INFORMACIJE O UPISU

zenazmaj

Zainteresovan član
Poruka
194
Prosla je matura, sin mi se sprema za ispit za srednju skolu. Nabavili smo informator, zbirke zadataka, puna mi je glava informacija... Ima nekih stvari koje mi nisu jasne.
Na primer, pitali su ih kad su vadili lekarsko uverenje, koju skolu upisuju. Na osnovu toga su im popunili taj formular. E, sad, sta ako ne bude upisao tu skolu koju je naveo (npr. naveo je turisticku, ali su male sanse da ce to upisati jer nema dovoljno bodova), nego neku drugu. Da li to znaci da mora ponovo da vadi lekarsko uverenje?

Kakva su iskustva ostalih roditelja (proslogodisnja)?

Joj, jedva cekam da se zavrsi sve ovo!
 
Не, лекарско уверење је потребно за све средње стручне школе (није само за гимназију), али пошто ретко ко може са сигурношћу да зна где ће ''упасти'' најбоље је да сви имају лекарско. То лекарско важи за све и не треба поново да се вади.
 
Hellen:
Не, лекарско уверење је потребно за све средње стручне школе (није само за гимназију), али пошто ретко ко може са сигурношћу да зна где ће ''упасти'' најбоље је да сви имају лекарско. То лекарско важи за све и не треба поново да се вади.

Hvala, bar jedna briga manje!

Jos 3 dana do testova....
 
zenazmaj:
Prosla je matura, sin mi se sprema za ispit za srednju skolu. Nabavili smo informator, zbirke zadataka, puna mi je glava informacija... Ima nekih stvari koje mi nisu jasne.
Na primer, pitali su ih kad su vadili lekarsko uverenje, koju skolu upisuju. Na osnovu toga su im popunili taj formular. E, sad, sta ako ne bude upisao tu skolu koju je naveo (npr. naveo je turisticku, ali su male sanse da ce to upisati jer nema dovoljno bodova), nego neku drugu. Da li to znaci da mora ponovo da vadi lekarsko uverenje?

Kakva su iskustva ostalih roditelja (proslogodisnja)?

Joj, jedva cekam da se zavrsi sve ovo!
Meni su u lekarsko uverenje upisali sve što je potrebno za većinu škola (osim za one gde su potrebni pregledi kod specijaliste). Iako sam upisala srednju muzičku, za koju treba pregled kod ORL-a, nisu mi ništa tražili, priznali su mi i bez tog pregleda...
 
dragoslava:
Molila bih vas da mi kažete koliko košta lekarsko otprilike jer mi ga nismo još izvadili,mislila sam da sačekam prvo da vidim gde će se upisati.
Lekarsko su dobili u domu zdravlja gde idu i na sistematske preglede, platili su 355 dinara.
Inace u Medicini rada (Vuka Vrcevica) lekarsko kosta oko 2.700,00.
 
I mame kako je prosao taj prijemni...Moja cerka 11 matematika i 13 srpski...moglo je i bolje ali sta da se radi..Koje ce skole deca da upisuju?Sto se lekarskog tice kod nas je 300 dinara i vec smo platili jer su decu vec vodile razredne staresine da bi nama olaksali,i ko sto rece Hellen samo se za Gimnaziju ne vadi lekarsko ...Pozz
 
Koliko ja znam treba najmanje 5 bodova iz svakog predmeta!Verovatno jeste nešto uradio ali kako i koliko to je veliko pitanje!
Iskreno sumnjala sam da će položiti ali ništa nije mogao izgubiti samo dobiti(a dobio je još 2 ili 3 boda).
Hajd za srpski mi nije ni čudno nije ništa učio ali za matematiku mi ništa nije jasno,baš je radio i vežbao!Volela bih da vidim te testove da se uverim!
Da,uradili smo danas lekarsko,upravo smo se vratili i platila sam 354 dinara na medicini rada u Zmaj Ognjena Vuka!
 
Zena s greskom:
I mame kako je prosao taj prijemni...Moja cerka 11 matematika i 13 srpski...moglo je i bolje ali sta da se radi..Koje ce skole deca da upisuju?Sto se lekarskog tice kod nas je 300 dinara i vec smo platili jer su decu vec vodile razredne staresine da bi nama olaksali,i ko sto rece Hellen samo se za Gimnaziju ne vadi lekarsko ...Pozz
Moj sin je skupio 26,5 poena na prijemnom (pola-pola). Sad sa kapitalom od 72 boda da gledamo gde ce.. on razmislja o nekoj elektrotehnickoj, ali nije jos ni pogledao detaljno neke druge skole, tj. zanimanja.
Mene ovde interesuje, na primer, sta mu to dodje- tehnicar za bezbednost saobracaja (Saobracajna skola). Ili tehnicar obezbedjenja (Pravno birotehnicka). Neke skole imaju sajtove sa iscrpnim informacijama o programu po razredima, kadrovima i organizaciji, a za neke nadjoh samo adresu...
 
Sa po 1 bodom iz svakog predmeta su prosli samo sto se prvo upisuju oni koji imaju 5 i vise, a za ove sa manje od 5 je drugi krug upisivanja i onda ih rasporedjuju tamo gde ima mesta...
Evo i sajta pa tamo mozete sve da pogledate samo morate da znate sifru vaseg deteta..a i sto se tice skola i po koliko za koju skolu treba poena...Pozz
www.upis.mps.sr.gov.yu
 
Mi jos nismo pripremili lekarsko uverenje,dobro je sto sam ovo procitala.Mislila sam da se lekarsko vadi tek po upisu :confused:
Moj sin imao na testovima 25 bodova, sad zajedno ima 81.Nismo se zalili na rezultate i sad mi malo zao :shock: Inace totalno sam razocarana ovakvim nacinom testiranja dece.Neki i losiji djaci sve prepisu pa prodju bolje i dzaba sto si osam godina bio odlican!
 
Jedna moja drugarica, koja je inace glupa k'o noc, uspela je da ima cak 19,5 poena iz matisa tako sto je imala kod sebe telefon i HANDS-FREE slusalice. Samo je izdiktirala sve zadatke profesorki i ova joj sve uradila... Bas nije uredu! Negde su bukvalno pretresali da neko slucajno ne unese nesto, a negde cak nisu trazili da se iskljucee telefoni. Takodje sam cula i da su negde dezurni nastavnici radili testove onima koji nisu znali... Strasno!
 
Moj sin je radio sam testove i kaze da im je srpski bio tezi (ima 9 bodova na srpskom, a 17,5 na matematici). Nije novost da ima muvanja na prijemnom, a to jeste grozno kad nekome za bod nedostaje da upise sta zeli, a drugi prodje na prepisivanje.
Nas rodjak je prosle godine upisao medicinsku skolu sa 88 bodova i bio ubedjen da su svi ispred njega sa 90 do 100 poena jaki djaci. Na polugodju su vecina tih imali po 5-6 slabih ocena, a on je na kraju skolske godine JEDINI ODLICAN u razredu! Pokaze se neciji rad, ali je problem kako uci u razred pored lezilebovica koji su prosli na naduvan uspeh ili prepisivanje...
 
citam sta pisete pa se jezim.moja cerka ce sledece godine imati upis u srednju. jer moze neko postupno da mi kaze sta sve treba da se uradi i kupi, a pogotovo gde cu sledece godine moci da kupim te informatore i obrasce za popunjavanje zelja za upis
 
Mi smo ga kupili u školi.To je prosvetni pregled"Konkurs".Tamo se nalazi sve što je potrebno da se zna o upisima u srednju.Uz njega idu obrasac za listu želja i formular za upis u školu.Ja sam ga platila 200din.
Moj savet ti je da još ne lupaš glavu o tome,treba će ti kad dodjete do toge.Po meni ovo sve jako dugo traje,baš je trening za živce.Sutra je upis pa se nadam da smo moj sin i ja na kraju toga.
 
zenazmaj:
Moj sin je radio sam testove i kaze da im je srpski bio tezi (ima 9 bodova na srpskom, a 17,5 na matematici). Nije novost da ima muvanja na prijemnom, a to jeste grozno kad nekome za bod nedostaje da upise sta zeli, a drugi prodje na prepisivanje.
Nas rodjak je prosle godine upisao medicinsku skolu sa 88 bodova i bio ubedjen da su svi ispred njega sa 90 do 100 poena jaki djaci. Na polugodju su vecina tih imali po 5-6 slabih ocena, a on je na kraju skolske godine JEDINI ODLICAN u razredu! Pokaze se neciji rad, ali je problem kako uci u razred pored lezilebovica koji su prosli na naduvan uspeh ili prepisivanje...
Znam da nije novost muvanje na prijemnom, ali je svake godine sve gore i gore. Ja nam jednu kaoja je uspela da unese mobilni sa Hands-free slusalicama i bubicom, pa je preko telefona citala profesorki matematike zadatke, a ova joj diktirala resenja. I imala je 19,5 poena iz mate... A glupa je kao noc... Ja sam bila djak generacije, pa sam imala 16,5 na matisu, doduse nisam se spremala jer sam upisala muzicku, ali opet je malo nelogicno da ona, koja je svake godine molila za ocene, ima vise poena od mnogih inteligentnijih i vrednijih...
 
mi smo imali slucaj na matematici, da dezurni pridje i pita kako sam uradila jedan zadatak, pogleda, napise na blokche, i ode na drugi kraj i pomogne nekom decku...
na matematici su ljudi vadili svoje testovnike/sveske, i trazili potreban zadatak...

na srpskom je bilo strozije...moglo je da se prepisuje, ali nije bilo ovakvih slucajeva, dodavanja itd. ...
to je bilo prosle godine...
sumnjam da je bilo strozije ove godine...


Koliko ja znam treba najmanje 5 bodova iz svakog predmeta!

prosle godine je proglaseno da je dovoljan samo 1 bod iz svakog predmeta... tuga...nekome i nije doduse...
mi smo u skoli imali slucaj sa extremno malim brojem poena...(sve skupa 5 ... )
 

Back
Top