savet za krečenje

mariyah

Početnik
Poruka
2
help... treba mi savet za krečenje kuhinje

kuhinjski elementi su mi braon boje (od hrastovog drveta), pločice bež boje

koju boju mi pledlažete za zidove ???


jos me interesuje da li u ostalim prostorijama (izgleda da ću da krečim čitav stan, ne samo kuhinju :D ) plafon treba farbati istom bojom kao zidove ili da ostane bela boja
 
I ja glasam za vesele boje, za ovu kombinaciju svetlo zelena
Plafon obavezno beo, inače će ti prostorija izgledati ko kutija.
I još jedan predlog, mada ovo je više za sobu - ljubičasta (pazi, baš ljubičasta, ne lila). Probala, izgleda fantastično!
 
I meni se za kuhinju sviđa neka blaga narandžasta ili kajsija boja, a možeš i da kombinuješ dva zida ovako, dva onako....a možeš i da povučeš jednu liniju drugom bojom ili neke detalje, npr.da podeliš zid linijom ukoso i jedan trougao ofarbaš jednom, a drugi drugom bojom. Plafon možeš kako hoćeš ali najčešće se ostavlja beo.

Jedino što bih izostavila to su bež boje za zid, i boja šampanjca, jeste da prostorija deluje elegantnije, ali deluje i mnogo ozbiljnije i hladnije. Ja više volim šašave kombinacije za kuhinju. Moja je inače kivi zelena sa kombinacijom narandžastog, deluje ludo i meni je uvek prijatno tamo. Ali, to naravno zavisi i od karaktera osobe.
 
Ima neka grčka boja za zidove,za nju sam čula,kažu da je dobra,planiram sa njom da okrećim moj stan.Može da se obriše zid sa nje kad se isprlja,pa ne mora dugo da se kreći posle.Kila je negde oko 600 din.Možda da biraš boju i nijansu koju hoćeš ima veliki izbor.
 
dragoslava:
Ima neka grčka boja za zidove,za nju sam čula,kažu da je dobra,planiram sa njom da okrećim moj stan.Može da se obriše zid sa nje kad se isprlja,pa ne mora dugo da se kreći posle.Kila je negde oko 600 din.Možda da biraš boju i nijansu koju hoćeš ima veliki izbor.

Ima i Jupol gold sa licnom funkcijom, mi smo sa njim krecili kuhinju, nije otporan na ribanja ali se manje zaprljane stvari mogu obrisati
 
dragoslava:
Ima neka grčka boja za zidove,za nju sam čula,kažu da je dobra,planiram sa njom da okrećim moj stan.Može da se obriše zid sa nje kad se isprlja,pa ne mora dugo da se kreći posle.Kila je negde oko 600 din.Možda da biraš boju i nijansu koju hoćeš ima veliki izbor.
Vitex boje, fantasticno, magicna krpa,malo cifa i skida svu prljavstinu.
 
Ja mislim da se tako zove,znam da svaka boja ima svoj broj i kad izabereš boju koju hoćeš dobiješ broj po kome i sledeći put možeš kupiti boju i da bude ista.Ne mogu da se setim samo koliko kvadrata pokriva jedna kila boje.Kažu da je strava stvar.
 
Da, svaka boja ima svoj broj i masinski je naprave u radnji mesanjem tacno odredjene kolicine crvene, plave, zelene...
Najbolje je da ti majstori koji ce ti kreciti odrede koliko tacno treba boje i da je kupujes onoliko koliko zahteva krecenje odredjene prostorije, dakle soba po soba.
 
Ja bih se odlucila za kajsiju. Do skoro nam je kuhinja bila svetlo krem, ali kada smo je okrecili u kajsiju cela prostorija je zivnula, elementi su mnogo vise dosli do izrazaja i cela prostorija izgleda mnogo vedrije. Po mom misljenju, tamno zelena je previse tumorna za kuhinju, pogotovo u kombinaciji sa tamnim elementima
 
Imate grcke one su Vitex,a imate i Helios boje to su slovenacke.To su boje koje se prave kompjuterski i perive su imam sve kataloge i rado bih vam ih pozajmila ali...Mada kada odete u bilo koju farbaru da narucite boje dobicete te iste.http://forum.krstarica.com/attachme...ent.php?attachmentid=41039&stc=1&d=1218840645


Vrlo su kvalitetne,jeste malo skuplje nego kad radite obicnim tonerom i poludisperzijom ali je i lepse.

Djole.m95 Kupi crveni toner,Zavisno koja kolicina ti treba poludisperzija ali moras vise tonera da stavis.Ili naruci ove kompjuterske.

Kajsija boja je mnogao lepa ja je planiram za dnevni boravak.
 

Prilozi

  • SSA43614.JPG
    SSA43614.JPG
    65,8 KB · Pregleda: 113
  • SSA43617.JPG
    SSA43617.JPG
    80,8 KB · Pregleda: 50
  • SSA40624.JPG
    SSA40624.JPG
    68,1 KB · Pregleda: 53
Poslednja izmena:
jedan toner ide na 10 ili 20 kg boje i ne bi trebalo vise
ukoliko zelis bas boje, farbe za zidove
1 kg kosta oko 10 eura i pokriva oko 5-10 m2
potrebna je izuzetno ravna povrsina bez prasine i boja je postojana bar 5 godina, ide do 10 godina
ja sam koristio za kuhinju "Oikos"
za sada je sve OK
 

Back
Top