Da li sam u pravu?

Nekim zenama na ovom forumu je jednino bitno da feministichki dokazu da su zene uvijek u pravu, a da mushkarci uvijek grijeshe. Nije bitno uopshte o kakvoj se situaciji radi. E pa drage moje deshava se da zene znaju biti izuzetno loshe majke, zene, domacice itd.
Dijete na pragu puberteta, ako ima izbora nije prljavo. Jednom djetetu nikada ne treba dati prioritet u odnosu na drugo djete (izaziva traume), ali vama to nije bitno. Bitno je da dokazete da je otac kolac, a da su majke po pravilu divne. A chovjek vam se obratio za savjet.
 
I JOS NESTO GOSPODO. Deca su 3 MESECA KOD NJEGA AKO DOBRO SHVATAM. 3 meseca po 20 000 dinara je 60 000 dinara. To je i vise nego dovoljno da se deci da dzeparac za more, i da deca idu na more. To je 750 eura!!! Gde ce otici te pare dok su deca sa njim???
 
Cruella:
'deca prljava, smrdljiva, jadna i cemerna'
izvini, ali tu nisu pare u pitanju

Majke ti nisu pare u pitanju? A sta je u pitanju? U pritanju su i pare i nemar majke. Zamisli da si recimo razvedena i dajes 20 000 dinara mesecno za decu a da deca nemaju da se obuku.

Pri tome je njegova zena trazila starateljstvo. A onda odvaja decu. Ne bi me cudilo da zaista kupi cokoladu za dvoje dece a ovo dvoje da gledaju. Pa kakva je to majka. Zasto je onda trazila starateljstvo, zasto se jednostavno nije odrekla istog. Onda se sada sveti fakticki deci takvim ponasanjem. To je po meni zrelo za psihijatra.
 
mislim da preterujes jer ti verovatno nisi ni svestan kako je odgajati decu! a ako vec tako pricas i njih smatras opterecenjem sto joj to nisi rekao nego si pristao da ih vodis na odmor, a uostalom ti si muskarac, u civilizovanom svetu trebao bi da izdrzavas i decu a i tu zenu a ne da kukas sto decu vodis 10 dana na more......jer ako si se vec razveo onda to trebas i da nosis sa sobom kako dolikuje jednom savremenom muskarcu........ipak ja bih rekla da je ovde zena najveci problem, jer ONA ide sa sadasnjim tipom a deca ti nisu ni bitna..........
 
zzzebra:
mislim da preterujes jer ti verovatno nisi ni svestan kako je odgajati decu! a ako vec tako pricas i njih smatras opterecenjem sto joj to nisi rekao nego si pristao da ih vodis na odmor, a uostalom ti si muskarac, u civilizovanom svetu trebao bi da izdrzavas i decu a i tu zenu a ne da kukas sto decu vodis 10 dana na more......jer ako si se vec razveo onda to trebas i da nosis sa sobom kako dolikuje jednom savremenom muskarcu........ipak ja bih rekla da je ovde zena najveci problem, jer ONA ide sa sadasnjim tipom a deca ti nisu ni bitna..........

Ma nemoj on je hteo da se razvede? Uvatio zanu u preljubi pa je jos i problem u njemu.

U civilizovanom svetu? Ma nemoj de seres leba ti. Imas li pojma kolika su primanju u civilizovanom svetu. Da ne bi trebala njegova bivsa zena da se ladi a on da rinta i da je izdrzava. Imas li ti pojam uopste i najmanji kolike su plate u Srbiji??? Pa nemas naravno.
 
zzzebra:
mislim da preterujes jer ti verovatno nisi ni svestan kako je odgajati decu! a ako vec tako pricas i njih smatras opterecenjem sto joj to nisi rekao nego si pristao da ih vodis na odmor, a uostalom ti si muskarac, u civilizovanom svetu trebao bi da izdrzavas i decu a i tu zenu a ne da kukas sto decu vodis 10 dana na more......jer ako si se vec razveo onda to trebas i da nosis sa sobom kako dolikuje jednom savremenom muskarcu........ipak ja bih rekla da je ovde zena najveci problem, jer ONA ide sa sadasnjim tipom a deca ti nisu ni bitna..........

Ne znam shta je za tebe civilizacija, ali prosto mi dodje po gore navedenom da ne budem civilizovana.
Ako sam dobro shvatila zena moze
da se *****,
zapostavlja djecu,
vanbrachno pravi novu bez da razmishlja od chega ce da zive
zadrzi shvalera i s njim da uziva
i da to sve finansira bivshi muz

i sve to ce da joj se tolerishe zato shto je zena.

Mushkarac ne smije da se zali na gore navedene stavke
mora da shuti i trpi
treba da placa gadosti bivshe zbog kojih se razveo
dozvoli da mu djeca dozivljavaju traume
da po tebi bude savremen mushkarac
 
Stvarno je bezveze sto je tvoja bivsa razdvojila decu.
Mislim i da imas pravo sto se tice tih para, u ovom konkretnom slucaju.
Bilo bi korektno od nje da, ako vec niste zajednicki unapred napravili dogovor da ce devojcice ici s tobom, se ponudila da alimentacija za taj mesec ode na letovanje vasih zajednickih devojcica. Ali, posto nije, ja joj pare na tvom mestu ipak ne bih trazila. Ne znam ni njenu stranu price. Mozda stvarno planira da ih potrosi na nesto sto ce deci biti potrebno.
Pusti pare, uzivaj u drustvu svojih devojcica, i lepo se provedite
 
Luciferko:
I posle kad Aca kaze "SVE SU ZENE *****" nikome nije jasno odakle aci takvo misljenje.

ih Aco druže pa naravno da nam nije jasno
kako si mogao da upoznaš sve žene
ajde bar sledeći put napiši nešto u stilu
ja mislim
čini mi se
neko mi reko
čito sam u novinama
gledo sam na televiziji
bilo na diskaveriju
animal planet preskoči ako želiš da ostaneš fin
ili u bioskopu
ovo ti pričam prijateljski
jer znaš kakve su žene
meni se čini da će sad one da počnu da te ubedjuju
da nisu baš sve iste
a da su baš one specijalno izuzetno posebne
a ti opet nećeš verovati
pa ćeš morati svojeručno da proveravaš jednu po jednu
a to ti nikako ne preporučujem
 
Ren:
Jel moze neko meni nesto da objasni - zasto se deca automatski dodeljuju majci (nakon razvoda)?
Ili nisam u pravu za ovo automatski?

U pravu si. Mame dobijaju decu a očevi moraju da se bore ukoliko smatraju da je potomcima bolje sa tatom. Ne misim da je reč o nekoj predrasudi, nego je u prvom planu dobro deteta (značaj emocionalne veze sa majkom za pravilan razvoj deteta itd...). Fakat, otac nije dušmanin, ali mala deca su najčešće privrženija mamama...
U konkretnom ("rdeki" :) ) slučaju, vec sam napisala šta mislim - a) novac se oduzima od plate - koliko plata toliko alimentacija. Nema povraćaja novca... b) tata ima pravo da se interesuje na šta je novac dat za izdržavanje dece utošen... c) ne bih komplikovala život deci nekim novim procesima - jedino ako bi bile ugrožene, tj. gladne, zapuštene, zlostavljane.

Steta sto bivsi supuznici ne mogu da se (unapred ili uopšte) dogovore o važnim stvarima... A novi partneri oba roditelja znaju u šta su se upuštali...

pajamaco, časna reč, ti si samuraj (ka :) ).
Meriš, sečeš, tačka.
Nema nja-nja... :)
 
meni samo nije jasno gde ste vi videli da su mu deca opterećenje?
ili je to hellen napisala a vi ostali ko guske u maglu?

meni bode oči da je ona odvojila decu.
dve su dovoljno dobre da idu sa njom a ovde druge dve...šic pepeljugice...
skot.
 
Imash 4 djece
Dvoje vodish na more
Dvoje ne vodish
To dvoje koje ne vodish dobijaju novac za izdrzavanje, ali novac ne vracash iako se neces shtarati o njima u periodu za koji si dobila novac

Ne treba tu velika inteligencija da se dodje do zdravog zakljuchka

Ako nemash dovoljno novca da vodish svu djecu na odmor nemoj voditi ni jedno, ili ih vodi na duplo krace vrijeme, ali vodi sve
Ako vec dobijash novac za djecu u djecu ga ulazi, tvoja su zaboga

Zena ima dvoje djece iz prvog braka, dvoje je dobla bez bilo kakvog braka, ima neshto shto se ne moze nazvati ni muzem ni shvalerom pa zakljuchi shta je
 

Back
Top