cimeri

mira82

Zainteresovan član
Poruka
327
sve vise ljudi pogotovo u americi se odlucuje da udje u ovu vrstu "posla"...
Koliko je rizicno traziti cimera preko oglasa?
Ima li neko takvo iskustvo?

Trenutno sam u fazi trazenja cimera/cimerke u Chicagu pa ako ima zainteresovanih vi pisite...
 
ako budem te srecje da me ubode GC, kontam da cju za pochetak isto icji na varijantu sa cimerom/cimerkom. [znachi za 2 godine najmanje :D]

realno, isprichash se dobro sa osobom, propitash detalje, al ne direktno, malo sa strane, ovoono... ako ti se ne svidja uvek mozh oticji/isterati ga/ju.

sretno`
 
Zar je moguce da nikom od nasih nije potreban cimer?
Ili je istina sto se prica za nase ljude u americi--da ne pomazemo jedni drugima???
 
mira82:
Zar je moguce da nikom od nasih nije potreban cimer?
Ili je istina sto se prica za nase ljude u americi--da ne pomazemo jedni drugima???

A sto bas mora da bude "nas"? Ja zivim sa zenom iz Ugande i deckom iz Egipta i sasvim mi je fino. Pomazu mi za sve sto ih pitam. Ljudi koji prodju to imigrantsko iskustvo skloni su da pomazu drugima koji su svezi u tome. Naravno, uvek ima namcora, ali to se oseti pri upoznavanju.

Fazon sa uklapanjem u novu sredinu i jeste u tome da stupas u kontakte sa raznim ljudima i rasama, da se ne drzis samo svoje manjinske grupe. Tako se i jezik bolje savlada.

Ja sve ovo pricam iz svog svezeg kanadskog imigrantskog iskustva. Mozda je u USA drugacije, ali ne verujem.

Pozdrav.
 
javorka:
A sto bas mora da bude "nas"? Ja zivim sa zenom iz Ugande i deckom iz Egipta i sasvim mi je fino. Pomazu mi za sve sto ih pitam. Ljudi koji prodju to imigrantsko iskustvo skloni su da pomazu drugima koji su svezi u tome. Naravno, uvek ima namcora, ali to se oseti pri upoznavanju.

Fazon sa uklapanjem u novu sredinu i jeste u tome da stupas u kontakte sa raznim ljudima i rasama, da se ne drzis samo svoje manjinske grupe. Tako se i jezik bolje savlada.

Ja sve ovo pricam iz svog svezeg kanadskog imigrantskog iskustva. Mozda je u USA drugacije, ali ne verujem.

Pozdrav.


USA ista stvar.Mislim da je glupo ucauriti se u mini Srbiju i izgubiti kompas za spoljni svet.
Nisam protiv nasih,ali koliko vidim sve se svodi na to ko ce koga da zajebe.
 

Back
Top