Earwin (Magic) Jonhson

Poeni 19,5
Asistencije 11,25 (za coveka od 205cm neverovatno)
Skokovi 7,23 (za igraca koji je vecinu vremena na parketu bio playmaker neverovatno)

Priznanja
Izabran u idealnu univerzitetsku petorku Amerike 1979,iste godine bio izabran za najboljeg igraca play-off i osvojio sampionat NCAA.
U NBA ligi bio je 3 puta biran za MVP(1987,1989,1990),devet puta biran u idealnu NBA petorku,jednom u B-petorku,bio je izabran u idealnu debitansku petorku 1980.tri puta MVP finala play-off (1980,1982,1987) .Sampion NBA sa Lakers-ima pet puta (1980,1982,1985,1987,1988),osvajac zlatne olimpijske medalje 1992 u Barseloni.Dva puta MVP na all-star mecevima (1990,1992).Drugi po broju asistencija svih vremena,iza Stoktona
 
Svakako da nije bolji od Dzordana ni po priznanjima ni po trofejima.Moj najomiljeniji plej od inostranih igraca(od nasih to je naravno Sale).A sto se tice naj tandema svih vremena i to je diskutabilno.Dzordan i Pipen,Sek i Kobi,Rasel i Havlicek....Bilo je izuzetnih tandema...
Ali kako god da okrenes,najbolji plej ikada! Harizma kakva se ne vidja-osmeh i asistencija-to je Medzik!!!! :D :D :D
 
I Bird je za svoju poziciju bio dobar u asistencijama..secam se pre par godina na NBA Live bilo neshto kao top 10 asistencija NBA ikada....I bio je neki ludachki potez Birda kad loptu koja ide u aut pod koshem protivnika iza ledja u vazduhu baca i asistira..valjda Mekhejlu.....ma totalno ludilo....
Inache Medzik je po meni naj plej NBA a i sveta ikada.
 
Srlesrle:
I da,nije drugi,vec treci asistent svih vremena...Mark Dzekson je takodje ispred njega.Medzik je prvi po proseku asistencija.A najbolji igrac Finala je bio 1980.;)
po broju asistencija prvi je Stokton(15177),drugi Dzonson(10141),Robertson(9887) i tek sad je Dzekon 4. sa(9845).
A napisao sam da je najbolji igrac finala play-off bio 1980.(bolje citaj)
 
nikoj:
Priznanja
Izabran u idealnu univerzitetsku petorku Amerike 1979,iste godine bio izabran za najboljeg igraca play-off i osvojio sampionat NCAA.

Ja znam sta kazem,ovde pise iste godine-a on nije bio najbolji igrac Plej Ofa 79te.
Drugo,NAPISI pravilno njegovo ime.
Trece,10.334 asistencija je imao Mark Jackson a 10.141 Medzik.

Zao mi je,ali OCAJNO SI OBAVESEN za coveka kome je Medzik najbolji igrac.
 
Sport se ne uči iz knjiga.Mislim možeš pročitati knjigu o nekom igraču, ali nikako učiti.Sport ili pratiš ili ne pratiš.A podaci ti i nešto baš nisu tačni.Poznavaoc sporta nije neko ko je pročitao nekoliko knjiga.Džabe neko zna nešto o Jordanu ili Bekamu ili šta ti ja znam, a ne zna npr. kad ga pitaš koji je rekord na 100m, ko je rekorder po broju Houm-ranova, šta je stenli kup, ko je Joe Montana.........
Ne odnosi se ovo na tebe i ne znam ni zašto sam ovo napisao.Jer ima ljudi kojih mi je pun k**** jer znaju dve tri glavne stvari o sportu i sad sebe smatraju poznavaocima sporta.Niko ne zna koliko je njegovo znanje sporta, ali po komentarima ljudi sa foruma se može videti ko koliko zna.Ima ljudi koji se qrče kako mnogo znaju, a većin njih već pada na moje prvo pitanje:Ko je bio Roki Marćano?90% ljudi kaže da je to samo filmski junak.
Ma zaboravite na ovaj moj komentar.Gomila gluposti na jednom mestu.Ne znam zašto sam napisao....
 
Sorry Nikoj,ne bih zeleo nikog da vredjam ovde,ali ti podaci su ti jaaaaako stari...Pogledaj malo bolje-upisi na googlu Mark Jackson NBA i vidi njegovu koncnu statistiku i videces o cemu ti pricam. Pre 2,3 godine je bila fora jer su Stokton i Dzekson igrali u istom timu,dva najbolja asistenta NBA svih vremena....Znam o cemu pricam proveri podatke na Netu.
A za ime i MVP finala 79 i dalje stoji sta sam vec rekao ;)
 
Znam,inace nikad ne bi bio drugi asistent svih vremena pored Stoktona koji je kralj kraljeva asistencija ;) A Dzekson je u Juti dosao do te titule drugog asistenta svih vremena...Samo sto je bila fora sto je Stokton u to vreme vec imao 39,40 godina a Dzekson recimo 38.
 
@ Vanjor
Pise se Rocky Marciano ;) a nadimak mu je mislim bio Brockton Blockbuster

@ostali.
Pravite veliku gresku uporedjivanja nekada i sada. Kosarka se izmenila. (kao i fudbal) Pele sada sigurno nikad ne bi bio najbolji fudbaler na svetu. Magic je bio u svoje vreme neprevazidjen, igrao je sjajno i usao je u legendu. Tesko je vrsiti uporedjivanja jer sva imena koje ste spomenuli jesu legende kosarke. Ima i dosta imena koja niste spomenuli (Abdul Jabbar, Julius Erving, Ralf Sampson, Kobe Bryant itd itd) (vlade divac :lol: ) Kosarka nije samo statistika nego i srce na terenu. I kosarka nije samo ovo sada, kosarka je istorija. Koliko vas zna ko je Chuck Cooper? Ni ja verovatno ne bih znao da pre godinu dana nisam gledao neke zaimljive emisije o istoriji kosarke na kablu. To je prvi crnac u NBA. Mozete misliti kako je covek igrao kad je to postigao u ono rasisticko doba

***EDIT***
I sad sam malo proguglao. Evo zvanicni top 50 igraca NBA
http://aol.nba.com/history/50greatest.html
 
Kuku majko,pa sta je sa vama ljudi???? Ja sam se bar oduvek interesovao za istoriju NBA i igrace...Vec godinama sam i kosarkaski trener...Earl Lloyd - prvi crnac u NBA,igrao je kratko doduse,a Cak Kuper je bio drugi...Igrali su iste sezone,ali zbog rasporeda utakmica ovaj je usao u istoriju.Net Klifton takodje.NIKO OD NJIH NIJE IMAO EKSTRA KARIJERU.
Interesuje me koliko stvarno znate o prvim problemima nakon ulaska crnaca u NBA?
Takodje,neke brojke kao sto su titule i MVP trofeji,koliko je puta igrac bio u naj postavi sampionata i statistika su izuzetno merljiva kategorija u svakom dobu! Naravno da se kosarka razvijala-sa pravilima i sa fizikom spremnoscu ali neke stvari su ocigledne.Npr. Bob Cousy legendarni plej Bostona nije uopste znao da vodi loptu levom rukom-on je za svoje vreme bio kralj,ali sad ne bi igrao verovatno nigde u NBA.
Dr J ni u svoje vreme nije bio najdominantniji igrac lige nego je bio najatraktivniji.Odlican igrac,ali definitivno ima bar 10 igraca koji su u istoriji uradili vise od njega.Npr.njegov saigrac Mozes Meloun.
 

Back
Top