Andy Warhole
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 41

Tema: Andy Warhole

nancy_spungen
    Guest

Podrazumevano Andy Warhole

sta mislite o njemu?

Tai
    Guest

Podrazumevano Interesantna licnost

Otelotvorenje "Americkog sna", odlicno je osetio duh vremena, preosetljiv, kao i svi "pravi", a mozda ipak pomalo isfoliran...??

Zainteresovan član
    Učlanjen
    10.05.2003.
    Reputaciona moć
    55

Podrazumevano

slazem se. genije u malom sigurno, ali pomalo preteran

BOJANA STRIKES AGAIN II
    Guest

Podrazumevano

PRVO:OBECAJTE DA MI SE NECETE SMEJATI,ALI JA ZAISTA NE ZNAM KO JE ANDY WARHOLE

Zainteresovan član
    Učlanjen
    10.05.2003.
    Reputaciona moć
    55

Podrazumevano

gluposti naravno da ti se necu smejati. andy warhol je jedan od gurua pop-arta, najveci americki umetnik. pogledaj njegove slike bice ti zanimljivo. bio je i veliki ekscentrik

Guest

Podrazumevano hello

Ako neko nije video njegove crteze obavezno da pogleda, crtezi su sjajni meni se cak vise svidjaju od slika. 8)

D.B.
    Guest

Podrazumevano A basquiat?

Volim Warhola...
    Svidja mi se ono sto je uradio!

Sta mislite o njegovom prijatelju, takodje pop umetniku, Basquiatu?

Ističe se guitarrr_babe (avatar)
    Učlanjen
    25.06.2003.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    21
    Reputaciona moć
    73

Podrazumevano

Nisam mnogo istrazivala pop-art. Ali, skoro sam u Becu videla njegovu seriju portreta Mick Jagger-a i veoma mi se dopada. Volim poigravanje sa komercijalnim.

albiart
    Guest

Podrazumevano

VORHOL je amerika_amerika je VORHOL....kao sto se u istoriji covjecanstva ne moze zaobici bljestava sljasteca i napadna amerika tako se i u istoriji umjetnosti nikako ne moze zaobici vorhol.vorhol kao sinonim POP ARTA jos uvijek aktuelnog, manje vise dopadljivog,ali zilavog *pravca* u umjetnosti.

Slikar
    Guest

Podrazumevano

BOJANA STRIKES AGAIN II,
    ni sama ne znas da sigurno znas Vorhola. Mozda ga ne znas po imenu ili ne znas da su dela koja si sigurno videla - njegova. Supe, Coca-cola, Merlinka ili Prisli su sigurno stigli do tebe na neki od nacina. Vorhol je americki nacin razmisljanja. Bog da mu dusu prosti.

Guest

Podrazumevano

svidja mi se kako je od kica pravio umetnost

Zainteresovan član
    Učlanjen
    10.05.2003.
    Reputaciona moć
    55

Podrazumevano

a neko misli da je od umetnosti pravio kic...ali ja se slazem sa tobom. nedavno sam imala zadovoljstvo da vidim njegove slike uzivo...npr dzeki kenedi ili lao ce...u americi.

Početnik
    Učlanjen
    13.02.2004.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: A basquiat?

Citat Original postavio D.B.
    Volim Warhola...
    Svidja mi se ono sto je uradio!

Sta mislite o njegovom prijatelju, takodje pop umetniku, Basquiatu?
    Baskijat je ziveo "zavodnim" i za nekog zanimljivim zivotom,uzimao je sve i svasta(lucky him)ali brate mili sta je on prodavao ljudima?!pa to je vrhunac...
    Sve u svemu "Umri mlad i budi lep les".E

Primećen član
    Učlanjen
    02.11.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    58

Podrazumevano

I nacin njegove pogibije je jos jedan razlog zasto feministkinje treba u aps..

Početnik
    Učlanjen
    07.03.2004.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

Umetnik istancanog senzibiliteta, intelektuakno radoznao , samim tim nekonvencionalan i uvek u potrazi za novim i autenticnim pristupom stvarnosti posmatranu kroz prizmu umetnosti.

Početnik
    Učlanjen
    07.03.2004.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

Umetnik istancanog senzibiliteta, intelektualno radoznao , samim tim nekonvencionalan i uvek u potrazi za novim i autenticnim pristupom stvarnosti posmatranu kroz prizmu umetnosti.

Guest

Podrazumevano

sta mislite o tendenciji stampanja vorholovig radova na majice i tasne sto primecujem da je trenutno popularno, zar on nije bio protiv ovekve vrste stancovanja...

Primećen član
    Učlanjen
    02.11.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    58

Podrazumevano

Jel se ti to zezas

Guest

Podrazumevano

Citat Original postavio Groucho Marx
    Jel se ti to zezas
    ne

Poznat Espanol (avatar)
    Učlanjen
    14.02.2004.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    133

Podrazumevano Re: Andy Warhole

Citat Original postavio nancy_spungen
    sta mislite o njemu?
    Ako su Vorhol i POP ART umetnost, onda smo svi koji smo o umetnosti učili na pravim evropskim vrednostima protraćili vreme. Vorhol je samo jedan u nizu američkih jeftinih prevaranata koji su svojoj debilnoj i nepismenoj publici prodali "kaku" za umetnost. Ostalo je učinio USA izum, svemoguća reklama.

Guest

Citat Original postavio Espanol
    sta mislite o njemu?
    Ako su Vorhol i POP ART umetnost, onda smo svi koji smo o umetnosti učili na pravim evropskim vrednostima protraćili vreme. Vorhol je samo jedan u nizu američkih jeftinih prevaranata koji su svojoj debilnoj i nepismenoj publici prodali "kaku" za umetnost. Ostalo je učinio USA izum, svemoguća reklama.
    ni meni se ne svidja leonardo da vinci pa ne dajem sebi za pravo da tvrdim kako on nije umetnik, a hvala bogu sto je Vorhol postojao, on je jedan od najuticajnijih umetnika svih vremena...

Primećen član
    Učlanjen
    01.01.2004.
    Reputaciona moć
    60

sta mislite o njemu?
    naravno, i to je vrlo zastupljeno misljenje...mozda cak tu ima i nesto istine...
    ali ipak nije bas sasvim tako, pogledaj neke njegove radove lao ce, ili flowers, ili cuveni autoportret...ipak tu ima nesto?

Poznat Espanol (avatar)
    Učlanjen
    14.02.2004.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    133

Citat Original postavio Ernesto_Che
    sta mislite o njemu?
    naravno, i to je vrlo zastupljeno misljenje...mozda cak tu ima i nesto istine...
    ali ipak nije bas sasvim tako, pogledaj neke njegove radove lao ce, ili flowers, ili cuveni autoportret...ipak tu ima nesto?
    Većinu njegovih radova viđao sam uživo kojekuda po svetu. Odatle i reakcija. Tu od umetnosti nema ni U...

Guest

Citat Original postavio Ernesto_Che
    sta mislite o njemu?
    Većinu njegovih radova viđao sam uživo kojekuda po svetu. Odatle i reakcija. Tu od umetnosti nema ni U...
    znas onu Hegelovu "umetnost je za nas proslost", ocigledno nisi fan konceptuale, ali sta je tu je...POZDRAV

Mil.Obil.
    Guest

Podrazumevano

Citat Original postavio Slikar
    BOJANA STRIKES AGAIN II,
    ni sama ne znas da sigurno znas Vorhola. Mozda ga ne znas po imenu ili ne znas da su dela koja si sigurno videla - njegova. Supe, Coca-cola, Merlinka ili Prisli su sigurno stigli do tebe na neki od nacina. Vorhol je americki nacin razmisljanja. Bog da mu dusu prosti.
    Ma,"Bananu"je sigurno videla

Slične teme

1. Andy Roddick-cudo iz Amerike!
    Autor GRIZZLY u forumu Tenis
    Odgovora: 472
    Poslednja poruka: 13.12.2010., 20:02

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •