Пропало цивилно служење- Опет радо иде Србин у војнике!!!

Alekasandar3

Buduća legenda
Poruka
35.716
Visok odziv regruta
17. jun 2007. | 10:13 | Izvor: FoNet
Beograd -- Od planiranih 4.000 regruta u junskom roku u jedinice VS upućena 3.624 ili 90,6 odsto, a na poziv se odazvalo njih 3.554, odnosno 88,8 odsto.

U vojnom okrugu Beograd na služenje redovnog vojnog roka pod oružjem upućeno je ovog meseca 1.539 ili 98,8 odsto regruta, a od tog broja pozivu se odazvalo njih 1.520 ili 97,6 odsto, prenosi list "Odbrana" navode načelnika Uprave za obaveze Sektora za ljudske resurse Ministarstva odbrane pukovnika Gorana Zekovića.

Slična situacija bila je i u vojnim okruzima Novi Sad, gde je u Vojsku upućeno 87,9 odsto regruta, a odazvalo se 79,3 odsto, i Niš, gde je u pućeno 82,6 odsto, a odazvalo se 79,3 odsto.

Za služenje vojske u junskom roku opredelila su se 3.933 regruta, a planirano je da se u civilne ustanove ili organizacije uputi njih 1.127.

Prema navodima "Odbrane", problem predstavlja veliki broj zahteva regruta za odlaganje služenja vojnog roka - u junu je takvih zahteva bilo 3.689 ili 92 odsto u odnosu na Plan uputa.

Za redovnu popunu jedinica regrutima poteškoću predstavlja i pojava da po dolasku u jedinicu određeni broj biva otpušten zbog promene zdravstvene sposobnosti u periodu prilagođavanja do zakletve, a iz tih razloga je do 8. juna otpušten 131 regrut ili 3,2 odsto od ukupnog broja.
 
Sarge:
Koje ste vi paljevine :D ..samo slazem se sa radikalima da je onaj Ponos propast.
Tadic postavio kilavog lika koji nije komandovao ni vodu od 40 gustera,strasno.

ne samo da nema veze blage , nego je i dezertirao iz vojske RSK, i pobegao u Srbiju. Ponos je rodjen u Kninu. I sad ja treba da imam poverenja u nekoga ko nije smeo da brani ni sopstveni grad, rodjake, familiju, prijatelje?
 
Jerry Ropero:
ne samo da nema veze blage , nego je i dezertirao iz vojske RSK, i pobegao u Srbiju. Ponos je rodjen u Kninu. I sad ja treba da imam poverenja u nekoga ko nije smeo da brani ni sopstveni grad, rodjake, familiju, prijatelje?

Чико, чико, ја сам побегао са писменог из математике јел могу ја да будем командант бригаде?
 
Civilno služenje se pretvorilo u cirkus. Glavni argument za civilno služenje je prigovor savesti, tj. nemogućnost nošenja oružja, što bi bilo sasvim ok da im se umesto oružja u ruke tutne koja alatka, pa da društvo ili bar vojska ima nekakvu korist od njih. Služenje po obdaništima i pozorištima predstavlja bruku ove države. Po obdaništima bi bilo bolje postaviti specijalce-snajperiste da kokaju narkose po krovovima vrtića, nego "civilne" dangube koje uzimaju lebac od noćnih čuvara. Po krovovima NS-vrtića se pronalazi "tona" špriceva s iglama i niko ne 'ebendiše takve pojave, a "civilci" kuntajući odrađuju vojni rok. Idi, bre...

Dajte mi ovlaštenje da organizujem "civilce", srpski gradovi bi bili k'o lutke sređeni. :D

I sela, naraFski... :D
 
Архангел:
Civilno služenje se pretvorilo u cirkus. Glavni argument za civilno služenje je prigovor savesti, tj. nemogućnost nošenja oružja, što bi bilo sasvim ok da im se umesto oružja u ruke tutne koja alatka, pa da društvo ili bar vojska ima nekakvu korist od njih. Služenje po obdaništima i pozorištima predstavlja bruku ove države. Po obdaništima bi bilo bolje postaviti specijalce-snajperiste da kokaju narkose po krovovima vrtića, nego "civilne" dangube koje uzimaju lebac od noćnih čuvara. Po krovovima NS-vrtića se pronalazi "tona" špriceva s iglama i niko ne 'ebendiše takve pojave, a "civilci" kuntajući odrađuju vojni rok. Idi, bre...

Dajte mi ovlaštenje da organizujem "civilce", srpski gradovi bi bili k'o lutke sređeni. :D

I sela, naraFski... :D
pa to sto lose funkcionise ili uopste ne funkcionise pravna drzava i sto policija ne radi svoj posao to nema veze sa vojskom, a pogotovo ne sa civilnim regrutima mislim hebo drzavu u kojoj vojska vija raspale dopere po haustorima kontam da toga vise nema ni u africkim banana drzava sa vojnim huntama na vlasti.
 

Back
Top