Hajduci u Srbiji od XV do XIX veka

Mjehurko

Početnik
Poruka
16
Pozdrav!Veoma me zanima ovo razdoblje i imam podataka iz Vukovih zapisa,istorijskih tekstova raznih autora,ali ne mogu nigde da nadjem ILUSTROVANU knjigu o hajducuma,raji i Turcima od XV do XIX veka.Nije moguce da tako nesto ne postoji!!??Zanima me izgled kuca,,sela,utvrdjenja,namestaja,odece i obuce,oruzja,upotrebnih predmeta...Ima li neko da me uputi na literaturu?
 
crow:
:) najzad zanimljiva tema!

Е, да се crow и ја једном сложимо!
Мјехурко, немој да се базираш само на област данашње Србије, пошто је хајдука било у свим крајевима Балкана који су у тим вековима били насељени Србима. Чуо си и за чувене ускоке. Надам се да ће неко успети да ти помогне око литературе. Поздрав!
 
Mmile,hvala ti na podrsci,samo da dodam da znam gde je sve bilo hajduka i uskoka,ali meni treba upravo ovaj prostor(upravo danasnja Srbija),vezano za jedan moj projekat.Samo da dodam da sam "cula",jer je ovaj nadimak u stvari dug jednoj uspomeni,mada jeste neobicno sto se nisam potpisala nekim "zenskijim"nadimkom.Ako neko ima makar i katalog ili nesto slicno,volela bih da me uputi na isti.Svaka literatura bice dobrodosla!
 

Back
Top