MRZIM KLAVIJATURE!

dkole

Zainteresovan član
Poruka
499
da,stvarno ih MRZIM! Mrzim sve sto su uradili rocku,mrzim sto se sad na zivim nastupima sve zasniva na njima,mrzim kad vidim da bend ima chak dvojicu,mrzim kada vidim da se na nekoj svirci likovi bacaju i kidaju na klavijaturama,mrzim ih jer su postale neophodne,mrzim to sto mogu da zamene svaki instrument a da masa ne provali sta je u pitanju...mrzim taj sintisajzer i sto je iskvario mnoge bendove...a sve lepo moze da se odsvira sa bubnjem,basom i dve gitare...i nista vishe ne treba...mislim da je jedino EKV njih upotrebio na pravi nachin....i stvarno mi niko drugi ne pada na pamet...vama?
 
dkole:
da,stvarno ih MRZIM! Mrzim sve sto su uradili rocku,mrzim sto se sad na zivim nastupima sve zasniva na njima,mrzim kad vidim da bend ima chak dvojicu,mrzim kada vidim da se na nekoj svirci likovi bacaju i kidaju na klavijaturama,mrzim ih jer su postale neophodne,mrzim to sto mogu da zamene svaki instrument a da masa ne provali sta je u pitanju...mrzim taj sintisajzer i sto je iskvario mnoge bendove...a sve lepo moze da se odsvira sa bubnjem,basom i dve gitare...i nista vishe ne treba...mislim da je jedino EKV njih upotrebio na pravi nachin....i stvarno mi niko drugi ne pada na pamet...vama?
no komment....slazem se...u potpunosti.....
 
a jel svirash po sa`ranama? :)

ovaj, pretera ga ti druzhe... ja kad god sam svirao sa nekim klavijaturistom, oni su svirali samo harmoniju, poneko razlaganje i sl. mislim u Jazzu klaviR mozhe da solira, takodje i u bluzu, ali ne vidim shta tebi tu smeta?
ochigledno ti smeta, al ne kapiram kako mozh` mrzeti...
 
dkole:
da,stvarno ih MRZIM! Mrzim sve sto su uradili rocku,mrzim sto se sad na zivim nastupima sve zasniva na njima,mrzim kad vidim da bend ima chak dvojicu,mrzim kada vidim da se na nekoj svirci likovi bacaju i kidaju na klavijaturama,mrzim ih jer su postale neophodne,mrzim to sto mogu da zamene svaki instrument a da masa ne provali sta je u pitanju...mrzim taj sintisajzer i sto je iskvario mnoge bendove...a sve lepo moze da se odsvira sa bubnjem,basom i dve gitare...i nista vishe ne treba...mislim da je jedino EKV njih upotrebio na pravi nachin....i stvarno mi niko drugi ne pada na pamet...vama?


jesi ti normalan BTW?!
b015.gif
a116.gif
 
E! Ne volim ih ni ja! Nikako!

Ali mogu biti dobre kao neki "pozadinski" zvuk - Led Zeppelin - Since I've Been Loving You, Pearl Jam - Love Boat Captain...
Ali ne mogu da shvatim solo na klavijaturi...ne mogu... kad sam video da na PJ koncertu lik svira solo na klavijaturama u sred pesme In My Tree, koja se (po meni) temelji na bubnjevima i glasu, sa malo gitare i basa...upropastio je, blago rečeno...
 
Gloopa tema. Klavijature su naravno najsavrseniji instrument, hteo to ili ne da prihvatic. Da bi neko izveo nesto na klavijaturama, naravno da mora da zna i da ih koristi. Naravno isljucujem matrice i mislim da se tvoja mrznja odnosi na njih, ali da li si nekada pomisliko koliko je tesko napraviti matricu i sl.(kvalitetnu). Ja sam naravno za live svirku koja podrazmeva "zive" instrumente, ali klavijature daju izuzetnu atmosferu, pogotovo gudacki i choir semplovi. Na primer Rammstein bez klavijatura ne bi zvucao tako mocno i ne bi nosio toliko energije... 80% rock bendova ih koristi. Ima li sta nostalgicnije od zvuka Hemonda. Usput, ubedljivo najtezi instrument za sviranje.
No ja mislim da si ti mlad i da nisi naslusan, tako da ce se to tvoje misljenje promeniti. Puno pozdrava
 
a da, sad cje chovek [klavijaturista/kinja] da vuche organ na stejdzh?

vukao sam jednom mini el.organ, [mini = 2x1m] od vlasnika radiostanice na kojoj sam radio... otpali su mi bataci, karabataci, krila, kljun... sav sam se raspao... teshko je u PM! a matoro, morash paziti da ne otpadne ni prashina s njega.
 

Back
Top