piknik

srećica

Aktivan član
Poruka
1.918
da li vodite svoju decu / mladju bracu / mladju sestre na piknik?

ja kad sam bila mala, drugaricini roditelji su nas svakog vikenda vodili na piknik. Nije to bio onaj americki, ali cebence, grickalice, sok, lopta... ali bitno je bilo da smo se mi zezale, igrale...

Ako ih vodite, sta radite sa njima? Da li vodie samo svoje ili povedete i druga/ricu? Gde ih vodite, izvan grada, neko napusteno mesto... ?
Koliko kreativnosti ulozite?
 
Da!
Redje nego sto bismo zeleli, ali da.
Najcesce na Kosutnjak, blizu nam je, ali volimo da idemo i na Adu.
Rostilj, lopta, badminton, risico, cluedo, karte, pantomima, foto-aparat...
Dobro je imati drustvo koje voli taj tip druzenja inace bi bilo dosadno ici sa nekim ko nije opusten.

To je inace super zezanje i za odrasle, nekad smo ludji nego deca ;)
 
Cekam da beba malo poraste, da ne spava preko dana, pa da krenemo na ceo dan. Ovako idemo na reku na par sati popodne. Svo slobodno vreme provodimo pored reke.
Od animatora na decijim rodjendanima svasta moze da se nauci. Deca me inspirisu, juce sam se na jednom rodjendanu sa njima igrala, sa najmladjima se valjala u lopticama, pevala sa njima iako mrtva od posla i vrucine.. Nikad nisam bila u tom fazonu, dok nisam postala mama deca me ic nisu zanimala. Tek sad vidim koliko je njihov svet idealan.
 
obozavale smo piknike.
mamina prijateljica sa decom, mama, sestra, ja ...
Ocevi su retko isli sa nama (:( ), posle sam skapirala da je izlet cesto bio nacin "da ostavimo tatu da radi na miru". A tata spava prekriven novinom koju je proucavao!
Posto smo kilavo jele, mama je spemala brdo sendvica od kifli.
To je samo naizgled nelogicno. Na "vazduhu" bismo se projele kao ale.
Pa sve nevidjene atrakcije, kao, trazenje lepih biljaka za herbarijum (stalna dotrcavanja sa nekom travcicom i pitanje "a, je l' ova lepa?", tragova velikih zivotinja, pa, bajagi, odgonetanje ko ih je ostavio ...( Moja starija sestra kaze " vidis to je vuk!" ja se prvo strecnem al' se dosetim - U gradu nema vukaova! "Ima, ima, pobegao je iz zooloskog vrta!")
E, a ono kad ti se pripiski...(truma:))
Vracamo se sa izleta musave, site i razdragane, drugari ispred zgrade gledaju kao da smo bile ko zna gde...
 
jebga ja kad sam bijo mali nije bilo kompjutora i interneta pa sam stalno ishao p nekim shumetinama :( i jeo cevape, kobasice :(
 
jebga ja kad sam bijo mali nije bilo kompjutora i interneta pa sam stalno ishao p nekim shumetinama i jeo cevape, kobasice

И млада лука....

Веселих седамдесетих потрпамо се у нашег спачека и са још неколико породица (једни у буби, једни ескортом, једни фићом) отперјамо на Авалу, на Фрушку гору, на Палић, на Тису, на Тамиш... Маторци пију пиво на карираном ћебету и праве роштиљ или пецају, имају обично и неку тамбуру, ми пичимо бадмингтон, или балоте (сећате ли се балота?), или фризби... или се пентрамо по неком дрвећу...а после једемо ћевапе на хлебу, са луком и пијемо јупи....

Јао, ал сам маторааааа....
 
Moram priznati nažalost da ja i moja mala porodica nikad još nismo išli na piknik.A zašto nismo,ne znam odgovor.Toga se bez vas ne bi setila nikad.
Nemoj te mi puno zameriti!
 
Tamo smo proveli najlepše dane detinjstva,po cele raspuste smo bili tamo,moj buraz i ja!Kad gledam njih vidim sebe!Pecanje,kupanje,po ceo dan na vazduhu,pečenje mladih kukuruza na žeravici,...........
 

Back
Top