MOLBA za sve tinejdzere ovoga sveta!
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 30

Tema: MOLBA za sve tinejdzere ovoga sveta!

Početnik
    Učlanjen
    29.01.2004.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano MOLBA za sve tinejdzere ovoga sveta!

Molim za misljenje ovu cenjenu grupu mladih ljudi
    Ustvari trazim pomoc! Pitanje glasi: da li je normalno da u zivote mame i tate, koji vise nisu zajedno, udju neki drugi ljudi i da to sve funkcionise OK

Ističe se love_girl (avatar)
    Učlanjen
    24.01.2004.
    Reputaciona moć
    78

Podrazumevano

Ako su tvoji roditelji srecni mislim da je to sasvim ok i mislim da nema razloga da se bunis.

Početnik
    Učlanjen
    29.01.2004.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano nije tako lepo i lako!

A sta ako je jedan roditelj srecan a drugi ne i pri tome nam, taj nesrecni roditelj, svima zagorcava zivot

Učlanjen
    24.01.2004.
    Reputaciona moć
    78

Podrazumevano Re: nije tako lepo i lako!

Citat Original postavio pauk
    A sta ako je jedan roditelj srecan a drugi ne i pri tome nam, taj nesrecni roditelj, svima zagorcava zivot
    To je vec njegov problem kojim sve ugrozava. Ali ne mogu da ti nista kazem ovako jer ne znam nista o toj prici.

Početnik
    Učlanjen
    29.01.2004.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano oboje ih volim

Moj otac ima cerku sa drugom zenom. Ja je jos nisam video. Retko ga nesto i pitam u vezi nje jer nekako ne zelim da povredim mamu. Inace tata je sa nama jer mama ne zeli da se razvede, iako se skoro svakodnevno svadjaju...

Buduća legenda Keeper (avatar)
    Učlanjen
    24.08.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    344

Podrazumevano Re: MOLBA za sve tinejdzere ovoga sveta!

Citat Original postavio pauk
    Molim za misljenje ovu cenjenu grupu mladih ljudi
    Ustvari trazim pomoc! Pitanje glasi: da li je normalno da u zivote mame i tate, koji vise nisu zajedno, udju neki drugi ljudi i da to sve funkcionise OK
    zavisi od mame i tate i od tih drugih ljudi ...... moj cale ima drugu zenu i oboje su ko pubertetlije. mislim da ne pricham, uzas jedan. jednostavno nije normalno ........... ali recimo da moja keva nadje sad nekog gospodina, njenih godina, ozbiljnog, to bi moglo biti OK ......
    moras proceniti .......

Aktivan član peleplay (avatar)
    Učlanjen
    26.01.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    64

Podrazumevano

Za mamu i tatu to verovatno ne prdstavlja problem vec neko "olaksanje" jer ukoliko su imali problema koje nisu mogli da rese medjusobno to bi znacio spas. Medjutim, postavlja se drugo pitanje: da li deci to skodi? Licno mislim da skodi jer niko ne bi voleo da vidi majku/oca sa nekom drugom osobom, odnosno zenom/covekom. Ali deca ne bi trebala da mrze zenu/coveka koju/koga otac/majka nadju vec da probaju da sa njima budu neka vrsta prijatelja.

Veoma poznat milicaanchy (avatar)
    Učlanjen
    28.01.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    200

Podrazumevano

Zasto da ne?Mozda se dete iz tog propalog braka protivi,ali moraju i roditelji da nastave svoj zivot,cak i sa drugom osobom,ako ce ih to usreciti.Naravno,uslov je da ta osoba bude potpuno ok.

Domaćin Sasha85 (avatar)
    Učlanjen
    20.07.2003.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    100

Podrazumevano

Naravno da je normalno...
    Na primer... Imam 18 godina... Uskoro krecem na fax... Posle posao i svoj zivot... Ona ce biti sama... A starost ume da bude veoma teska...
    Nikad nisam razmisljala o tome da ona ne sme da ima drugog... Logicno je da treda da ima nekog,zar ne? Ne valja biti sam...
    Ja cu naravno uvek biti tu da joj pomognem kad zatreba,ali nece se desiti da cu moci bas uvek... Treba da ima nekog pored sebe...
    A ako su tvoji razumni ljudi i ako su nasli nekog drugog... Ne mora da znaci da ce oni biti losi... Ne obaziri se na crtane filmove u kojma su macehe uvek lose...

Ističe se Alexandra9 (avatar)
    Učlanjen
    31.10.2003.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    77

Podrazumevano

... naravno da je ok... Treba li da ostanu sami do kraja zivota, zato sto su napravili jednu gresku?...

Početnik
    Učlanjen
    29.01.2004.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano DA,ali...

Sve je to lepo sto vi kazete ali za sada kod mene nema izlaza iz ove grozne situacije. Svakodnevne svadje mi sve teze padaju (a znam da moj tata voli tu drugu zenu). Mama mu to prebacuje ali nece da ga pusti. Kako JA da se postavim u ovoj situaciji sa svojih 14 godina?

Domaćin Sasha85 (avatar)
    Učlanjen
    20.07.2003.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    100

Podrazumevano

Citat Original postavio jako zaljubljena
    Dakle... Uz izvinjenje sto se ubacujem u vase teme, zelala bih da vas zamolim za misljenje, vasa iskustva i sl.
    Naime, volim coveka koji je otac troje dece (12, 15 18 godina). On se razveo pre 4 godine, deca zive sa majkom, ali u istoj kuci sa njim (kuca je "dvojna"). U svakom slucaju, deca znaju da neko postoji u tatinom zivotu, ali se nikada nismo sreli. Ja na tome ne insistiram iako mi on jako puno prica o njima, te sam ih vec na neki nacin upoznala i gajim veoma veliku simpatiju i naklonost prema njima (klinci su mu zaista divni). Sustina je da verujem kako je on taj koji ima iskljucivo pravo da odluci kada ce (i da li ce) me upoznati sa njima. Ono sto od vas zelim da saznam, to je kako razmisljate na tu temu, kako reagujete, kako prihvatate nove ljubavi svojih roditelja, da li je suocavanje sa novom zenom u tatinom (ili muskarcem u maminom) zivotu novi veliki stres za vas, da li biste u ovoj situaciji vise voleli da se sretnete sa tom "nekom" ili da ostane ovako...? Konacno, da li vise volite kada vam roditelji ostaju sami nakon razvoda ili kad se upuste u noe veze i eventualno formiraju nove porodice?
    Nadam se da ne treba da napomenem kako zaista mislim da je interes te dece ipak na prvom mestu...
    Copyrala sam njen post ovde da se bukvalno iste teme ne bi ponavljale...
    Pozdrav!

jako zaljubljena
    Guest

Podrazumevano u redu je...

Izvinjavam se sto sam zapocela temu o kojoj ste vec pisali, ali je, jednostavno nisam videla... I delovalo mi je alo nepristojno da ovako matora zavirujem u vese teme... ops:
    Sad sam sve lepo procitala i to mi puno pomaze... tim pre sto zaista ne zelim da bilo ko bude povredjen.
    Ako budete raspolozeni, recite sta mislite... Bicu vam zaista zahvalna...
    Pozdrav za sve drage tinejdzere ovog sveta!

Domaćin Sasha85 (avatar)
    Učlanjen
    20.07.2003.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    100

Podrazumevano

Nema problema... :wink:
    Kao sto sam rekla,ne bih imala nista protiv kad bi moja majka upoznala nekog...
    E,sad... Nismo svi mi isti... Popricaj lepo sa njim o tome.. Da li on u opste zeli da kaze deci za tebe... I da li sve sa tobom misli ozbiljno...
    Deca su dovoljno velika da moze sa njima da se razgovara o tome...

nanulina
    Guest

Podrazumevano

[quote="Sasha85"]
    Dakle... Uz izvinjenje sto se ubacujem u vase teme, zelala bih da vas zamolim za misljenje, vasa iskustva i sl.
    Naime, volim coveka koji je otac troje dece (12, 15 18 godina). On se razveo pre 4 godine, deca zive sa majkom, ali u istoj kuci sa njim (kuca je "dvojna"). U svakom slucaju, deca znaju da neko postoji u tatinom zivotu, ali se nikada nismo sreli. Ja na tome ne insistiram iako mi on jako puno prica o njima, te sam ih vec na neki nacin upoznala i gajim veoma veliku simpatiju i naklonost prema njima (klinci su mu zaista divni). Sustina je da verujem kako je on taj koji ima iskljucivo pravo da odluci kada ce (i da li ce) me upoznati sa njima. Ono sto od vas zelim da saznam, to je kako razmisljate na tu temu, kako reagujete, kako prihvatate nove ljubavi svojih roditelja, da li je suocavanje sa novom zenom u tatinom (ili muskarcem u maminom) zivotu novi veliki stres za vas, da li biste u ovoj situaciji vise voleli da se sretnete sa tom "nekom" ili da ostane ovako...? Konacno, da li vise volite kada vam roditelji ostaju sami nakon razvoda ili kad se upuste u noe veze i eventualno formiraju nove porodice?
    Nadam se da ne treba da napomenem kako zaista mislim da je interes te dece ipak na prvom mestu...
    To je baš teško pitanje i moje mišljenje je da zavisi od slučaja do slučaja... Nikad to nije lako... Mislim da je presudno da prodje dovoljno vremena od razvoda i da se bude strpljiv... Ono što je meni smetalo je da prihvatim osobu koja je bila u tatinom životu dok je još bio sa mamom...Kad se porodica=svet nekog deteta ruši,najlakše je da se okrivi neko drugi... Treba malo vremena da se shvati da su se mama i tata odvojili i da to ipak nije najstrašnija stvar na svetu (to je po meni najteži deo),a ovo posle, neobično je,ali se ipak nekako prodje... Sad u vašem slučaju,ako gdin i bivša supruga još uvek žive zajedno, i ako su deca navikla da ih vidjaju svaki dan u istoj kući pitanje je koliko su oni prihvatili ono "Moji mama i tata su razvedeni i više se ne vole" Ako jesu, onda ne vidim zašto da ne....

jako zaljubljena
    Guest

Podrazumevano

Hvala vam...
    Samo jedno pojasnjenje: Oni ne zive zajedno. Kuca je dvojna, dakle dva potpuno odvojena stana. Oni su cesto sa tatom, ali su uveliko svesni da mama i tata vise ne zive zajedno (i nikad nece)...

Učlanjen
    24.01.2004.
    Reputaciona moć
    78

Podrazumevano

Hvala vam...
    Samo jedno pojasnjenje: Oni ne zive zajedno. Kuca je dvojna, dakle dva potpuno odvojena stana. Oni su cesto sa tatom, ali su uveliko svesni da mama i tata vise ne zive zajedno (i nikad nece)...
    :?

Domaćin Sasha85 (avatar)
    Učlanjen
    20.07.2003.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    100

Podrazumevano

Hvala vam...
    Cekaj,zive svi u istom dvoristu,majka u jednoj kuci,otac u drugoj? Ne razumem... :?

Učlanjen
    24.01.2004.
    Reputaciona moć
    78

Podrazumevano

Citat Original postavio Sasha85
    Hvala vam...
    Cekaj,zive svi u istom dvoristu,majka u jednoj kuci,otac u drugoj? Ne razumem... :?
    Zeznuto........ :?

Domaćin Sasha85 (avatar)
    Učlanjen
    20.07.2003.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    100

Podrazumevano

Gde nije.... Iskreno,to je velika glupost... Ni on ni ona nece moci nikad da imaju privatan zivot.... Uvek ce zbog toga biti problema...
    Ali,sad je nebitno... Kazes da si upoznala decu? Kako su ona ragovala? Je l' im je on nekad pricao o tebi?

Guest

Podrazumevano

ljudi ja sam ovde prvi put daj pomazite mi pa cu ja vama oko te teme ako mogu...

Domaćin Sasha85 (avatar)
    Učlanjen
    20.07.2003.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    100

Podrazumevano

Citat Original postavio Anonymous
    ljudi ja sam ovde prvi put daj pomazite mi pa cu ja vama oko te teme ako mogu...
    Kako da pomognemo?

Učlanjen
    24.01.2004.
    Reputaciona moć
    78

Podrazumevano

Citat Original postavio Sasha85
    Citat Original postavio Anonymous
    Kako da pomognemo?
    Snaci ces se,lako je.....

Zainteresovan član
    Učlanjen
    19.12.2003.
    Reputaciona moć
    53

Podrazumevano

Naravno da je normalno I treba tako da bude.Videces vremenom ce i tebi biti bolje.I hope so!

3
    Guest

Podrazumevano Casper...

J te razumem jer se nalazim u takvoj situaciji.Moji roditelji su se davno rzveli i na neki ncin poceli da zive svoje zivote.Mama ima decka vec 7 godina,a tata se ozenio i dobio devojcicu koja sad ima godinu i sest meseci.Nekako se snlzim,ali od svega je najvaznije da tvoji roditelji imaju poverenja u tebe i ti da ims dosta strpljenja!
    ISKRENA S.V.

Slične teme

1. Knjige za tinejdžere
    Autor J love REBELDE!!! u forumu Književnost
    Odgovora: 64
    Poslednja poruka: 06.01.2013., 10:30
  2. Posao za tinejdzere....?
    Autor guitargirl u forumu Tinejdžeri
    Odgovora: 783
    Poslednja poruka: 20.02.2012., 21:24
  3. Bodybuilding za tinejdzere
    Autor Johnny_the_boy_93 u forumu Ostali sportovi