Planiram da povecam Ram memoriju

-Air Stefan-

Aktivan član
Poruka
1.895
Planiram da duplo povecam moju RAM memoriju(MEM TWINMOST 256MB DDR400)
pa bih vas zamolio da mi neshto pojasnite u vezi toka tog posla!
Za pochetak sam mislio da kupim istu marku rama sa naravno
istom jachinom, pa me zanima da li je preporuchljivo da uparim dva RAMA iste marke ili da kupim RAM razlichite marke!
Kako se RAM ugradjuje? Da li je sve
u ubacivanju RAMA u njegovo postolje i li je to odredjen posao koji bi majstor trebao da uradi?
I samo da pitam da li bi moja konfiguracija(navedena ispod) uopshte podnjela RAM od 512 mb? HVALA!
CPU CELERON 2.66 GHZ LGA775,
MEM TWINMOST 256MB DDR400,
FDD NEC BLACK,
HDD WD 80GB BB,
MONITOR SAMSUNG 793DF SIL/BLK,
TASTATURA MULTIMEDIA KB-765,
KUCISTE ATX JNC RJA 236 400W,
MIS GENIUS NETSCROLL EYE PS/2 METALIC,
MODEM GVC 56K,
CD COMBO SAMSUNG BLK,
ZVUCNICI GENIUS SP-Q6S,
VGA ASUS 9550 128MB AGP
............................................................ :) :mrgreen:
 
Najbolje je da uzmeš istu memoriju.
Memoriju samo treba ubaciti u slot ( ''postolje'' ). Možeš ti to i sam, ne treba ti majstor ( samo pažljivo, polako: memoriju prisloniš na slot i ravnomerno pritisneš dok je ne ''uhvate'' oni držači sa strane ). Da li bi konfiguracija podnela to? Ako imaš prazan memorijski slot na ploči, onda će da podnese... Inače, zaboravio si napisati koju ploču imaš, a to je jedino relevantno u ovom slučaju... :wink:
 
Sve si naveo ali si zaboravio matichnu... :D
Ali nije bitno... Chim je socket LGA775 znachi da podrzava min 2 GB....
Da nije tvoja plocha mozda AsRock DualVSTA ? ( poshto vidim da imash AGP slot i DDR1 memoriju ) Sad ako je ovo tvoja plocha ona ima i DDR2 slot shto ti se vishe isplati da kupish nego DDR1 memoriju... 1GB DDR2 = 35 € a 512MB DDR1 = 40 €.... Tako da izrachunaj sam...
EDIT:
Jbg dr_Bora me preteche... :o

Da treba da uzme istu ali ako je ovo njegova plocha koju sam ja naveo onda slobodno moze da izbaci taj DDR1 256 MB i ubaci jedan modul od 1 GB DDRII memorije....
 
Pre nego što uopšte otpakuješ memoriju, moraš da izbegneš da ti ona ne izgori u ruci od statičkog elektriciteta. memorija je upakovana u antistatičku vrecicu , ako nemaš antistatičku narukvicu za ruku tada je najbolje da se pre otpakivanja memorije uhvatiš s obe ruke za metalne delove kućišta (naravno podrazumeva se da je kompjuter potpuno isključen iz struje) , zatim jednostavno otpakuješ vrećicu , namestiš na ulaz i gurneš ga ravnomerno u ležište dok ne skljocne u ležištu i zatvore se bravice sa strane ležišta.
PS dali sam ja to dobro video ili ta tvoja matična ima i PCI-E slot pored AGP slota?
 
Kao prvo HVALA vam na pomoci kao drugo imam josh jedan problem, koji je ne vezan za ovu temu ali eto valjda se necete ljutiti. :)
Koristim operu 9. i kusur verziju, pa bi volio da nekako onesposobim IE na mom useru(samo na mom, da na drugom radi) a da ga ne obrishem poshto mi stalno iskache dok radim na operi i otvara se sam od sebe neprestano! Zna li neko kako to da uradim? HVALA! :) :mrgreen:
 
Nije potrebno u sig. i zast. Treba da podesis da je opera podrazumevani internet browser. Otvoris IE i klik na TOOl pa na INTERNET OPTIONS pa na PROGRAMS i tu od stikliras pod DEFULT WEB BROWSER i kada pokrenes OPERU tada obelezi da je on DEFULT bla bla bla
 
Ja mislim da ti treba ovo pitanje da postaviš na Sigurnost i zaštita...
Ma nisam hteo da otvorim novu temu! Mislio sam da vam nece smetati! :)
Nije potrebno u sig. i zast. Treba da podesis da je opera podrazumevani internet browser. Otvoris IE i klik na TOOl pa na INTERNET OPTIONS pa na PROGRAMS i tu od stikliras pod DEFULT WEB BROWSER i kada pokrenes OPERU tada obelezi da je on DEFULT bla bla bla
Shta si ovim hteo da kezesh? :confused: Ovo samo postavlja IE za defalut browser. :mrgreen:
 
Za memoriju ti je bitno da je uparena. Nije neophodno (ja imam neuparenu memoriju) ali je pozeljno (narocito ako hoces da se baviss i overklokovanjem ;)
Tvoja twinmos memorija od 256 kosta 33€
http://www.itsvet.com/proizvod/twinmos-256mb-400mhz-ddr/comp_comp_ram/65/117
Moja preporuka je da kupis od 512 :)
Kosta 35€
http://www.itsvet.com/proizvod/twinmos-512mb-400mhz-ddr/comp_comp_ram/65/99
(znaci svega 2 evra skuplje) a tvoju polovnu mozes da prodas za desetak evra pa ces i profitirati na ovoj akciji ;)
 
E da ja neshto pitam kad se vec govori o memoriji:
Imam 1 GB PQI 800 MHz CL5 i sad mi stize josh 1 GB iste i uparicu ih u Dual Channal....
E sad me zanima pre nego shto ubodem ovu novu memoriju da li moram da resetujem CMOS ?
Poshto ova sad shto je stavljena radi na 712 MHz ( FSB mi je na 266 a memorija je postavljena na ddr533 ) i timinzi su mi stavljeni na auto i rade na 5-4-4-12 i Command rate je postavljen na 2T...
Nije mi problem da resetujem CMOS ( to mi dodje 10 sec a vracanje na OC profile 20-30 sec ) ali chisto pitam.... :D
 

Back
Top