Dete i fakultet

Josh studirate , ona vam kaze da je trudna , vasha reakcija?

  • Odushevljen sam vescu , i ponosan sto cu postati otac.

    glasova: 1 10,0%
  • Pomalo sam zabrinut kako cemo se snaci , ali zelim da se dete rodi.

    glasova: 5 50,0%
  • Kazem joj da izabere sta misli da je najbolje , a ja cu je podrzati.

    glasova: 3 30,0%
  • Nudim joj pare za abortus.

    glasova: 0 0,0%
  • Bezim od nje , a kad me uhvati kazem da je gotovo medju nama.

    glasova: 0 0,0%
  • Napravim ljubomornu scenu,izvredjam je da je drolja i da dete nije moje i oteram.

    glasova: 1 10,0%

  • Ukupno glasova
    10
  • Anketa je zatvorena .
To je zenska odluka, zenska odgovornost i muskarac je podrska ili odsustvo podrske. Zato nemoj da se izvinjavas onima koje je tvoj pristup isprovocirao, jer su studentske poliklinike pune uplasenih devojaka, koje abortiraju, a da njihovi momci to i ne saznaju.
 
Ja samo primecujem da je oko 10 ljudi pogledalo anketu...a glasala su dvojica i to ne ovi koji su pisali postove...vidim da su krenuli putem izbegavanja odgovornosti....
...ali ajde...nisu svi isti...mada ne sumljam da ce gro forumasha izdejstvovati da se ova tema zakljuca :mrgreen: ...a mozda i greshim...;)
 
ma ne smeta meni tema ko tema, vec sto na pet mesta raspravljavamo o ovome.. a kako ce ko reagovati, veruj mi, neces saznati.. to je bre realna situacija, nije chukanje po forumu
 
...da bi glasali uopste...josh kad bi se i videlo ko je zasta glasao...niko nebi ni glasao...ili bi svi glasali za neku od prve tri opcije...ko da smo mi lude pa ne znamo musku psihologiju...
 
Prvo, pitanje je koliko mi je ona stvarno devojka. Nemam nameru ni izdaleka da se zbog deteta vezem za nekoga ko ce mi presesti 200 puta do kraja zivota.
Drugo, ako verujem u Nas, onda ce krajnja odluka biti svakako njena, ali ne brzopleto nista, nego da sednemo par dana razmotrimo sve faktore i aspekte. Dal' zasto kako.
Trece i najbitnije, sve je ovo ShBB - KBB. Ukratko, ovaj luxuz sebi ne mogu da priustim ni pod razno. I sve pocinje od toga, da necu biti sa freak devojkom, zbog cije eventualne neozbiljnosti na razne nacine mogu da dodjem u ovakvu situaciju.
 
rekao bih joj da sam protiv abortusa i da zelim dete.... e sad pitanje je za sta bi ona bila.... ako zeli da abortira jer ima kao neke vise i prece interese od ZIVOTA koji se upravo zaceo, time bi ubila i vezu, jer skroz je besmisleno i nemoguce da dalje gradimo ljubav na ubijenoj bebi...

a pravdati abortus losom materijalnom situacijom, nemanjem vremena i da dete nece biti srecno jer nece imati dobre uslove je za mene nesto uzasno hladno i laz, pre ce biti da je u pitanju egoizam a ne briga za dete...
svi ti argumenti su ok ako je rec o razlozima za sprecavanje trudnoce, ne i za prekidanje iste, jer tad se lista prioriteta treba promeniti....
 
...dragojlo ti si primer za pohvalu...a sta ako devojka ostane sama?
(a svaku podrsku njene porodice iskljucimo?)
Da se ovde navede statistika...i pre svega zasto je devojci NEOPHODNA vasa podrska...

U Beogradu devojka s nezavrshenim fakultetom moze se nadati plati od oko 15 000 do 20 000 din...
Najgora rupa u predgradju , staje oko 8 000 mesecno. Komunalije , struja i telefon oko 5 000
...ako je imala 20 000 njoj sada ostaje 7000 za ceo mesec da prezivi.(sa 15 000) ostace joj 2000za mesec. Ne dao joj bog da joj se dete razboli u tim uslovima.
Takodje za tu crkavicu ona mora raditi 8h...
Minimum predavanja koja mora da ispostuje na faksu traju 4sata , ako misli da uopste nastavi ko redovan student na budzetu.
(svojevremeno u I i II godini imala sam vezbe i predavanja i po 12h)
...dakle nek mi neko kaze sad sta ta devojka da radi kad ostane sama bez muskarceve podrske?
 
Po toj logici bi sve teme trebalo da budu duple. Na jednoj temi mogu da postuju oba pola. Isto tako, to generalizovanje musko misljenje - zensko misljenje je totalno bezveze. Ja ne razmisljam isto kao ti, iako smo obe zene. Mozda razmisljam isto kao neki muskarac, a nismo istog pola.
 
cak i tada mislim da treba da rodi....
nije beda nista toliko opasno da ne bi smelo da se proba, jos ako kao razlog imamo tako uzvisen, svetao cilj takvih dilema ne sme uopste biti...
faks ce trpeti ali briga za bebu je moze cak i motivisati da brze zavrsi od recimo neke lencuge koja ima sve na tacni ali ne zna sta ce sa sobom i nema za sta da se bori...
 

Back
Top