Nick Cave

malecka

Aktivan član
Poruka
1.333
vous aimez ou pas? ili ti, volite ga ili ne...?

sad sam pre neki dan gledala spotic WEEPING SONG... mnogo je sladak, a pesma: jel glupiranje text ili sam je ja pogresno skopcala...? ;)


:: The Weeping Song

Go son, go down to the water
And see the women weeping there
Then go up into the mountains
The men, they are weeping too

Father, why are all the women weeping?
They are weeping for their men
Then why are all the men there weeping?
They are weeping back at them

This is a weeping song
A song in which to weep
While all the men and women sleep
This is a weeping song
But I won't be weeping long

Father, why are all the children weeping?
They are merely crying son
O, are they merely crying, father?
Yes, true weeping is yet to come

This is a weeping song
A song in which to weep
While all the men and women sleep
This is a weeping song
But I won't be weeping long

O father tell me, are you weeping?
Your face seems wet to touch
O then I'm so sorry, father
I never thought I hurt you so much

This is a weeping song
A song in which to weep
While we rock ourselves to sleep
This is a weeping song
But I won't be weeping long
But I won't be weeping long
But I won't be weeping long
But I won't be weeping long
 
Timplshved:
malecka:
meni je omiljena henry lee, mada je spot ocajan... najvise volim da tu pesmicu sviruckam na klaviru...
I meni je definitivno Henry Lee jedna od najboljih pesama, ali gde ces reci da je spot ocajan?!!!!!
aaaaaaa! :(

pa nekako mi je jadno to grljenje i ljubakanje nika kejva sa pj harvey... totalno kretenski... i pozadina je bila bela... ne asocira mnogo na text pesme...

ako nije tajna sta se tebi svidelo u spotu...?
 
Gotovo svi Cave-ovi spotovi su low budget, i radjeni minimalisticki.
Taj minimalizam je mozda i nameran, jer u prvi plan stavlja ono sto je ipak najbitnije - muziku...
Meni se i spot za Henry Lee dopada, belo, vanvremenski, van nekih odrednica, samo ljubavna pesma sa krajem kakav je...
...a kakav je...brrrrrrr...
 
malecka:
Timplshved:
malecka:
meni je omiljena henry lee, mada je spot ocajan... najvise volim da tu pesmicu sviruckam na klaviru...
I meni je definitivno Henry Lee jedna od najboljih pesama, ali gde ces reci da je spot ocajan?!!!!!
aaaaaaa! :(

pa nekako mi je jadno to grljenje i ljubakanje nika kejva sa pj harvey... totalno kretenski... i pozadina je bila bela... ne asocira mnogo na text pesme...

ako nije tajna sta se tebi svidelo u spotu...?
Sta mi se svidelo? ...Pa da ne ponavljam, Monty je to bas lepo definisao, ili definisala...Dopala mi se jako i ta kamera...
Njihovo ponasanje u spotu.
 
ok... pobedili ste!!! ja sam bila subjektivna. posle njegove izjave da pj harvey ima najmeksa usta sam se bas rastuzila...
sta cu kad sam se zaljubiskala u njega... :oops:
molim moderatore da od ovoga ne prave novi topic na lj&s... ;)
 
Mani prethodne savete nego za pocetak uzmi "The Firstborn Is Dead" i "Your Funeral My Trial" pa ces cuti kakava je zaista muzika u pitanju a i shvatices da tekst nije zezanje. Ta pesma mi je ostala u narocitom secanju kad sam je prvi put cuo 12. juna 1990. To vece je Cave sa bendom svirao u SKC a ploca The Good Son se koji dan ranije pojavila u prodaji na zapadu. Ortak iz Novog Sada je dosao u BG zbog koncerta i doneo kasetu sa snimljenim albumom. Ta pesma mi se najvise svidela na prvo slusanje i kasnije na koncertu kad su je Cave i Blixa ortacki otpevali zvucalo je 1000000 puta bolje nego na snimku. Nezaboravan osecaj.
 
Jeste li znali da je Nidza Pecinko jedan od dva identicna blizanca, ali da mu je brat umro na rodjenju? Depresivno, znam, ali pogledajte malo njegove textove i videcete koliko to utice na njegovo stvaralastvo (the first born is dead...).

I zamislite koliko bi drugaciji svet bio da je blizanac preziveo a Nick umro.
 
Moj ludi otac je upoznao Cave-a pre 15 ak godina na bienalu u Veneciji.Pomaznjavali su besplatnu klopu i pice sa nekog otvaranja izlozbe i preko puta na klupici degustirali i cavrljali...Ko si ti? pita moj cale Ja sam PEVAC rece Cave Ja sam SLIKAR...I tako...ludilo
 
darkster:
Jeste li znali da je Nidza Pecinko jedan od dva identicna blizanca, ali da mu je brat umro na rodjenju? Depresivno, znam, ali pogledajte malo njegove textove i videcete koliko to utice na njegovo stvaralastvo (the first born is dead...).

I zamislite koliko bi drugaciji svet bio da je blizanac preziveo a Nick umro.

Starijeg brata blizanca koji je umro na rodjenju je imao Elvis Presley a ne Nick Cave. On je samo jedno vreme tripovao da je reinkarnacija tog brata. Prva pesma na albumu se zove Tupelo a u tom gradicu je rodjen King i njegov pokojni brat.
 
Morao sam da osvezim ovu temu jer nisam bio tu dok je bila aktivna, a od skora sam poceo da ga slusam. :oops:

Do skora sam znao samo za "Where the wild roses grow" i bio sam odusevljen pesmom. Ne znam sto je nekima cudno sto je izabrao Kylie za nju, pa i ne peva ona lose...

Onda sam saznao da postoji ceo album po imenu "Murder ballads" i potrudio sam se da cujem sve pesme sa njega i naravno... odusevio sam se! Najbolje pesme su "The curse of Millhaven", "Henry Lee", "O'Malley's bar" i pesma od koje se prestrasim svakog puta kad je cujem- "Song of Joy"!

Oktobra izlazi njegov novi dupli album (zaboravio sam kako se zovu albumi) i vec sam cuo jednu pesmu (nisam cuo ime pesme), ali je potpuno u njegovom stilu i pesma je ono...
 

Back
Top