Акција, реакција

Србија треба да

  • капитулира у корист Косова.

  • плати ратну одштету Косову.

  • прва призна Косово, пре свих.

  • призна Косово, ако га признају САД и ЕУ.

  • не предузима ништа, игнорише целу ствар.

  • призна Косово, ако га признају Русија и Кина.

  • ни под ким условима не призна Косово.

  • призна Тексас, Шкотску, Корзику...

  • објави рат КФОРу и Шиптарима.


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
srbija danas malo sta moze da uradi po pitanju kosova, svi ratovi su vec izgubljeni, sve opcije su vec potrosene, trebalo bi da prestanemo da vodimo tu praznu politiku verbalne konfrontacije sa SAD i EU i da nastavimo sa evropskim integracijama

ako se gleda realno (tj. iz pozicije zemlje koja je izgubila rat) taj ahtisarijev plan moze garantovati srbima dole pristojan zivot kao manjine u okviru nezavisnog kosova. svako podizanje tenzija moze biti pogubno za te nesrecne ljude koji su ostavljeni na milost i nemilost albanskim ekstremistima i zavise od zastite koju im unmik tek polovicno pruza
 
svetolik trpkovic:
A nema odgovor da ga uvaljamo siptarima za nekih 30-40 milijardi ili vise ojra a posto oni nemaju te pare neka se zaduze kod svojih zapadnih prijatelja pa nek im vracaju kasnije kako znaju .

Не би ништа постигли, ако би смо тражили паре, дискредитовали би себе, и сви би нам окренули леђа. Једино за шта бих га ја мењао је Република Српска. Добро би било мењати околину Митровице за околину Бујановца, да се трајно реше проблеми.
А онда озидати зид...

А 30 милијарди вреде само фирме у власнишву Србије на Косову.
Зна ли неко цену сваког манастира, само материјалну вредност потребну за градњу реплике? Храм Христоса Спаситеља у Москви је коштао 250 милиона долара.
 
Lorens Darel:
srbija danas malo sta moze da uradi po pitanju kosova, svi ratovi su vec izgubljeni, sve opcije su vec potrosene, trebalo bi da prestanemo da vodimo tu praznu politiku verbalne konfrontacije sa SAD i EU i da nastavimo sa evropskim integracijama

ako se gleda realno (tj. iz pozicije zemlje koja je izgubila rat) taj ahtisarijev plan moze garantovati srbima dole pristojan zivot kao manjine u okviru nezavisnog kosova. svako podizanje tenzija moze biti pogubno za te nesrecne ljude koji su ostavljeni na milost i nemilost albanskim ekstremistima i zavise od zastite koju im unmik tek polovicno pruza
Ja prvi glasam za nashe priznavanje Kosova ako se i ti i tebi slichni preselite dole da u praksi pokazete kako ce manjinama biti lepo na nezavisnom Kosovu.
 
СЛОБОДА:
Не би ништа постигли, ако би смо тражили паре, дискредитовали би себе, и сви би нам окренули леђа. Једино за шта бих га ја мењао је Република Српска. Добро би било мењати околину Митровице за околину Бујановца, да се трајно реше проблеми.
А онда озидати зид...

А 30 милијарди вреде само фирме у власнишву Србије на Косову.
Зна ли неко цену сваког манастира, само материјалну вредност потребну за градњу реплике? Храм Христоса Спаситеља у Москви је коштао 250 милиона долара.
Ma te price kako srpske firme vrede toliko su glupst to je mozda hipoteticki tako kao sto i rudnik u Boru vredi 10 milijardi ,a ne mogu da ga uvaljaju na ni za 400 miliona tj. niko ga nece .Al sve jedno Srbija ne sme da daje okolinu Bujanovca i Preseva ni po koju cenu pa makar ni za Mitrovicu jer nam tuda prolazi vitalni strateski pravac tj. koridor 10 prema Grckoj .Mada ja ne mislim da je prodaja neko najbolje i najcasnije resenja ali znam da nam se moze dogoditi da ostanemo bez bilo cega .Ni zamena za RS ne bi bila losa po meni je cak i bolje da se RS pripoji Srbiji a Kosovo nek ide jer je RS homogena srpska teritorija , veca je od Kosova ,ima bolji strateski polozaj i ekonomski je kud i kamo jaca.
 
Svetoliche ti ne razumesh...
Dovoljno je samo pogledati Ahtisarijev plan,oni ne da ne nude nishta nego i uzimaju nashe...na Kosovu je predvidjena poslednja nacionalizacija imovine u Evropi.
I ja bi bio za podelu Kosova+ RS dok bi novchana kompenzacija bilo najosnovnije pravo da je nechija privatna imovina svetinja..ali od toga nema nishta.
Ne moze se pregovarati pa chak ni trgovati kad se nishta ne nudi.
 
Ма морамо се ослонити на Путина, то нам је једина нада.
Ако Тадић не успе да убеди своје европске пријатеље да нам не узму Косово, онда се морамо одрећи ЕУ. И ЕУ и Косово не може.
 
Enfroz2891.:
Ja prvi glasam za nashe priznavanje Kosova ako se i ti i tebi slichni preselite dole da u praksi pokazete kako ce manjinama biti lepo na nezavisnom Kosovu.
ma covece ja nisam rodjen tamo niti sam ikada ziveo dole, cisto sumnjam da ce srbi u praksi imati sva ta prava koja im obecavaju ali i to je vise od onoga sto su albanci imali pod srbima. nije to uopste naivna situacija, politicari se ovde igraju sa zivotima tih ljudi dole, govore o nekakvim teritorijama i o tome kako je kosovo srpsko a tesko da bi mogli da odu na tu "srpsku teritoriju" bez jake policijske pratnje i obezbedjenja unmika

ako dodje do sranja sigurno ce ti ljudi najvise ispastati i vlasti u beogradu imaju odgovornost za njihove zivote. razumes?
 
Lorens Darel:
ma covece ja nisam rodjen tamo niti sam ikada ziveo dole, cisto sumnjam da ce srbi u praksi imati sva ta prava koja im obecavaju ali i to je vise od onoga sto su albanci imali pod srbima. nije to uopste naivna situacija, politicari se ovde igraju sa zivotima tih ljudi dole, govore o nekakvim teritorijama i o tome kako je kosovo srpsko a tesko da bi mogli da odu na tu "srpsku teritoriju" bez jake policijske pratnje i obezbedjenja unmika

ako dodje do sranja sigurno ce ti ljudi najvise ispastati i vlasti u beogradu imaju odgovornost za njihove zivote. razumes?
:lol:
Da,da..jadni Albanci..pa jel ti choveche znash da je shikaniranje Srba na Kosovu krenulo josh od ustava 74.?
Bolje im nego shto je aAlbancima bilo....o chemu ti prichash?
I znachi ako Albanci podivljaju dole bice kriv BG jer nih nije priznao....i po tebi je to normalan stav?
 
Enfroz2891.:
Svetoliche ti ne razumesh...
Dovoljno je samo pogledati Ahtisarijev plan,oni ne da ne nude nishta nego i uzimaju nashe...na Kosovu je predvidjena poslednja nacionalizacija imovine u Evropi.
I ja bi bio za podelu Kosova+ RS dok bi novchana kompenzacija bilo najosnovnije pravo da je nechija privatna imovina svetinja..ali od toga nema nishta.
Ne moze se pregovarati pa chak ni trgovati kad se nishta ne nudi.
ovo jednostavno nije tacno, nikada beograd nije pokazao ni trunku spremnosti da se postigne dogovor oko bilo kog kljucnog pitanja vec samo "sve ili nista" ...pa dobro, dobicemo "nista"
 
Lorens Darel:
ovo jednostavno nije tacno, nikada beograd nije pokazao ni trunku spremnosti da se postigne dogovor oko bilo kog kljucnog pitanja vec samo "sve ili nista" ...pa dobro, dobicemo "nista"
:lol:
A shta se to nudi Srbiji kao strani?
"Na sve ili nishta"trenutno idu obe strane.
Mali milion puta su ponovili i kontakt grupa i milion drugih zapadnih politichkih predstavnika da nema podele Kosova.
Zapad Srbiji"nudi" "garancije" da Srbe sa Kosova Albanci nece proterati ili pobiti ako priznamo nezavisnost....i to je normalno?
Pravo na zivot je za trgovinu?
I ako se na to ne pristane onda je Srbija kriva za konsekvence i ako nema vlast dole vec 8 godina.
 
Enfroz2891.:
:lol:
Da,da..jadni Albanci..pa jel ti choveche znash da je shikaniranje Srba na Kosovu krenulo josh od ustava 74.?
Bolje im nego shto je aAlbancima bilo....o chemu ti prichash?
I znachi ako Albanci podivljaju dole bice kriv BG jer nih nije priznao....i po tebi je to normalan stav?

da znam, ali je za vreme komunizma broj pocinjenih krivicnih dela na nacionalnoj osnovi u celoj pokrajni bio MANJI OD 1%. znaci vise je bilo razbojnistava i svih drugih krivicnih dela nego sto je neko nekog shikanirao na nacionalnoj osnovi.
pravi problemi su poceli onda kada su nacionalisti (bivsi komunisti) dosli na vlast, pocev od milosevicevog "niko ne sme da vas bije" pa sve do rata 99'
a to kako je albancima bilo pod milosevicem necu ni da ti objasnjavam, pogledaj kako je samo srbima bilo pod istim...

nisam rekao da ce bg biti kriv nego da vlasti u bg-u imaju odgovornost za zivote tih ljudi
to nije za igranje
 
Sve zavisi ko će i kako priznati Kosmet, ako prođe u UN i ne bude veta, možemo ga i mi priznati, ako ne prođe u SB i bude pojedinačnih ili grupnih priznanja izvan UN, onda mu je to prilično traljavo i mi smo tu kao Kina i Tajvan, samo što nismo mi Kina i samo što će Kosmet priznati malo više zemalja nego što je priznalo Tajvan, ali je suština ista i Kosmet nikad neće biti normalna država, već će to biti kao i što je sada, neki status Q
 
Enfroz2891.:
Svetoliche ti ne razumesh...
Dovoljno je samo pogledati Ahtisarijev plan,oni ne da ne nude nishta nego i uzimaju nashe...na Kosovu je predvidjena poslednja nacionalizacija imovine u Evropi.
I ja bi bio za podelu Kosova+ RS dok bi novchana kompenzacija bilo najosnovnije pravo da je nechija privatna imovina svetinja..ali od toga nema nishta.
Ne moze se pregovarati pa chak ni trgovati kad se nishta ne nudi.
ne predvidja Ahtisarijev plan nikavu nacionalizaciju vec prelazak drustvene svojine u drzavnu sto je uradjeno u Srbiji i u svim bivsim socijalistickim zemljama a posto Ahtisarijev plan predvidja drzavu Kosovo onda je logicno da se na nju prenosi drustvena svojina sa njene teritorije to sto se to nama ne dopada to je jedna stvar ali opet to nema nikakve veze sa nacionalizacijom .
 
Pa onog trena kada SAD i EU priznaju Kosovo,priznaće ga i najveći deo sveta i tada je priča gotova. Priznala Srbija ili ne,to Kosovare ne tangira mnogo,ali bi se odnos Beograda mogao opet obiti o glavu Srbima na Kosovu na način kako smo to već viđali u Hrvatskoj i BiH. Sad,što je Beogradu važnije svojatanje teritorija koji više ni u bajci ne može da kontroliše od budućnosti sunarodnika - takva je država Srbija i njeni lideri.
 
PJ_Harvey:
Pa onog trena kada SAD i EU priznaju Kosovo,priznaće ga i najveći deo sveta i tada je priča gotova. Priznala Srbija ili ne,to Kosovare ne tangira mnogo,ali bi se odnos Beograda mogao opet obiti o glavu Srbima na Kosovu na način kako smo to već viđali u Hrvatskoj i BiH. Sad,što je Beogradu važnije svojatanje teritorija koji više ni u bajci ne može da kontroliše od budućnosti sunarodnika - takva je država Srbija i njeni lideri.
Dok ga ne prizna UN, ništa nije gotovo i oni su blago nama "drek na šibici".
A Srbima ne bi bilo bolje ni da Kosmetu poklonimo sve do Beograda.
 

Back
Top