и пристојно изгледа и има изванредну групу пратећих музичара. Што се тиче саме музике, она је посебна прича, јер се ради о, често експерименталној музици, која у себи носи доста елемената такозваног "новог таласа", тако да ће за оне који су волели србски "нови талас", слушање Пелагејине музике бити право откриће.

Овим текстом завршавам све своје коментаре јер сам ушао у Off Topic. Јави ми се на приватну поруку да ти дам линкове за неке песме, као и да ти мени нешто препоручиш.
 

Back
Top