Tumori u karlici

Gost
Ima li neko,ne daj Boze, iskustva sa tumorima u karlici?
Mom prijatelju su ih pronasli i jos uvek se ne zna kako i da li uopste mogu da se lece.
Da li neko zna ko je u svetu ekspert za tu vrstu tumora, treba mi adresa, telefon, bilo sta, vreme brzo prolazi a pomoc je urgentno potrebna...?
 
Izvinjavam se na nepreciznosti.Tumor u karlicnoj kosti je u pitanju.
Naime,sve je pocelo sa tumorom - rakom testisa, koji se prosirio na druge organe, a sad je izgleda stigao do kostiju. Da li i sta medicina tu moze da ucini? Ako ne u "obicnoj", ima li leka u alternativnoj medicini?
 
Bojim se da su to vec metastaze kod kojih nema pomoci,u tom stadijumu tumor se prosirio na kost i jedino sto se moze je produzetak zivota i borba protiv metastaza klasicnom hemo i radioterapijom,sto je vas prijatelj sigurno vec prosao pri dijagnostikovanju prvog oblika raka.
 
Rak testisa je jedan od najzlocudnijih tumora sa velikom stopom smrtnosti,kada se jave metastaze znaci da ostaju samo meseci zivota,savremena medicina nije nasla lek,alternativna tek nije...mozda za neke druge oblike raka ali za taj ne.
Zao mi je sto vam to ovako moram reci ali vidim da vam je stalo do prijatelja ali ne zelim da postanete plen ljudi koji prodaju maglu.Na zalost rak testisa napada mladju populaciju i time je osecaj bespomocnoti jos veci.
Budite podrska svom prijatelju,ucinite mu tu muku laksom ali shvatite da cuda u tom slucaju nisu moguca.
 
Puno hvala na odgovorima i savetima.
Da,stalo mi je da pokusam da pomognem, jer, kao sto ste vec i pretpostavili, u pitanju je mlada osoba.
Da li imate saznanja o efektima leka koji se zove Taksol?
Da li ste nekada culi za preparate Galavit i Tian-Xian - oba za jacanje imuniteta?
 
Za taksol znam samo da se koristi kod lecenja tumora jajnika,za ova 2 nisam cula.
Postoji preparat fresubin,koji se daje tako teskim bolsenicima,to su litarske flase koje se piju uz obrok,sadrze sve sto treba organizmu ali za dnevnu potrebu treba vam 1200 dinara.
 
Fresubin je dodatak hrani,sadrzi sve sto je potrebno coveku koji boluje od raka,leukemije...u stanjima kahekticnosti,masti,proteini,seceri,vitamini,minerali...dnevno je potrebno 3 flase.Znam da ih ima u Priminim apotekama.To nije lek,to je preprat koji odrava organizam,pomaze da se izbori sa bolescu.
 
Dr,Vase savete smo primili k znanju i trudimo se da detetu nabavimo taj preparat-Fresubin.
Sad me zanima sledece:da li imate saznanja o novom leku protiv kancera koji je, mozda,jos uvek u fazi istrazivanja Hoffmann La Roche-a u saradnji sa (navodno cuvenim) bugarskim doktorom Vasilevim?
Clanak o tome izasao je u Blicu i pokusali smo da kontaktiramo urednistvo kako bismo dobili blize informacije, medjutim, iz Blica nam niko nije odgovorio.
Kakav je to lek, na koji kancer deluje,da li je vec dostupan, itd...
 
Ne znam na sta tacno mislite,pomoglo bi ako znate ime.
Od rochovih preparata sad se na sav glas reklamira xeloda,ali preterase ga(ako mislite na taj lek)jer u svim novinama postoje reklame kao da se radi o aspirinu.A lek se koristi za terminalne stadijume raka,kad vise nista ne pomaze a pri tome ima toliko nezeljenih dejstava da lekari sa kojima sam ja razgovarala o tom leku se vise plase takvih nezeljenih efekata nego samog raka.Ako ste mislili na xelodu imate na rochovom sajtu 42 strane o tom leku pa mozete sami sve procitati.
Ako je neki drugi preparat u pitanju,bez imena stvarno ne znam o cemu se radi.
 
Nazalost, ne znam ime tog leka.Nije objavljeno u Blicu,samo je receno da je u pitanju neki novi lek, na kome se radi u Njutliju (Nju Dzersi,koliko se secam) a da je vodja projekta dr Vasilev.
Da li je lek koji pominjete specijalizovan za neku odredjenu vrstu raka ili ne?
U slucaju da dodje do toga da mora da se koristi...
 
To je lek koji je od skoro na trzistu ,za najgore slucajeve tumora...ali mislim da kod nas jos uvek nije zazivela njegova primena,da ja ne bih prepricavala imate sve na rochovom sajtu,nije bas naivan za koriscenje kako ga reklamiraju.Prosecno znanje engleskog je sasvim dovoljno za razumevanje teksta.
 
Izvinjavam se na nepreciznosti.Tumor u karlicnoj kosti je u pitanju.
Naime,sve je pocelo sa tumorom - rakom testisa, koji se prosirio na druge organe, a sad je izgleda stigao do kostiju. Da li i sta medicina tu moze da ucini? Ako ne u "obicnoj", ima li leka u alternativnoj medicini?

Postoji jedan preparat koji čisti organizam od kancera a naziva se artemisinin.
Kancerogene ćelije imaju veću koncentraciju gvožđa u odnosu na obične ćelije.Ovaj preparat u kontaktu sa molekulima gvožđa oslobađa čestice slobodnih radikala,kiseonik koji uništava kancerogenu ćeliju.
Kombinuje se sa omega 3 masnim kiselinama radi veće absorbcije prilikom konzumiranja.

Konkretno više informacija možete pronaći ovde http://artemisinin.rs/news/new/14-2-/vesti-medicina/ova-malo-poznata-kineska-biljka-ubija-12000-kancerogenih-celija-za-svaku-zdravu-celiju-a-zove-se-slatki-pelin.html
Nadam se da će biti od pomoći.
 
Postoji jedan preparat koji čisti organizam od kancera a naziva se artemisinin.
Kancerogene ćelije imaju veću koncentraciju gvožđa u odnosu na obične ćelije.Ovaj preparat u kontaktu sa molekulima gvožđa oslobađa čestice slobodnih radikala,kiseonik koji uništava kancerogenu ćeliju.
Kombinuje se sa omega 3 masnim kiselinama radi veće absorbcije prilikom konzumiranja.

Konkretno više informacija možete pronaći ovde http://artemisinin.rs/news/new/14-2-/vesti-medicina/ova-malo-poznata-kineska-biljka-ubija-12000-kancerogenih-celija-za-svaku-zdravu-celiju-a-zove-se-slatki-pelin.html
Nadam se da će biti od pomoći.

Појасни ми ово болдовано.


Иначе, типична реклама.
Регистровала си се само да би ово рекламирала.
 
Појасни ми ово болдовано.


Иначе, типична реклама.
Регистровала си се само да би ово рекламирала.


Boldovano artemisnin se prenosi putem proteina transferina u zaražene ćelije u kojima je veća koncentracija gvožđa u dodiru sa gvožđem se oslobađaju slobodni radikali negativno nalektrisane čestice kiseonika koje uništavaju ćeliju.Iz razloga inhibicije ga naučnici nazivaju i tojanski konj.

A što je reklama ovo je aktuelna tema i o njoj se diskutuje u mnogim naučnim krugovima ako se ne osećaš kompetentan za ovaj tip konverzacije,molim te nemoj prozivati i komentarisati u negativnom kontekstu.
 

Back
Top