ko se boji braka jos

Ja se uzasno bojim braka i milsim da je vrlo tesko odluciti da li si nasla pravu osobu i ako ti se sada cini da je prava da li ces imati taj utisak i za pet godina. A i sama pomisao da ces biti sa istom osobom dok vas smrt ne rastavi dovoljno je da se zaledis. :(
 
Zelim da verujem da ce ono sto me bude nateralo da stupim u brak biti mnooogo jace i vece od straha koji osecam prema braku!
Za sada, nista! :roll:

Dirk, svaka cast!Samo napred! (-nazad, napred-nazad, napred-nazad...if u know what i mean) :wink:
 
i ja sam se bojao...
... bez razloga.

ali to da li ce se strahovi opravdati u mnogome zavisi od one duge osobe.
samo jos da kazem da tu osobu birate samo VI, pa ako smatrate da ste sa pravom osobom onda se nemate cega bojati.

PS.
posto se toliko ljudi boji toga, da li to znaci da smo mi u braku hrabriji?
 
duda_bgd:
Ja se uzasno bojim braka i milsim da je vrlo tesko odluciti da li si nasla pravu osobu i ako ti se sada cini da je prava da li ces imati taj utisak i za pet godina. A i sama pomisao da ces biti sa istom osobom dok vas smrt ne rastavi dovoljno je da se zaledis. :(


Nemoj da se bojis, nije nista strasno, mislim ne ujeda :D
Kad nadjes pravu osobu neces vise traziti druge a i zeleces da provedes zivot sa tom osobom a ono sto te onda uzasava je mogucnost da prerano ostanes bez nje.:)
 
vila_raviojla:
duda_bgd:
Ja se uzasno bojim braka i milsim da je vrlo tesko odluciti da li si nasla pravu osobu i ako ti se sada cini da je prava da li ces imati taj utisak i za pet godina. A i sama pomisao da ces biti sa istom osobom dok vas smrt ne rastavi dovoljno je da se zaledis. :(


Nemoj da se bojis, nije nista strasno, mislim ne ujeda :D
Kad nadjes pravu osobu neces vise traziti druge a i zeleces da provedes zivot sa tom osobom a ono sto te onda uzasava je mogucnost da prerano ostanes bez nje.:)
Po meni, jedini pravi razlog za brak i jeste takva osoba... Samo, bojim se da mnogi u brak stupaju, iz nekih drugih, za mene pogresnih, pobuda... :(
 
Nema je...danas nazalost kao da niko vise i ne obraca paznju na osecanja, samo bi da ispune neke drustvene norme i da zadovoljavaju osnovne instikte i potrebe...i samo se obraca paznja na povrsnost i spoljasnost...niko se i ne trudi da zagrebe malko ispod povrsine :cry:
 
da...a interesantno da sam ja do sad dobijao "prognoze" od okoline koliko cemo izdrzati i da li znate da sam dobio najvise 4 god??? naravno uz recenice, videcemo te kad prodje prvih par meseci...
 
atomski mrav:
Ma poslije nekih 5-6 godina u braku niko vise nije srecan... licno ne poznajem ni jedan bracni par koji su dugo zajedno a da ljubav nije izlapila. :?


To sto ti ne poznajes ni jedan bracni par koji gaji svoju ljubav i posle X godina u braku ne znaci da to ne postoji .:)
Pa kakva je onda to bila ljubav koje vise nema posle par godina ?
Ajde malo vedrije ....
 
auh mrav i ti razmisljas na taj nacin...poenta je da ljubav treba da se odrzava, ne samo ozeniti se i to je to...mnogi muskarci (i zene) se u braku opuste, misle da su zavrsili sve time sto su natakli burme na prste...zato nam se i desavaju takvi bakovi i gomila razvoda...na zalost...
 
Da, upravo to... Udju u brak, i kao da su time ispunili sve sto su trebali u zivotu...
Ma, kako kliseizirano zvucalo, istina je da ljubav nece trajati sama od sebe, ako je ljudi ne njeguju i unapredjuju...
Ali, osnovni preduslov za to jeste da u brak udju iz ljubavi...
U opstoj trci sa i za zivotom, ljudi vremenom cesto izgube jedno drugo... Ma, ne tako rijetko, izgube i sami sebe...
 

Back
Top