Do kada moze da se odlaze vojska?

spirittt:
U oktobru punim 27 godina. Da li mogu i nakon tog roka da odlazem vojsku i kako?
Ne izbegavam je, samo bih hteo da zavrsim studije pre nego odem tamo, a planiram da zavrsim studije do kraja godine..

2010. су најавили укидање војног рока. Немам појма, пробај измислити неку болест.
Психичку увек можеш, само пази да не заглавиш.
 
Ma ljudi ako vam se ne ide u vojsku idite na civilno sluzenje vojnog roka, kao sto rece neko iznad mene tamo se maksimalno krivinari. Evo meni je ostalo jos dva meseca, samo sto zadnji mesec niko ne dolazi, redovno + nagradno sastavis mesec dana da ne dolazis. Na pocetku ti kenjaju o nekoj disciplini, govore ti kako moras da budes obucen, moras da dolazis i odlazis tacno na vreme i da se potpisec kada dodjes u 7 i kada krenes kuci u 13. Ali to sve traje nekih mesecak dana, sada dolazim u drugu smenu znaci kada god hocu posle 13 zadrzim se nekih pola sata i odoh. Ako ima nekog posla to odrade oni koji su tek dosli (gusteri :) ). Za odelo nas vise niko necima dolazim u sorcu, majici, papucama i peskir oko vrata dodjem samo da me vide i pravac gradska plaza. Cak i primamo platu od 450 din. :)
 
Vojska jeste mozzda jedna od veccih gluposti u nashoj zemlji,ali ne mislish li mozzda mladiccu da bi ipak trebao i da nauchish malo,samo mrvu o tome kako se koristi oruzzje i shta je to disciplina?Ne zameri,ali...hmm...budi mushko...ponekad.
Posle punog q ratova dal stvarno mislis da niko ne zna da rukuje oruzjem? Sa 8 sam rasklapao ak-47 ko mator a mislim i da bih sad mogao to zatvorenih ociju a vojsku da sluzim NECU...
 

Back
Top