Srpska muzika vs. World music

Liza Dennis

Domaćin
Banovan
Poruka
3.703
Obozavam muziku. Slusam je od malih nogu i od malih nogu ucestvujem u njoj. Ponekad aktivno svirajuci raznovrsne instrumenta, pomazuci muzicare, organizujuci koncerte, a ponekad pasivno prosto slusajuci i opustajuci se uz muziku. Volim muziku. Njoj sam posvetila svoj zivot, detinjstvo, mladost, prijateljstva, pa cak i ljubav. Ponekad sam zbog muzike zapostavljala fakultete koje pohadjam (Izvinite profesori, asistenti i dekani), ponekad sam zapostavljala prijatelje (izvinite prijatelji), a ponekad sam zapostavljala i prirodu (izvini, Prirodo), ipak nju nisam nikada zapostavljala, bila mi je uteha i radost. Medjutim, od svih vrsta muzike na svetu, moram da priznam i, molim vas, da se ne naljutite, ja volim srpsku muziku. Na zalost, medju ovim mnogobrojnim "vs." temama, koje namo tako omogucavaju da glasamo i skazemo svoje misljenje, niko nije p[ostavio temu o najlepsoj i nasoj prvoj muzici, koju smo culi kada smo otvorili oci. Ja sam velika Srpkinja. Moje poreklo je cisto srpsko. Srpkinja sam od glave do pete. Jedem pragnje, pijem rakiju igram kolo, volim Tita i jugonostalgicarka sam. Mama mi je rekla: "Liiiizo, pusti Srbiju idi u Evropu!", ja sam joj rekla: "Dobro Mama" i otputovala sam u Australiju da posetim nasu dijasporu. Svi su mi se obradovali. Mladi, stari, deca, odrasli, Siptari, Hrvati, Makedonci, Sokci, Rumuni, Cigani i Bunjevci, ali i Crnogorci, Slovenci, Goranci, Rusini i Slovaci. Izveli su prigodan kulturno umetnicki program u moju cast. Ja sam tada shvatila da je nasa muzika najlepsa. Kakvi Andi, Tango, Samba, Rumba, Cha Cha Cha, Merenge, Foxtrot, Kadril, Polka, Mazurka i plesovi u koznim sorcevima u Bavarskoj. Srpska muzika je najbolja na svetu. Ne damo Kosovo, ali dajemo svima da uzivaju u nasoj muzici. Svi treba da je slusamo. Mi imamo sta da ponudimo. Moji najomiljeniji srpski muzicari su: Hanka Paldum, Sinan Sakic, Semsa Suljakovic, Sako i Dado Polumenta, Harisa Dzinovica, Zvonka Bogdana, Dzogani, B3, Trick FX, Funky G, Nada Topcagic, Elma, ali volim i Cecu, Draganu, Miru Skoric, Miru Kosovku, Bebi Doll, Metallicu, Cecu Slavkovic, Motorhead, Tozovca, Ramones, Juzni vetar (najvise), Stoju, Ramaba Amadeusa, Saleta i Dekija Matica, Anu Bekutu, Prljavo Kazaliste, Haustor, Darka Filipovica, Darka Rundeka, Sasku Karan, Zlatu Petrovic, Suzanu Mancic, Suzanu Jovanovic, Nirvanu, Lepa Brena, Offspring, Slatki Greh, Clash, B3, Sinovi Manjace, Riblja Corba, Pearl Jam, Tomu Zdravkovica, i mnogi drugi i naravno Djej. Da li i vi volite najvise srpsku muziku ili se palite na neke latino i cuba zvuke? Da Li mislite da smo mi Srbi muzicki najbolji i najbogatiji narod na svetu? 8-)
 
najomiljeniji srpski muzicari su
Hanka Paldum, Sinan Sakic, Semsa Suljakovic, Sako i Dado Polumenta, Harisa Dzinovica, Zvonka Bogdana, Dzogani, B3, Trick FX, Funky G, Nada Topcagic, Elma, ali volim i Cecu, Draganu, Miru Skoric, Miru Kosovku, Bebi Doll, Metallicu, Cecu Slavkovic, Motorhead, Tozovca, Ramones, Juzni vetar (najvise), Stoju, Ramaba Amadeusa, Saleta i Dekija Matica, Anu Bekutu, Prljavo Kazaliste, Haustor, Darka Filipovica, Darka Rundeka, Sasku Karan, Zlatu Petrovic, Suzanu Mancic, Suzanu Jovanovic, Nirvanu, Lepa Brena, Offspring, Slatki Greh, Clash, B3, Sinovi Manjace, Riblja Corba, Pearl Jam, Tomu Zdravkovica, i mnogi drugi i naravno Djej.
prvo sam se smeyo za haustore u sta si umeshala... al kad videh ovo sto sam boldovao
 
Ako se moze shvatiti ozbiljno bar onaj deo o studiranju onda bih ti ja savetovao da je mnogo pametnije da sednes i ucis nego da trosis sate na netu jer ovo sto si ti napisala ( a pisala si verovatno duze vreme jer je takvu gomilu besmislica nemoguce napisati u jednom dahu) moze se nazvati gubljenjem vremena i to po definiciji. Mada , kako sam primetio retko ko na ovom forumu ima potrebu da kaze nesto inteligentno.Vecina gubi vreme pa i ja na zalost

Mada, tema ti je veoma lepa i moglo bi o njoj da se raspravlja
 
@Liza Dennis
Nije lepo od tebe što pišeš tekstove koji zaglupljuju... sve što si napisala je osobe koje su pročitale učinila malo manje inteligentnim... uključujući mene :cry: :evil:
Liza Dennis:
Mama mi je rekla: "Liiiizo, pusti Srbiju idi u Evropu!", ja sam joj rekla: "Dobro Mama" i otputovala sam u Australiju
Kaaakooo si ti pametna ljubi te maaaajkaaa... ona ti kaže da ideš u Evropu... a ti totalno promašiš ceo kontinent i odeš na drugu polovinu sveta u Australiju... :shock:

Liza Dennis:
Moji najomiljeniji srpski muzicari su: Hanka Paldum, Sinan Sakic, Semsa Suljakovic, Sako i Dado Polumenta, Harisa Dzinovica, Zvonka Bogdana, Dzogani, B3, Trick FX, Funky G, Nada Topcagic, Elma, ali volim i Cecu, Draganu, Miru Skoric, Miru Kosovku, Bebi Doll, Metallicu, Cecu Slavkovic, Motorhead, Tozovca, Ramones, Juzni vetar (najvise), Stoju, Ramba Amadeusa, Saleta i Dekija Matica, Anu Bekutu, Prljavo Kazaliste, Haustor, Darka Filipovica, Darka Rundeka, Sasku Karan, Zlatu Petrovic, Suzanu Mancic, Suzanu Jovanovic, Nirvanu, Lepa Brena, Offspring, Slatki Greh, Clash, B3, Sinovi Manjace, Riblja Corba, Pearl Jam, Tomu Zdravkovica, i mnogi drugi i naravno Djej. Da li i vi volite najvise srpsku muziku ili se palite na neke latino i cuba zvuke? Da Li mislite da smo mi Srbi muzicki najbolji i najbogatiji narod na svetu?
Liza Dennis:
Sad... obratite pažnju na podvučeno i napisano plavim slovima znači devojka navodi naše srpske muzičare!!! Bitan detalj...
E sad... ovo kurzivom i zelenim slovima nisu srpski nego muslimanski muzičar. Verovatno ih je većina nastala kao poturčeni srbi u prošlosti.. ali njihova muzika sadrži mnogo više tursko-istočnjačkog melosa nego srpskog.
Crvenim velikim slovima su navedene hrvatske grupe... moguće da ima naveden još neki njihov izvođač a da ja ne znam... ali u svakom slučaju koliko dobri ili loši bili to nisu srpske grupe... zar ne?
Sivim velikim slovima su navedene grupe koje uopšte nisu sa Balkana... zapamtimo da ona navodi srpske muzičare...

Ovo je parodija od jedne zapravo dobre teme... znači.. urnebes! :lol:
Djej ????? Čovek se zove Džej... ne Đej... :P Nevezano za temu koja je to glupost da se umesto Dž piše Dj ???

Oooo devojko reci mi da si se samo zezalaaaa... :roll:
 

Back
Top