Akcije BAS-a

Pera zdera

Buduća legenda
Poruka
37.170
Imam neke akcije BAS-a tj Beogradske autobuske stanice. Znam da je nezahvalno ali voleo bih da cujem vase prognoze sta ce biti s njima. Dali da ih prodajem po sadasnjoj ceni koja ne mrda vec 7 dana i iznosi 2.500 din ili da jos cekam ? :confused: :confused:
 
basbyt0.png

Teško da ćeš dobiti prognozu, pogotovo sada u letnjem periodu kada su obimi trgovine akcijama, osim onih najlikvidnijih, u opadanju.
Akcijama BASB počelo je da se trugije 08. maja, cena im je prvog dana skočila na 3005,00 dinara, na nakon toga je opadala i već desetak dana stagnira na 2500,00.
Imaju veliki problem sa poreskom upravom (neuplaćeni PDV), to tek treba da razreše.
Dok neka velika riba ne zagrize na ovo preduzeće ništa se spektakularno neće dešavati ni sa cenom.
U poslednjih 7-8 dana trgovine samo jednom je prodato 95 akcija, a ostalih dana je promet bio nula.
 
Sad prelistah malo, BASB je imao prihod prošle godine oko 903 miliona dinara, ima oko 800 zaposlenih (što je previše). 15000 putnika dnevno prolazi, 700 autobusa dolazi/odlazi sa 40 perona. Oko BAS-ove stanice ima dvadesetak lokala u njihovom vlasništvu.
Sud je, nedavno, poništio upis 50,85% akcija konzorcijuma zaposlenih (očigledno je palo neko muvanje).
Zaključak: nesposobni menadžment, previše radne snage, sitne kradje....
 
A sta je zakljucak ? Prodati akcije po ovoj ceni ili sacekati malo ? Konzorciju je puko na sudu i zalba je pala na koju treba da bude odgovoreno u narednih recimo 2 meseca po zakonu. Nekako me brine ova frka sa Kosovom pa se plasim da akcije ne padnu u vodu a i nekako se sigurnije osecam kad mi pare leze u slamarici nego na papiru. DellBoy-011, sve je tacno kako si napisao. Kao da radis u BAS-u. Sta bi ti uradio na mom mestu ? Znam da je nezahvalno davati takav savet ali interesuje me ?
 
jerotije:
QUOTE]

Pa ne znam sta bih ti rekao, s obzirom da smo u različitim pozicijama, ti bi da prodaš, a ja bih da kupim:wink: naravno, ja bih da kupim ako još padne cena.
Mislim da ova akcija ima perspektivu, ali na jako, jako dugi rok. Lično bih je kupio tek kada padne mnogo više nego što je trenutno, jer će se, uskoro, i tih 50% akcija naći na berzi.
Što se tebe tiče, sad sam pogledao belex.info, u petak je ostala potražnja od stotinak komada na ceni od 2500, ali i velika ponuda, preko 1100 akcija. Ako su ti te pare od akcija potrebne, onda prodaj. Ako je neka zanemarljiva količina - čekaj krupnu ribu.
Naravno, ovo je samo moje razmišljanje, a odluka je tvoja.
pozdrav
 
A jel mozes da mi kazes sta treba raditi sa akcijama Jugospeda ( Home Art & Sales Services, AG, Switzerland - Zepter?
Mene je par ljudi pitalo za savet u vezi toga a ja iskreno nemam pojma.
(zapravo rekla sam im da ne prodaju ukoliko im nije frka za lovu).
 
1.HOME ART & SALES SERVICES A.G. 8942476,83729
Jugošped ima većinskog vlasnika 76,8%, startovao je ne berzi krajem septembra prošle godine sa nešto više od 5000 din po akciji, sada je cena 3700, ali tokom ovog meseca uopšte nije bilo trgovine.
Ne znam puno o toj firmi, ali te akcije ne bih kupio.
 
DellBoy-011:
jerotije:
QUOTE]

Pa ne znam sta bih ti rekao, s obzirom da smo u različitim pozicijama, ti bi da prodaš, a ja bih da kupim:wink: naravno, ja bih da kupim ako još padne cena.
Mislim da ova akcija ima perspektivu, ali na jako, jako dugi rok. Lično bih je kupio tek kada padne mnogo više nego što je trenutno, jer će se, uskoro, i tih 50% akcija naći na berzi.
Što se tebe tiče, sad sam pogledao belex.info, u petak je ostala potražnja od stotinak komada na ceni od 2500, ali i velika ponuda, preko 1100 akcija. Ako su ti te pare od akcija potrebne, onda prodaj. Ako je neka zanemarljiva količina - čekaj krupnu ribu.
Naravno, ovo je samo moje razmišljanje, a odluka je tvoja.
pozdrav
Ma nije mi frka za lovu nego jbg volim pare. Racunao sam da bih dobio cisto negde oko 2.100 eura po sadasnjem kursu kada bi ih prodao, kad odbijem poreze, usluge brokera i proviziju banke. Sta je 2.100 eura ? Jedno letovanje i nista vise. Dali mogu da ti prepisem tj poklonim akcije [?] tako da bi ih ti dobio cisto za 2.500 din a da nekako izbegnemo taj porez ovim jajarama ? Imam 75 akcija. Pozdrav !
 
jerotije:
DellBoy-011:
Ma nije mi frka za lovu nego jbg volim pare. Racunao sam da bih dobio cisto negde oko 2.100 eura po sadasnjem kursu kada bi ih prodao, kad odbijem poreze, usluge brokera i proviziju banke. Sta je 2.100 eura ? Jedno letovanje i nista vise. Dali mogu da ti prepisem tj poklonim akcije [?] tako da bi ih ti dobio cisto za 2.500 din a da nekako izbegnemo taj porez ovim jajarama ? Imam 75 akcija. Pozdrav !
Ne možemo da izbegnemo porez ni ti ni ja, nisam siguran ali mislim da se plaća porez na poklon od 5% na ukupan iznos. A rekao sam ti da mi 2500 još uvek nije atraktivna cena za kupivinu, ovih dana ima šta da se kupuje povoljno:wink:
 
jerotije:
Cujem price ali nepouzdane da Milan Beko kupuje ove akcije. Jedini je on kao zainteresovan. Znas li dali moze i kako da se sazna ko je kupac tj ko je taj *traznja* ?
"Tražnju" ne možeš da znaš, samo broj akcija koje se traže, ne možeš znati ni ko nudi (osim ako to lično ne znaš od onih koji nude).
Vlasničku strukturu možeš pogledati na:
http://www.crhov.co.yu/?Opcija=1

Što se tiče kupca, bilo ko da je u pitanju, to se na osnovu do sada postignutih obima trgovanja (koji su mali) ne može zaključiti jer je, osim prva dva dana trgovine (početak maja) potražnja vrlo mala.
 
DellBoy-011:
"Tražnju" ne možeš da znaš, samo broj akcija koje se traže, ne možeš znati ni ko nudi (osim ako to lično ne znaš od onih koji nude).
Vlasničku strukturu možeš pogledati na:
http://www.crhov.co.yu/?Opcija=1

Što se tiče kupca, bilo ko da je u pitanju, to se na osnovu do sada postignutih obima trgovanja (koji su mali) ne može zaključiti jer je, osim prva dva dana trgovine (početak maja) potražnja vrlo mala.
Danas su akcije skocile na 2.950 a i potraznja na 305. Necu jos prodavati. Sacekacu malo. Jbg kad se budim oko 15 h popodne i kada mi je za sve kasno u to vreme. I da hocu nesto da uradim nemogu. Ovo gore *ponuda* u principu znam ko nudi i za koje pare. Neki usmeni dogovor izmedju nas ponudjaca je 5.000 din. Jedino ako nekome ne zafali para pa popusti. Sta mislis, dali je bolje a i izvodljivo nekom *navodno* pokloniti akcije i platiti porez na to 5 % nego dozvoliti da te *klepaju* agencija, banka i drzava za 24 % :confused: :confused: :confused: :confused:
 

Back
Top