Americki pakleni plan za unistenje Srbije i srpskog naroda

Jerry Ropero

Poznat
Banovan
Poruka
7.375
BEOGRAD - Administracija SAD odlučila je da jednostrano prizna Kosovo početkom jeseni, saznaje Kurir iz diplomatskih izvora! Predlog za takav scenario američkom predsedniku Džordžu Bušu uputio je albanski lobi, čija je ideja da se mimo Saveta bezbednosti UN na Ahtisarijev plan primeni formula jednostranog priznanja, kako bi se izbegla mogućnost da Rusija uloži veto na status Kosmeta.


Sanader, Buš, Beriša i Gruevski

- Namera je da prethodno kosovski parlament usvoji Deklaraciju o nezavisnosti i pripremi ustav Kosova, uz obavezu albanske strane da tokom leta neće pribeći nasilju i terorizmu i tako ugroziti nastojanja da se Kosovo jednostrano prizna.

- Prema planu, u prvom krugu za priznanje Kosmeta naći će se SAD, Velika Britanija, potom i "komšije"- Albanija, Crna Gora, Makedonija, Bugarska, Hrvatska i Slovenija - otkriva naš insajder, dodajući da "istovremeno SAD traže od Albanije da bude garant kosovske stabilnosti".

- SAD zahtevaju od vođa albanskih partija na Kosovu da ne primenjuju nasilje, da se ne sukobljavaju Unmik i Kfor, a posebno da smire "jastrebove" koji krajem leta, za avgust i septembar, užurbano spremaju akciju "Kosovska oluja" - precizira naš izvor.

Da američka administracija i kosovska vlada već duže razrađuju sve detalje plana, poznato je i političkom analitičaru Tomislavu Kresoviću, koji tvrdi da su "SAD ugovorile da Agima Čekua u premijerskoj fotelji nasledi šef kosovske pregovaračke delegacije i publicista Veton Suroi".
- Kosovska vlada već ozbiljno priprema otvaranje svojih diplomatskih predstavništava i kulturnih centara u dvadesetak evropskih država, u SAD, Kanadi i islamskim državama - kaže Kresović.

Pozivajući se na sopstvene izvore, on tvrdi da su SAD počele da preporučuju svojim saveznicima u EU da "zagreju" odnose sa Srbijom i daju joj nadu za pristupanje programima i investicijama EU, u statusu pridruženog člana.

- Amerika je spremna i da umanji pritisak za hapšenje Ratka Mladića, ne bi li "omekšali" stav Srbije kada je reč o statusu Kosova, kao i da puno podrže sadašnju vladu, a naročito proameričke strukture u vlasti i NVO - kaže Kresović.

Mogućnost ostvarenja ovakvog projekta ne isključuje ni profesor Radoslav Gaćinović s Instituta za političke studije koji naglašava da bi on bio veoma opasan za regionalnu bezbednost.
- To bi bila primena međunarodnog terora na Srbiju, kojim bi pravo bilo stavljeno u službu sile! Iako bi takva odluka za Srbiju bila nevažeća, dodatno bi iskomplikovala prilike na Balkanu. Sigurno je da bi nezavisnost pospešila nacionalnu prepotentnost kosovskih Albanaca i proširila militarizam na Makedoniju, jugoistok Srbije - koji oni nazivaju severno Kosovo ili Dardanija, i završila traženjem političke autonomije u Crnoj Gori. Plan je da se u prvoj fazi stvori "veliko Kosovo", a da se u drugoj napravi neka vrsta konfederacije sa Albanijom - ocenjuje Gaćinović.
 
Crne prognoze

Tomislav Kresović navodi da bi posledice jednostranog priznavanja Kosmeta imale za posledicu destabilizaciju celog regiona.
- Procena je i da bi to otvorilo pitanje juga Srbije i plana za stvaranje "istočnog Kosova", što bi bilo praćeno širenjem političkog nasilja na Kosmetu i daljim sponzorisanjem terorizma. U kasnijoj fazi došlo bi do dezintegracije Makedonije i Crne Gore. U Srbiji bi poraslo antiameričko raspoloženje, koje bi dovelo do smanjenja političke snage prozapadnih političkih opcija u Srbiji. I konačno, diplomatske i poslovne veze sa državama koje bi mimo SB UN priznale nezavisnost Kosova bile bi znatno redukovane - upozorava Kresović.


--------------

Albanci iz Preseva i Bujanovca vec rade na ovom planu, pre neki dan je bio njihov protest "zbog terora Srbije" i zahtev za pripajanje Preseva, Bujanovca i Medvedje "nezavisnom Kosovu".
 
Fobije predstavljaju poseban oblik straha koji se vezuje za određene objekte, situacije,mjesta ili aktivnosti.Osobe koje doživljavaju fobijski strah,svjesne su da je on nerealan,nelogičan ili čak pretjeran.Riječ fobija potiče od grčke riječi fobos što znači bjekstvo,užas,panika,strah.
Medicinska definicija: Fobija je neurotsko stvaranje simptoma straha različitog stepena od tjeskobe,ustrašenosti pa do panike,povezanog sa različitim predmetima,situacijama,obično bez realne podloge i povoda.Ovaj strah je praćen izbjegavanjem zaplašujućih stimulusa i doživljavanjem straha od mogućih susreta sa njima.

Panika je oblik intenzivnog straha od iznenadne opasnosti i često uključuje motoriku koja omogućava bijeg iz opasne situacije.Panika je bitan dio našeg odbrambenog sistema.Međutim u svakodnevnom životu paničarenje je dobilo drugi izvrnuti smisao,pa znači nešto poput plašljivosti,kukavičluka.
 
Fistik:
Fobije predstavljaju poseban oblik straha koji se vezuje za određene objekte, situacije,mjesta ili aktivnosti.Osobe koje doživljavaju fobijski strah,svjesne su da je on nerealan,nelogičan ili čak pretjeran.Riječ fobija potiče od grčke riječi fobos što znači bjekstvo,užas,panika,strah.
Fist Burek, pogresio si forum (bas iznenadjujuce :roll: )....znas, ovde nikoga ne zanima koje sve psihicke probleme imas....

Ipak najbolje da profesionalnu pomoc potrazis direktno kod ustanova koje se bave takvim slucajevima, nego ovako preko interneta (mada sumnjam da ces je naci).
 
Ako USA kazu da ce Kosovo dobiti nezavisnost, ostaje samo pitanje datuma. Postoje nacini da se i oni nateraju (kada bi Iran i Rusija zapretili prestankom izvoza energenata npr. ili kada bi Kina Rusija i Indija zapretile trgovinskim embargom na SAD), ali niko to nece da uradi, a kamoli za Srbiju i Kosovo.
Sada jedino ostaje da mi pricamo kako je to nase i kako ga ne damo, a da ga oni otmu i da to ne priznajemo do "konacnog oslobodjenja srpske kolevke" :) Na kraju krajeva to je sve sto nasi mogu da urade, da ne priznaju Kosovo pa da to sluzi kao presedan za bilo koje otcepljenje u svetu. I to je neki argument. A priznacemo ga i mi jednom najverovatnije. LDP hoce.
Inace da su Vadikali na vlasti Kosovo bi vec bilo nezavisno, kao vrlo verovatno medvedja bujanovac i presevo. Cisto da nas nauce lepom ponasanju.
 
nema nikakve razlike ko je na vlasti u srbiji u odnosu na kosovo i ostale probleme srbije. zapad prema nama ne pravi politiku na osnovu toga ko je kod nas na vlasti vec na osnovu sopstvenih interesa.

jos 80tih godina na zapadu je doneta odluka da je njihov interes da se razbije SFRJ a Srbi kao nacija svedu na sto manju teritoriju. Sve da nam je premijer bila Natasa Kandic ili Ceda Jovanovic nista se tu ne bi promenilo.

Imao bi identican izbor kao sto ga imas i danas: da se protiv toga boris, da ne prihvatis i ne boris se , ili da sve pognute glave prihvatis.
 
Jerry Ropero:
jos 80tih godina na zapadu je doneta odluka da je njihov interes da se razbije SFRJ a Srbi kao nacija svedu na sto manju teritoriju.

prvo da, drugo lupas...
mi smo se previse kurcili i izigravali vitezove i ne znam ti ja sta...
da smo bili pametniji (tako da ima veze ko je bio na vlasti) mi smo mobgli biti ti koji ce da lobiraju za ovo ili za ono...
 
tomislav kresovic je u jednom clanku tacno objasnio mogucnosti i limite lobiranja. Lobirati mozes iskljucivo ako drzava u kojoj lobiras nema jasno izgradjen stav i interes u stvari koja je od tvojeg interesa . Sto znaci da Iracani sve da daju 100 milijardi ne mogu da izlobiraju americko povlacenje iz Iraka. Jer je americki interes ostanak u Iraku i crpljenje njihove nafte. Isto kao sto im je bio interes razbijanje SFRJ na sto veci broj malih , bednih, od njih zavisnih drzavica i njihovo trajno prisustvo na ovim prostorima.

Isto kao sto im je interes da nezavisnoscu Kosova stvore u medjunarodnim odnosima presedan koji ce kasnije koristiti kao metodu za razbijanje i osvajanje teritorija drugih drzava.

Pa lobirali su Djindjic i Tadic na zapadu evo vec 7 godina. I sta su izlobirali? Nista. Nisu cak mogli da izlobiraju ni podelu Kosova ili zamenu Kosova za Republiku Srpsku. Rezultat lobiranja = cista 0
 
Obersturmfuehrer:
prvo da, drugo lupas...
mi smo se previse kurcili i izigravali vitezove i ne znam ti ja sta...
da smo bili pametniji (tako da ima veze ko je bio na vlasti) mi smo mobgli biti ti koji ce da lobiraju za ovo ili za ono...

Ove diskusije su ok. Nateraju te da osvežiš pamćenje iz istorije - naročito o ruskoj pomoći kroz istoriju, npr. u vreme seobe pod Arsenijem Čarnojevićem. I tad su nas Rusi, kao i 99. prijateljski tapšali po ramenu i borili se protiv Turaka do poslednjeg Srbina. Austrijanci su, makar iz nužde morali da se bore s nama, pa kako nam je tako nam je. A to što nas kroz celu istoriju neko pravi majmunima, rezultat je naše neprosvećenosti i primitivizma - gledaj temu - grand parada. Dok je u Pragu u XII veku postojao univerzitet mi smo imali, na prste da izbrojiš, pismene ljude, a vidim da se situacija nije umnogome promenila ni sada, jer to što neko zna da čita i piše u današnje vreme ne znači da je pismen. Zato kad kažu Oberu da se loše izražava kad naše političare naziva ljaksama, seljoberima i sl. o Oberu ništa ne govori, on samo današnjim jezikom izražava ono što ja malo drugačije kažem, a suština je ista.
 
BG1109:
Ove diskusije su ok. Nateraju te da osvežiš pamćenje iz istorije - naročito o ruskoj pomoći kroz istoriju, npr. u vreme seobe pod Arsenijem Čarnojevićem. I tad su nas Rusi, kao i 99. prijateljski tapšali po ramenu i borili se protiv Turaka do poslednjeg Srbina. Austrijanci su, makar iz nužde morali da se bore s nama, pa kako nam je tako nam je. A to što nas kroz celu istoriju neko pravi majmunima, rezultat je naše neprosvećenosti i primitivizma - gledaj temu - grand parada. Dok je u Pragu u XII veku postojao univerzitet mi smo imali, na prste da izbrojiš, pismene ljude, a vidim da se situacija nije umnogome promenila ni sada, jer to što neko zna da čita i piše u današnje vreme ne znači da je pismen. Zato kad kažu Oberu da se loše izražava kad naše političare naziva ljaksama, seljoberima i sl. o Oberu ništa ne govori, on samo današnjim jezikom izražava ono što ja malo drugačije kažem, a suština je ista.

glup si i nemas pojma o istoriji. U to vreme nas nisu izdali Rusi, Rusa nije nigde ni bilo vec Austrougari koji su ratovali protiv Turaka, u ratu angazovali i Srbe , pa nas zatim izdali i sa Turcima sklopili mir. Znaci prestani da kenjas i lazes , jer o istoriji nemas blage veze.
 
Jerry Ropero:
glup si i nemas pojma o istoriji. U to vreme nas nisu izdali Rusi, Rusa nije nigde ni bilo vec Austrougari koji su ratovali protiv Turaka, u ratu angazovali i Srbe , pa nas zatim izdali i sa Turcima sklopili mir. Znaci prestani da kenjas i lazes , jer o istoriji nemas blage veze.

Jel te placaju po redu ili po satu ....? Misli sto si ovdje dezurni.
 
Salvantis:
Fist Burek, pogresio si forum (bas iznenadjujuce :roll: )....znas, ovde nikoga ne zanima koje sve psihicke probleme imas....

Ipak najbolje da profesionalnu pomoc potrazis direktno kod ustanova koje se bave takvim slucajevima, nego ovako preko interneta (mada sumnjam da ces je naci).

...nema takvih ustanova u pederaciji...produkcija budala je temelj skolskog im sistema...sta ces...
 

Back
Top