ZAKLAĆU TE ZBOG SRBINA (Tolerancija u Hrvatskoj)

Alekasandar3

Buduća legenda
Poruka
35.716
Hrvat Ante Boca pretio smrću ćerki ako se uda za Srbina, golmana Zadra

Zadarska policija privela je 53-godišnjeg Antu Bocu iz sela Islama Latinskog blizu Zadra koji je svojoj ćerki zapretio da će je zaklati ako se uda za Srbina Danijela Subašića, inače golmana Zadra i mlade reprezentacije Hrvatske.

Danijel Subašić


Antu Boci mnogo smeta što je Subašić (23) srpske nacionalnosti, a njegovo negodovanje je eskaliralo u utorak posle podne, kada je prebio svoju ćerku, koja je završila u ambulanti. Zbog toga je Boca završio u pritvoru s prijavom za porodično nasilje, a njegova ćerka Antonija preselila se kod Subašića.

Kurir je uspeo da stupi u kontakt sa Danijelom Subašićem, koji nije bio previše voljan da komentariše ceo događaj, već je istakao da će ljubav između njega i Antonije pobediti.
- Istina je sve što su novine pisale i mnogo mi je žao zbog toga. Antonija je kod mene i tu će i ostati. Iako sam Srbin, a ona Hrvatica, mnogo se volimo i to je najvažnije. Meni niko nije pretio, a Antonija je svoju ljubav prema meni pokazala svojim dolaskom kod mene - kazao je Danijel Subašić za Kurir i zamolio nas da ga više ništa ne pitamo, jer ne bi voleo da bude pogrešno shvaćen.

Ante Boca je pre verbalnih pretnji napisao i pismo ćerki u kojem je poručio da će je zaklati ako se uda za Subašića. Što je najgore, Boca zamera mladom reprezentativcu Hrvatske samo jednu stvar - srpsku nacionalnost! Kada je Boca istukao Antoniju, ona je otišla u ambulantu u mestu Islam Latinski, a lekarka je o svemu obavestila policiju, koja je privela suludog oca.

Boca je u sredu izveden pred istražnog sudiju i zadržan u pritvoru dok se ne ispitaju svedoci celog slučaja, a kaznena prijava tereti ga za nasilničko ponašanje u porodici. Kako smo saznali od hrvatskih kolega, Danijel Subašić i njegova devojka Antonija Boca u ozbiljnoj su vezi i zajedno su pet godina.

Nedavno su u Zadru iznajmili stan za zajednički život. Antonija je studentkinja poslednje godine pedagogije na Filozofskom fakultetu u Zadru, dok je Danijel prvi golman NK Zadar i mlade reprezentacije Hrvatske.

"Koljač" dobrog srca

Ante Boca u Islamu Latinskom slovi za "naglog čoveka dobra srca". Navodno lako plane, a činjenicu da mu se kći jedinica udaje za Srbina Danijela Subašića nije u stanju da prihvati. Danijel Subašić je u hrvatskoj javnosti poznat po događaju iz avgusta prošle godine, kada je zagrebačkoj policiji prijavio direktora Zadra Renu Sinovčića za pretnju, jer je navodno trogodišnji ugovor s klubom potpisao pod prisilom i pretnjama. Svedoci tog događaja bili su Danijelov otac Jovo Subašić i sekretar Zadra Mladen Baždarić. Posle svega, Subašić je ubrzo povukao prijavu i nastavio uspešnu karijeru u Zadru.
http://www.kurir-info.co.yu/arhiva/2007/jun/15/SP-02-15062007.shtml
 
Obersturmfuehrer:
ja prvo je(em pa pitam za nacionalnost :):)

Да ти дам кратак опис мене:
Отац мађар, мајка и обе бабе Српкиње.
Деда Мађар, маћеха му Швабица. Био и Априлском рату, после у партизанима.
Дедин брат, војник Вермахта, погинуо у Дрездену...

јасно?
:lol: :lol: :lol:
 

Back
Top