Podmuklo iseljavanje Srba sa Kosova i Metohije

TU-22M

Početnik
Banovan
Poruka
7
Da se spreči odlazak Srba u zapadne zemlje
Norveška pomaže iseljavanje

U tome "posebno prednjače" predstavnici Vlade Norveške, čime se "dodatno slabi istanjeni srpski korpus" u Pokrajini. Najčešće su "vrbovani" mladi bračni parovi iz Plemetine, Prilužja, Obilića, Osojana, Goraždevca.

Zajednica srpskih opština i naselja Kosova i Metohije zatražila je od Ministarstva spoljnih poslova Srbije da zaustavi iseljavanje srpskih porodica iz Pokrajine u pojedine zapadne zemlje. U saopštenju Zajednice koje je potpisao predsednik Marko Jakšić navodi se da predstavnici pojedinih zapadnih zemalja, koristeći težak položaj Srba na Kosovu, odvode mlade srpske porodice u svoje zemlje.

Dodaje se i da u tome "posebno prednjače" predstavnici Vlade Norveške, čime se "dodatno slabi istanjeni srpski korpus" u Pokrajini. Jakšić je naveo da su "vrbovani" mladi bračni parovi iz Plemetine, Prilužja, Obilića, Osojana, Goraždevca.

"Ovakva emigracija kosmetskih Srba više je nego čudna posebno kada se zna da veliki broj građana uže Srbije ne može da dobije vizu za putovanje u zapadne zemlje, dok se istovremeno Srbima s Kosova i Metohije daju dozvole za useljenje", navodi se u saopštenju.
 
Ово је на жалост потпуно тачно, и не ради се само о Србима са КиМ - него уопште о свим избеглицама. Владе, нарочито тих северних земаља, се просто утркују како да што више Срба раселе и из Србије. Лове младе људе, нарочито брачне парове - а када је наша Влада ЗВАНИЧНО ЗАТРАЖИЛА ДА ОБЈАВЕ И ОБЈАСНЕ КОЛИКО СУ ЉУДИ РАСЕЛИЛИ - одбили су да дају прецизне податке. По неким сазнањима у питању су десетина хиљада људи.

У ове лукаве акције усмерене на тоталном разбуцавању српског националног бића укључене су и неке "цркве", тј. секте - које дају и обилну помоћ тим несретницима који тамо не само што приме другу веру, него приме и држављанство и промене и име и презиме и потпуно се асимилују.
 
eremita:
Ово је на жалост потпуно тачно, и не ради се само о Србима са КиМ - него уопште о свим избеглицама. Владе, нарочито тих северних земаља, се просто утркују како да што више Срба раселе и из Србије. Лове младе људе, нарочито брачне парове - а када је наша Влада ЗВАНИЧНО ЗАТРАЖИЛА ДА ОБЈАВЕ И ОБЈАСНЕ КОЛИКО СУ ЉУДИ РАСЕЛИЛИ - одбили су да дају прецизне податке. По неким сазнањима у питању су десетина хиљада људи.

У ове лукаве акције усмерене на тоталном разбуцавању српског националног бића укључене су и неке "цркве", тј. секте - које дају и обилну помоћ тим несретницима који тамо не само што приме другу веру, него приме и држављанство и промене и име и презиме и потпуно се асимилују.
Tacno tako, to je cilj tih 'dobronamernih' akcija...
 
Па ако ћемо да их иселимо,боље у Војводину,ионако многи салаши зврје празни...а с обзиром да сам пореклом из Бачке,знам да је тамо гладан и нема пара само онај који неће баш ништа да ради.
 
jomini:
Hmmm, da. ;)

Eh, kako bih ja ugasio ovu zemlju.... Kakvi Amerikanci, kakvi Rusi, Kinezi, muslimani....
AKo Srbin ne sjebe planetu i živi svet, niko neće....

Та Лало, све си побрк'о - сигурно си се добро наждрљеко славећи тамо на другим темама са оним Шиптаром адемом... :lol: :lol: :lol:
 
jomini nije mi jasno kako ne kapiras.

da zapad zeli zaista da pomogne Srbima sa Kosova, on bi im omogucio da normalno zive i rade u svojim rodnim mestima.

Ali ne, zapad zajedno sa siptarima Srbe na Kosmetu drzi kao nacisti Jevreje od 1941 do 1945. i perfidno im nudi pomoc jedino ako prihvate da se isele sa Kosmeta u trece zemlje. Naravno ta pomoc je obezbedjena samo za mlade bracne parove, stariji ce i onako da crknu zar ne , tj nece praviti decu.

zapadno licemerje nema granica.
 
jomini:
Eeee, Srbine moj.... Nisi ti kriv.

Nego, ljudi se nude da pomognu napaćenom narodu i to više nego njihova rođena domovina, ali NE! Ne valja!

Da li ste vi pametni, Srbi, ALO!!!!

Је л' Лало па што се и ти не пријавиш - ено стока америчка нуди ГРИН КАРД све "у шеснаест"... просто прогоне људе, ја месецима нисам могао да се ослободим њихових мејлова??? Него пишеш: фино, фино, баш им 'фала што нам "помажу" - а овамо ти остајеш овде ? :lol:
 
eremita:
Је л' Лало па што се и ти не пријавиш - ено стока америчка нуди ГРИН КАРД све "у шеснаест"... просто прогоне људе, ја месецима нисам могао да се ослободим њихових мејлова??? Него пишеш: фино, фино, баш им 'фала што нам "помажу" - а овамо ти остајеш овде ? :lol:
Ma dva puta sam aplicirao i nisu me izvukli...
 
pa to je tiho etnicko ciscenje. sto im ne obezbede normalne uslove za zivot u mestima u kojim zive?

Zar taj z apad nije navodno dosao naa Kosovo da obezbedi demokratiju, ljudska prava i slicno?

Gde su te stvari za Srbe?

nema za srbe. jer nas zapadni nacisti mrze. zele da nas etnicki ociste i da srpski etnicki prostor svedu na sto manju meru.
 
misoni:
Па ако ћемо да их иселимо,боље у Војводину,ионако многи салаши зврје празни...а с обзиром да сам пореклом из Бачке,знам да је тамо гладан и нема пара само онај који неће баш ништа да ради.

Србине мој чујем се са избеглим Србима који су у норвешкој. Како је то иживљавање било кад су дошли. На избегличким камповима су пребијали све Србе. Кад се жале код норвежана. Јавите се кад вас убију. Па их малтретирају сваки дан са питањима колико воле норвешку. У другим западним земљама није било боље за Србе.
 
jomini:
Zvrje i čekaju te ljude. Svaka porodica s Kosova može da dođe na salaš, taj koji pominješ, u roku od jednog dana. Zar nije tako?
На мој може,а било их је још.Уосталом,што причам глупости,хајдемо сви из Србије!
На западу,у Латинској Америци,Канади,С.А.Д.,Аустралији поклањају паре,а ми овде причамо глупости.Боље да идемо одмах!
 

Back
Top