anoreksija ili ne
Prikazujem rezultate 1 do 4 od 4

Tema: anoreksija ili ne

Početnik
    Učlanjen
    05.02.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Exclamation anoreksija ili ne

Imam 14 godina.Pre samo godinu dana bila sam veoma debela i za kratko vreme sam smrsala sa 57kg na 49kg. Sada mi svi pricaju da trebam da se ugojim jer sam veoma mrsava,ali ja tako nemislim.Sebe u ogledalu stalno vidim sa velikim stomakom koji se stalno povecava. Pre mesec dana pocela sam namerno da povracam posle svakog obroka.Stalno jedem,a zatim povracam. Pokusavam da prestanem,i obecam sebi,ali ponovo povratim posle obroka. Sa svojom mamom nesmem da pricam jer plasim se njene reakcije,a takodje reakcije moje ujne koja je lekar. Mozda ta opsednutost o izgledu je i zbog moje najbilje drugarica koja je jedna od najlepsih devojcica u skoli. Da li neko moze da mi pomogne,da mi kaze sta da radim? Da li je ovo pocetak anoreksije ili ne?Rado bi mi dosla bilo kakva pomoc! HVALA UNAPRED

Domaćin RACE MASTER (avatar)
    Učlanjen
    08.04.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    92

Podrazumevano Re: anoreksija ili ne

Citat Original postavio cinamina
    Imam 14 godina.Pre samo godinu dana bila sam veoma debela i za kratko vreme sam smrsala sa 57kg na 49kg. Sada mi svi pricaju da trebam da se ugojim jer sam veoma mrsava,ali ja tako nemislim.Sebe u ogledalu stalno vidim sa velikim stomakom koji se stalno povecava. Pre mesec dana pocela sam namerno da povracam posle svakog obroka.Stalno jedem,a zatim povracam. Pokusavam da prestanem,i obecam sebi,ali ponovo povratim posle obroka. Sa svojom mamom nesmem da pricam jer plasim se njene reakcije,a takodje reakcije moje ujne koja je lekar. Mozda ta opsednutost o izgledu je i zbog moje najbilje drugarica koja je jedna od najlepsih devojcica u skoli. Da li neko moze da mi pomogne,da mi kaze sta da radim? Da li je ovo pocetak anoreksije ili ne?Rado bi mi dosla bilo kakva pomoc! HVALA UNAPRED
    Postoji vec tema na forumu o tome.Potrazi i procitaj.
    Tvoje ponasanje zahteva neodlozan razgovor s psihologom,koji ce ti pomoci.
    To namerno povracanje je izuzetno opasno po zdravlje(a moze biti i po zivot-uopste ne preterujem)!
    Nisi napisala koliko kilograma imas,ali to sad nije ni bitno.
    Prestani odmah sa tim namernim povracanjem!
    Uzgred,problem koji si nam iznela nije anoreksija.On se zove bulimija.Da budem precizan,nakon mesec dana se ne moze postaviti takva dijagnoza,ali ti i sama kazes da ne mozes prestati,a to znaci da ces za mesec ili dva ispuniti sve uslove za tu dijagnozu..Pitanje je samo u kakvom ce stanju tada biti tvoj organizam.
    Za nekoliko godina ces shvatiti da nije bitno kako neko izgleda,vec sta ima u glavi.
    Da bi se to desilo,moras prestati sa tim opasnim ponasanjem i potraziti pomoc.
    Nije sramota i nije strasno.Samo hrabro.
    P.S.Prvo pricaj sa majkom.Ne verujem da ce se ljutiti.U suprotnom,neka procita ovo.

Aktivan član fashion queen (avatar)
    Učlanjen
    03.05.2007.
    Don't hate me beacuse i'm beatiul,hate me beacuse your boyfriend think that!
    Reputaciona moć
    0

Ja mislim da je to mozda i bulimija...Ako je uopste imas

Poznat WithdrawnWater (avatar)
    Učlanjen
    21.10.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    120

Slazem se sa DB. Potrazi pomoc. Prestani da povracas pre nego sto ti propadnu i poispadaju zubi ili dobijes rak jednjaka. Javi se skolskom psihologu ili pedijatru u Domu Zdravlja u kome ti je zdravstveni karton.
    Život se ne meri brojem udaha, vec brojem trenutaka koji nam oduzmu dah....

Slične teme

1. anoreksija
    Autor hanaronai u forumu Arhiva
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 23.08.2006., 09:47
  2. Anoreksija
    Autor Jovanicaa u forumu Zdravlje
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 11.09.2005., 16:10

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor