Zasto amerikanci nisu napali Iran?

nemanja24

Zainteresovan član
Poruka
181
Zanima me zasto ameri nisu napali iran ali i Severnu Koreju? Da li se boje njihovog kontra napada ili se cekaju sledeci izbori u Americi pa da njihov novi predsedik otpocne neki novi rat. Inace, to je u americi tendenciozno jer je svaki novi predsednik otpoceo rat sa nekom po njima rizicnom drzavom tezeci da je oslobodi ili komunistickih vlastodrzaca ili nuklearnog oruzja. Sve je to pocelo da mirise na neki veliki sudar. Mislim da bi Iran mogao da odgovori amerima i da se ameri boje ruskog oruzja na Iransko tlo.
Sta vi mislite od tome!?
 
Jelena87:
Ja bih volela da znam kako bi zavrsili sukobi najvecih vojnih sila...ali da posmatram u obliku duha,odnosno da me nema na Zemlji :D


to ces najverovatnije videti ali ne sa neba i u obliku duha nego kao "rat uzivo" . Mislim da ce to biti krajnji epilog svih ovig natezanja medjunarodnih odnosa. Vidi samo sta se desava sa Rusijom i Amerikom, pa Amerikom i Iranom,. pa Amerikom i Severnom Korejom a da nespominjem rat u Iraku. To je preraslo u globalnu krizu. Izgleda da ameri pokusavaju da ceo svet uvuku o ovo samo izgleda da je to zbog razloga sto neumeju da se izvuku iz svog sranjha koje su napravili pa oce da jedu govnna do kraja. Verujte da nicija negori do zore. Apsolutni vladari sveta su vec vise od 60 godina ali mislim da je doslo vreme da se i njima malo skrese
 
nemanja24:
to ces najverovatnije videti ali ne sa neba i u obliku duha nego kao "rat uzivo" . Mislim da ce to biti krajnji epilog svih ovig natezanja medjunarodnih odnosa. Vidi samo sta se desava sa Rusijom i Amerikom, pa Amerikom i Iranom,. pa Amerikom i Severnom Korejom a da nespominjem rat u Iraku. To je preraslo u globalnu krizu. Izgleda da ameri pokusavaju da ceo svet uvuku o ovo samo izgleda da je to zbog razloga sto neumeju da se izvuku iz svog sranjha koje su napravili pa oce da jedu govnna do kraja. Verujte da nicija negori do zore. Apsolutni vladari sveta su vec vise od 60 godina ali mislim da je doslo vreme da se i njima malo skrese

Почетак евентуалног ''рата уживо'' можемо да видимо. Али да би видели епилог о коме прича Јелена, треба прво да преживимо до тада да би га видели. :wink:
 
Пре напада на Иран морају поставити радарске и ракетне базе у Источној Европи (читај ближе Русији). Све има свој редослед. Ако уопште успеју у намерама. Ако не одложиће за другу прилику. Мада време не ради за њих. Мислим да ће Запад на крају на*ебати.
 
СРБ:
Пре напада на Иран морају поставити радарске и ракетне базе у Источној Европи (читај ближе Русији). Све има свој редослед. Ако уопште успеју у намерама. Ако не одложиће за другу прилику. Мада време не ради за њих. Мислим да ће Запад на крају на*ебати.



Dobro, ali nerazumem zasta ce im baze u evropi ako ce ih amerikanci napasti sami bez evropskih saveznika a vec mnogi od njih su se izjasnili da nece pristati na novi Irak. Poznato je da Iranci imaju inerkontinentalne rakete velikog dometa sa vrlo uspesnim navodjenjem, poznato je i da imaju i rusko oruzje novije generacije s islim da je u pitanju PVO. Cinjenica je da su amerikanci u persijski zaliv dovukli citav mornaricki vojni arsenal sa nosacima aviona. to jako mirise na rat. Mislim da to nije demonstracija sile, jer nemaju oni potrebe da je bilo kome demonstriraju (mislim na silu) jer je svima poznato koliko su jaki. Medjutim, ti isti amerikanci su sebi dopustili da previse omalovazavaju vojske drugih naroda. To je jako lose a u prilog tome ide i gerilski rat koji vode u iraku ali i u avganistanu. To je najbolja odbrana protiv amera. Uvuces ih u svoju teritoriju i onda dolazi na red ona parola "svako je gazda svojoj kuci". Negazduju vise oni u Iraku. Mnogo je iracana ubijeno ali je i mnogo americkih vojnika poslato u delovima nazad u SAD a to je jako losa propaganda rata u iraku javnosti amerike. Na kraju dolazimo do onoga sta bi bilo kad bi bilo. Da li je Iran vojno spreman da se odbrani od udara americkih aviona i torpeda?
 
nemanja24:
tako je . I ja sam mislio da je to u pitanju. Velika je verovatnoca da bi osvajanjem rata dobili kapitalna polja nafte ali to treba osvojiti a mislim da je iran od svih ranijih gadjanih meta najozbiljniji i najubojitiji
SAD može da sravni Iran za mesec dana...

Ali, stvar je u pritisku javnosti kojoj je dosta rata u Iraku... Možda za nekih 10ak godina, a u to vreme se zaista, Iran ekonomski slabi...
 
SiIent Bob:
SAD može da sravni Iran za mesec dana...
Thewierdo.jpg
 
sinmbad:
...naravno...
...prvo moraju ga izolovati,iznuriti ekonomski,napraviti treću kolonu,medijska hajka...
...pa ako sve to bude išlo po planu....
...e onda bi usledila i vojna akcija...


Simbad, zar nije toga bilo poslednjih 20 godina. pa toliko izolacije nije pretrpela ni severna koreja. Vidi koliko se ta zemlja drzi. Oni joj uvedu ekonomske sankcije i odma skoci cena nafte pa ajd sve iz pocetka. Zar nije tako!? Cinjenica je i da se ostalo bliksko istocne zemlje nemogu odupreti vojno najmocnijem iranu koji je zapretio da ce svaku zemlju koja odobri svojui teritoriju za americku vojsku smatrati potencijalnom metom . Mislim da ce se prva na udaru naci Saudijska Arabija.
 
sinmbad:
...Bobe može da ga sravni za jedan dan....
...tehnički gledano...
....ali....
Bez upotrebe nuklearnog naoružanja...

Prvenstveno, imao bi nesumnjivu vazdušnu premoć (jedina "pretnja" bi im bili modernizovani stari F-5), samim tim i prednost u vidu novih mapa, lako primećivanje većih kretanja Iranskih trupa... te bi lako mogla

Na kopnu situacija je slična... Iran od tenkova ima stare Američke modele i Zulfikara, koji je kopija Abramsa... Iranski vojnici imaju starije verzije M16 i sl...
 
SiIent Bob:
HAHAHAHA... Kia, Rusija i... koja vojska? :mrgreen:



Prica se da kineza ima negde oko 1 450 000 000 a to je nekih skoro 6x vise stanovnika od amerike. Gledajuci na desavanja u poslednjih 15 godina kineski bruto proizvod je porastao skoro 3,5x sto znaci da su toliko porasla izdvajanja za vojsku koja je u istinu i najbrojnija i broji negde oko 300 000 000 vojnika. Da nepricam o naoruzanju najnovije generacije navodjene satelitskim sistemima a sto je jos najupecatljivije i najfrapantnije je uveliko notorna cinjenica da se vojna snaga amerike zavisi od satelita koje su kineske rakete zemlja vazduh gadjale na visini od preko 400 km (gadjali su svoj satelit radi demonstracije sile). To je za amere bio jako dobar znak da se nemesaju u unutrasnje stvari kine a pogodovo ne vise oko Tajvana. O rusima i njihovom vojnom arsenalu vise netreba ni pricati. Bilo je dosta aktuelnih prica na tu temu pogotovo preko medija. Mislim da se polako uspostavlja ravnoteza a da to postaje uveliko povod za neko veliko sranje.
 
nemanja24:
tako je . I ja sam mislio da je to u pitanju. Velika je verovatnoca da bi osvajanjem rata dobili kapitalna polja nafte ali to treba osvojiti a mislim da je iran od svih ranijih gadjanih meta najozbiljniji i najubojitiji

Иран продаје бушотине странцима. Погоди ко поседује и стално увећава број нафтних бушотина у Ирану? КИНА. Већ сам писао о томе на форуму.

Kina trenutno crpi naftu na nivou na kojem je crpila USA dok je bila u razvoju, a do 2012 godine potrosnja u Kini ce se poduplatit u odnosu na ovo danas?! Kinezi sa zabili "slamke" u Sudanska polja, a spremaju se sada za Venecuelu i Kanadu. Uporedo s Kinom, ali sa malom manjom stopom potrosnje, ide Indija. Dakle, sa ovakvom potrosnjom kakva je danas, nafta moze samo uzbrdo. Bice povlacenja cijene tu i tamo, ali cjelokupan trend ce se nastaviti ka visinama. Ovo je najjednostavniji zakljucak baziran na osnovnim principima ekonomije: smanjene Ponude i povecane Potraznje. http://ameloni.blogger.ba/arhiva/2005/12/17

Kina gradnjom 90 supertankera želi osigurati stabilan uvoz nafte
www.poslovni.hr/43069.aspx

Иран тако има дуплу корист од нафтних поља+безбедност за исте. Пуни буџет од странаца - власника (или закупаца) нафтних поља. А Амери и кад би ушли као што су у Ирак не би се баш рекло да би смели да се чачкају око кинеских и руских бушотина (јер и Русија у доброј мери музе тамо).
Мислим да су Амери већ у говнима. Јер Иран из дана у дан јача. И војно и економски. Што Америма наравно не иде у прилог. А већ су нам познате намере Ахмадинеџада о збрисавању Израела са карте света, нпр.
А Еуропски савезници нису вољни за нову авантуру. И сад су им јаја у процепу, сликовито речено.
 
SiIent Bob:
Bez upotrebe nuklearnog naoružanja...

Prvenstveno, imao bi nesumnjivu vazdušnu premoć (jedina "pretnja" bi im bili modernizovani stari F-5), samim tim i prednost u vidu novih mapa, lako primećivanje većih kretanja Iranskih trupa... te bi lako mogla

Na kopnu situacija je slična... Iran od tenkova ima stare Američke modele i Zulfikara, koji je kopija Abramsa... Iranski vojnici imaju starije verzije M16 i sl...
Na kopnu,a?

Pa njima je i za Irak trebalo 15 godina, zapravo i dalje ratuju.....i na kraju ce pobeci.
Kakvo 'kopno', kakve fantazije, oni kopneno nece napasti Iran ni za 100 godina :roll:
 

Back
Top