Kako smanjiti troskove politicarima?
Prikazujem rezultate 1 do 7 od 7

Tema: Kako smanjiti troskove politicarima?

Veoma poznat R.Žiskar (avatar)
    Učlanjen
    17.07.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    233

Podrazumevano Kako smanjiti troskove politicarima?

Koliko bi kostalo i da li bi bilo isplativo da se za recimo narodne poslanike koji nisu iz Beograda i naplacuju po 300E mesecno na troskove stanovanja (tvojih i mojih para, naravno) i ko zna koliko na troskove puta do Beograda, izvrse prenamenu SIV-a u motel sa sobama od recimo 10-tak m2 kupatilo, mini kuhinja, krevet, sto i stolica i tako to? Pa lepo, posle posla u sobicu na tvrdu stolicu, da rade, vredno i marljivo?

A jos neki predlog?

Učlanjen
    17.07.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    233

Podrazumevano Re: Kako smanjiti troskove politicarima?

Jos jedan predlog...da im plate budu fiksne i to u visini prosecnog licnog dohotka (ili kako se vec sada zove) u Srbiji za prethodna tri meseca...

Obećava
    Učlanjen
    11.06.2007.
    Reputaciona moć
    0

Da im premestimo kancelarije na Orlovachi....., tamo im nista ne treba i ne moraju nishta da troshe!

Veoma poznat Mitternachtsträumer (avatar)
    Učlanjen
    28.02.2006.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    171

Najbolje da ih zamolimo da rade besplatno i da još i smeštaj plaćaju sami...
    Ne ide to tako. Država neće propasti zbog tih 300 evra.

Veoma poznat filatelista, pa šta? (avatar)
    Učlanjen
    08.05.2006.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    373

U teoriji i knjigama, narodni poslanik je nešto najsvetije i vrednije u nekoj državi, to je i "vlast i čast" za pojedinca.
    Sad što mi imamo najgori šljam za poslanike, što su oni glasačka mašina i što se u zakonske predloge razumeju manje od nas ovde na forumu, to ih ne sputava da žderu karađorđevu za četr'est dinara i kafu i fantu za bakšiš od pedeset.
    Mora se obavezno menjati izborni zakon, Srbija se deli u izborne jedinice i ljudi glasaju za čoveka iz te izborne jedinice, onoga koga poznaju, kome veruju i koji im nešto obeća. Ne za stranku, pa oni postave lika koji je najviše razvezao plakata, devojčice koje su najmarljivije pozivale "sigurne glasove" i bakice koje su delile flajere.
    Sad imamo situaciju da iz nekih gradova nema ni jednog poslanika, a ljudi su za nekoga glasali. Nemojte me držati za reč, ali mislim da nema ni jednog iz Pirota, što je recimo bruka za te ljude dole.

Aktivan član Torrente BG (avatar)
    Učlanjen
    21.05.2007.
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio dmauka
    Jos jedan predlog...da im plate budu fiksne i to u visini prosecnog licnog dohotka (ili kako se vec sada zove) u Srbiji za prethodna tri meseca...
    Ma zabole njih za te plate.Mozes da im das i platu od jednog dinara. To je za njih najmanja stavka. Niko od njih nije tu zbog plate.

Učlanjen
    17.07.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    233

Citat Original postavio DeteSunca
    Najbolje da ih zamolimo da rade besplatno i da još i smeštaj plaćaju sami...
    Ne ide to tako. Država neće propasti zbog tih 300 evra.
    Vidi, logicno je da neko ko je ucesnik u zakonodavnom procesu i ko je narodni poslanik bude osoba koja se u privatnom zivotu dokazala i ostvarila , od nekoga takvog moze da se i nauci i da se savetima takve osobe napreduje...ako se dokazao, i ako je cast biti narodni poslanik, onda sta ce im plata? A da ne potezemo beneficije i njihova ponasanja kako u skupstini, tako i na ulici...
    Nece drzava propasti zbog mojih 300E iz dzepa! Hajde kada ste jaki na recima za odbranu poslanickih troskova, sakupite istomisljenike pa ih finansirajte...
    Po tebi je u redu da poslanik podigne milion dinara na ime putnih troskova? Pa gde to zivi? U Tunguziji? A sto tih milion dinara ne bi otislo decijoj bolnici u Tirsovoj? Ili sto tim parama ne finansiraju operacije one silne dece koje svaki dan apeluju preko tv-a za pomoc?
    Ne bih ja njih zamolio, njih ja (i svi mi) placam i nemam sta da ih molim. Ja sam im poslodavac, kada to naucimo, necemo Skupstinu gledati kao "Pozoriste u kuci" i smejati se da bi zaboravili bar na trenutak da su to mnooogoo dobro placeni klovnovi. Meni je malo skup taj cirkus...

Slične teme

1. Kako smanjiti film?
    Autor mexxx u forumu Multimedija
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 09.11.2007., 02:23
  2. Kako smanjiti velicinu mp3 fajla?
    Autor Zakon u forumu Softver
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 05.11.2006., 09:20

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor