albanski jezik prevod

NE MOGU DA NADJEM KO MI JE PREVEO RECI KOJE SAM TRAZIO,ALI U SVAKOM SLUCAJU VELIKO HVALA.
OVE RECI MI TREBAJU ZA POSAO I NEMAJU NIKAKAV NACIONALISTICKI PODTEKST.
A ti machinist :hahaha::hahaha::hahaha::hahaha::hahaha:

ja sam ti preveo to, tako da nema na cemu :) a ovo o nacionalizmu je bilo upuceno drugima, ovim dezurnim za mrznju - inace dalo se primetiti da ti treba za posao... preveo bih ti i te dve-tri reci kada bi mi bolje objasnio sta je to! samo ti radi i zaradjuj - gde ima posla i para, nema rata!
 
Arbresh naziv za Albance koji su se masovno iselili/emigrirali tokom Otomanske ekspanzije na Balkanu ( oko 1448 ) pretezno su nastanjeni na Kalabriji i Siciliji i dan danas pricaju starim Tosk dialektom...
slazem se .cak ima 2 miliona u ukraini koji su poreklom albanci...a njihov jezik dolazi dobrim delom iz indije....tamo se kaze za dosta bol sto isto i albanci kazu...
grcke...njihovog su porekla
rumunije..recimo bukurest koji je glavni grad na albanskom znaci lepa je..po nekim istoriskim zapisima taj grad su gradili albanci...i upravo zato se kaze da su najstariji na balkanu -iliri...
onda se spomine grad koji je nekada postajao izmedju prizrena i dragasa zvani tor...kada su se ljudi zbog epidemija ratova...poceli seliti nastanili su podrucje italije i izgradjen je grad torino...

znaci sve su ove price koje sam ja kao klinac slusao dok su starije osobe govorili....treba to utvrditi
 
slazem se .cak ima 2 miliona u ukraini koji su poreklom albanci...a njihov jezik dolazi dobrim delom iz indije....tamo se kaze za dosta bol sto isto i albanci kazu...
grcke...njihovog su porekla
rumunije..recimo bukurest koji je glavni grad na albanskom znaci lepa je..po nekim istoriskim zapisima taj grad su gradili albanci...i upravo zato se kaze da su najstariji na balkanu -iliri...
onda se spomine grad koji je nekada postajao izmedju prizrena i dragasa zvani tor...kada su se ljudi zbog epidemija ratova...poceli seliti nastanili su podrucje italije i izgradjen je grad torino...

znaci sve su ove price koje sam ja kao klinac slusao dok su starije osobe govorili....treba to utvrditi

:hahaha::hahaha::hahaha: aaaaaa Asteci i Inke, hajde nesto malo o tome...
 
E stvarno su šiptarske pesme veoma tužne , posebno kada na počinju pucanjem puške . :roll:

Dragi prijatelju bebeto...

Pa, to nije bila neka velika puska, vrlo mala...

Nekada su se i lepe i ruzhne vesti prenosile pucanjem iz pushke ili kubura...
Narocito u planinskim krajevima...
Puno Albanskih narodnih pesama obradjuju temu "krisi pushka..."

...Oj krisi pushka posht në Drenica
Oj nusja e kuqë o Shote Galica...

Krisi pushka oj nane
Krisi pushka oj nane

http://www.google.com/search?rlz=1C1GGLS_srRS291&sourceid=chrome&ie=UTF-8&q=Krisi+Pushka

Ima toliko lepih pesama, ja stalno slusam...
 

Back
Top