KADA STE POSLEDNJI PUT...

gost 36952

Elita
Poruka
17.066
... otisle na pregled dojki?

Opet novi slucaj bolesti u rodbini.
Zao mi je sestre, ali ocekujemo da sve bude ok, ipak je na vreme otkrila.
Pomislim kada sam bila na prethodnom pregledu i shvatim da je to bilo PRE 4 GODINE!
Nerazumno.
Nelogicno.
Neodgovorno, jer nisam sama, ja sam i roditelj, znaci obaveza da se brine o svom zdravlju je jos veca.

Ovo pitanje postavljam ovde, a ne na Zdravlju, zato sto me ne interesuju medicinske cinjenice vec zasto se kockamo sa sopstvenim zivotom, kada vec sve znamo. Milion puta smo cule da treba ici redovno na kontrole, nije ni bolno, nije ni skupo, ali ipak ne idemo (bar je tako sa vecinom zena iz mog okruzenja)

Molim iskrene odgovore i onih koje se kontrolisu i onih koje ne idu na kontrole.
 
Bila prosle godine.Uradila komplet i gin.pregled i pregled dojki.Mislim da smo stvarno neodgovorne kada smo mi u pitanju.Uvek nadjemo neki izgovor zasto nismo stigle.Istina da ti treba cela nedelja da sve odradis(ako neces da platis)ali mislim da bi trebalo jednom godisnje to kontrolisati
 
evo, ja ću iskreno, pa nek' ispadnem seljanka :(
ja nisam nikad bila na takvom pregledu, ako se ne računa par puta na faksu kad me je na sistematskom ginekolog dve i po skunde pipao i rekao, "ajmo sledeća".
zašto ne idem? pa ne znam. pretpostavljam da bi to trebalo da bude deo redovnog ginekološkog kontrolnog pregleda, a iako sam bila kod ginekologa sigurno 15-20 puta u životu, nijednom mi to nije bilo urađeno :-?
nekako, valjda ih uvek zanima samo ono zbog čega sam došla.
sa grudima nisam nikad imala nikakvih problema. ne znam da li smem dozvoliti da me to uljuljkuje...
 
Bi2:
Hm....I ne znaš da nisi mirna.. Ultrazvuk je zavaravanje. Jedino je mamografija pouzdana.

Sa ovim se bas ne bih slozila. Sto je jos bitnije, mnogi lekari se ne bi slozili. U Americi je radjeno istrazivanje koje ukazuje na to da se mamografijom mogu videti promene koje vec postoje, znaci ne u samom pocetku. Dubinski 3D ultrazvuk je savetovan kao jedini pouzdan za rano otkrivanje prvih promena.

Inace ja idem jednom godisnje, posto imam cistu. U drzavnoj su hteli da me operisu, ali je na privatnom ultrazvuku lekar rekao da samo pratimo. Povecala se na velicinu jajeta, a onda sam jednog dana probala da je napipam i ustanovila da je sada kao lesnik velicine. Sama se smanjila...
Sreca u nesreci je da zbog ciste redovno idem na kontrolu, da nemam problema pitanje da li bih isla.
 
eee devojke i zene imam jedno pitanje kad smo kod pregleda dojki(meni vrlo smesan naziv ko da sam dojilja(trudnica)...) gde se radi pregled, kako i kakav pregled?

Imam 23 godine nije mi nikad niko pipao dojke a na ginekoloski pregled idem cesto(ako se to vazi).

Inace pre par dana grudi su pocele uzasno da me bole pri bilo kakvom radu/kontaktu/pokretu... i pre neko vece sam nesto napipala ali nisam sigurna sta i da napomenem jos da me je i bolelo pri neznom pritisku... kome da se obratim razmisljam danima?
 
idem godisnje na redovni ginekoloski pregled gde moj dr ugrabi priliku i da me ispipa :D inace mamografija tek posle 40. ili za zene ciji su clanovi porodice imali rak dojke,ovde su bas redovni sa tim pregledima i onda kad zapadnes u grupu koja ide na redovnu mamografiju,daje stolicu svake godine i tako shvatis da...jbg
 
inace nisam hipohondar ali brinem,pazim se,nekad sam isla godisnje kod zubara,sad sam malo oladila kad su mi poslednja dva puta rekli da nema nista da se radi:? ali volim da odradim krvnu sliku,da se uverim da su mi crvena i bela krvna zrnca ok,godisnje idem i kod oftamologa nadajuci se ovog puta da mi se popravio vid(q moj,nema sanse koliko booljim u ekran)a jednom cetvorogodisnje idem na detaljna analize,pluca,zubi,pika,krv,sve sve sve
volim da budem mirna
 
Ја сам увек била доста савесна...
Одлазим бар једном годишње код зубара, одлазим бар двапут годишње код гинеколога (пап тест и колпоскопија у редовним размацима), до пре 5-6 година одлазила сам редовно, на пола године, код онколога на преглед дојки и на термовизију, али је онда дошло до неке претумбације на том одељењу, пропустила сам неколико одлазака...и сасвим то запустила...

Можда ћу натерати себе овог лета да поново кренем, требало би, знам...
 
piskaralo:
eee devojke i zene imam jedno pitanje kad smo kod pregleda dojki(meni vrlo smesan naziv ko da sam dojilja(trudnica)...) gde se radi pregled, kako i kakav pregled?
Kad idem na kontrolu idem kod radiologa, privatno.
Kosta oko 2000 din, sve se obavi brzo, elegantno i bezbolno.
Nemam pojma da li je to dovoljno.
Ako hoce dr moze da nam odgovori da li je dovoljno otici na ultrazvucni pregled.
 
Tosicka:
Isla sam na VMA .Pipala me neka lekarka pa me uputila na ultrazvuk .Ginekolog me nikada nije pipao,a i zena je tako da mi nista ne znaci

Kakve veze ima što je žena, možda će muškarac bolje da napipa kad ih uzme u ruke, jel?:-? mislim, ne razumem.
Meni ginekolog pregleda grudi prilikom redovonog ginekološkog pregleda. Bila sam pre mesec dana tako da sam sad mirna godinu dana. Plus, što je muško, sigurno zna šta radi:roll:
 
SANDRINAbg:
To su i meni rekli... :smile:

Strasno...nikad nisam bila, a sad sam se bas zabrinula... :?

Jel' zna neko gde se kod privatnika radi mamografija..? Mrzelo bi me da cekam vekovima u drzavnoj... :roll:
Ja sam bila na Dorcolu kod dr Dodica ul. Rige od Fere 22, tel:3221315 ako si iz Beograda. Ja sam ultrazvuk platila 2400 din.
 

Back
Top