Demografska kriza u Rusiji

Obersturmfuehrer:
nemci mi nisu zanimljivi.
sem toga, i ruskinje sve vise razmisljaju na taj nacin.


u rusiji ne razmisljaju toliko, koliko su prinudjene . u srbiji kao i u rusiji je socijalna drzava slaba zbog prelaska sa komunizam na kapitalizam . vlada surovi kapitalizam koji ostavlja malo mesta za majke, porodicu i decu. Putin to ubrzano menja u Rusiji, dok u Srbiji se ne radi nist na tu temu. Isti proces su prosle zemlje zapada pre nekih 50-100 godina . nasa tragedija je sto to prolazimo tek sada, a sve su to na zalost nezaobilazne posledice 50 godina komunistickog mraka.
 
Obersturmfuehrer:
na stranu zli ameri...ovo nije tema o njima...
sta cemo sa demografskom krizom u rusiji, i sa OGROMNIM brojem abortusa i ostalih veselih stvari?
nije sve bas tako lepo ni u rusiji zar ne?

Амери нису зли, они су можда и најбољи народ.
Њихови политичари су друга прича.

Русија нема проблем са наталитетом већ са морталитетом.

http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_countries_by_birth_rate

http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_countries_by_death_rate

У праву си, није баш тако лепо, али није ни лоше, а биће много боље.
 
Jerry Ropero:
ma ovaj oberov tekst je cista propaganda protiv rusije . cujes pakovanje pelena 15 evra.

pa kolko kostaju pelene?


Jerry Ropero:
pa sve i da je 15 evra, ima na pijaci da se kupi platno, pa se platno isece na kocke i onda se od njega prave pelene i peru .

Ja kad sam bio mali nije bilo pampersa, kasica od 200 dinara i ostalih gluposti, nego moja keva prala pelene i isla na pijacu svaki dan , pa kupi voce i povrce izmiksuje mi , i eto kasice.

????
pa???
ti kad si bio mali nije bilo ni Interneta, zasto sad koristis internet?
 
Прави проблеми су као што рече, висока стопа абортуса, затим самоубистава, убистава, ХИВ позитивних... Проблем је и моћна тешка индустрија, која није модернизована, па веома загађује и проузрокује обољења људи. Проблем је и огромна имиграција, што Руса из бивших Совјетских република, који су као и Срби из Хрватске протерани, тако и веома много имиграната из Кине, Авганистана, Блиског Истока... Због ових последњих, као и домаћих Татара, постоји опасност да 2050. Русија неће бити држава Руса, већ разних народа, претежно муслиманске вероисповести. Биће САД 2.

Међутим, како Џери рече, ја сам више забринут за Србију, како демографски, тако и економски. Нажалост, не видим Србији светлу будућност, посебно са овом влашћу. Мада ни ЕУ се не пише најбоље, с обзиром да њена популација стари. За 15 година ће бити дупло више пензионера него радника.
 
Torrente BG:
Pa koja Evropska zemlja nema tih problema? Jos je gore u Italiji,Nemackoj...a kod njih je kao standard.Ali zato se balije kote kao pacovi.Za 50 godina Evropa ce biti islamska

Тачно. Пре свега Немачка, Француска, Шведска, Русија, Србија, Енглеска...
Италија и Хрватска неће, оне су чисте.
 
СЛОБОДА:
Тачно. Пре свега Немачка, Француска, Шведска, Русија, Србија, Енглеска...
Италија и Хрватска неће, оне су чисте.

to govori o kulturi, obrazovanju i svemu ostlaom sto cini neke narode...
modernom svetu jednostavno nije potrebno vise od dvoje dece po porodici....
 
СЛОБОДА:
Има и предности депопулација, расте стандард, нестају бескућници(пада цена станова)...

Pa u nasem slucaju to bas i ne vidim da utice na rast standarda ili recimo smanjenje nezaposlenosti.Kod nas i da ostane dvoje ljudi u ovoj zemlji kakve je srece bio bi jedan nesretnik i Miskovic.Miskovic bi uzeo sve a ovaj drugi ne bi imao ni da se prehrani.
 
Шон:
jel ober, jel ti placaju net pod uslovom da samo otvarash antislovenske teme :)

paz' sad se brinemo za demografsku krizu u rusiji.... sutra cemo za kineze :)

nikad ja nisam otvorio anti temu, pogotovo ne antislovensku....a vidim i da stare slovene i njihovu religiju ovde smatraju sektaskom izmisljotinom komunizma, pa mi nije bas jasno kako smo mi to braca sa tim slovenima... (u stvari meni je jasno, al mi nije jasna ta logika)...

sem toga, sta je bolje raditi prepodne osim bockati patriJotski blok :)
 
Obersturmfuehrer:
nikad ja nisam otvorio anti temu, pogotovo ne antislovensku....a vidim i da stare slovene i njihovu religiju ovde smatraju sektaskom izmisljotinom komunizma, pa mi nije bas jasno kako smo mi to braca sa tim slovenima... (u stvari meni je jasno, al mi nije jasna ta logika)...

sem toga, sta je bolje raditi prepodne osim bockati patriJotski blok :)

Рецимо прошетати мало.
 
Obersturmfuehrer:
nikad ja nisam otvorio anti temu, pogotovo ne antislovensku....a vidim i da stare slovene i njihovu religiju ovde smatraju sektaskom izmisljotinom komunizma, pa mi nije bas jasno kako smo mi to braca sa tim slovenima... (u stvari meni je jasno, al mi nije jasna ta logika)...

sem toga, sta je bolje raditi prepodne osim bockati patriJotski blok :)

vidish u chemu je problem.... mi srbi mozhemo da se ugledamo na ruse, amere ili kineze potpuno je nebitno... od njih mozhemo neshto korisno da nauchimo jer su to velike zemlje sa bogatom istorijom sem usa koji su aj da kazhem sirotinjske u tom pogledu... koliko vidim, ovde imash ljude koji su patriotski zaljubljeni u majku rusiju, isto kao patriotski zaljubljene u majku usa...slozhicesh se... pitanje ko je veci patriJota kako ti kazhesh blage veze nema sa npr. unutarnjim problemima tih zemalja koje ama bash svaka zemlja ima.... kao shto svajcarci imaju problem sa narkosima u centru grada koji nocu prave haos u cirihu ili svedjani sa pijanicama za vreme vikenda, tako npr. kinezi imaju problem sa demografskom eksplozijom koju moraju da kanalishu sa zabranom radjanja vishe od jednog deteta. rusi naravno imaju gomilu svojih problema isto kao i usa. shta je sushtina.... ovde se pishe o rusiji u kontekstu vodjenja njene spoljne politike i odnosa prema kosovskom problemu koje ima korene i u onome shto ce se i njima desiti ukoliko se napravi presedan. o rusiji se pricha u kontekstu nove ekonomske sile koja ce voditi glavnu rech u evropskoj ekonomiji u ovom veku,...ako evrope ovakve kakvu je znamo bude bilo toliko diugo.... o rusiji se govori u kontekstu nuklearne sile koja nece da igra sporednu igru pacera koju joj namece neprikosnoveni orao koji kako se vidi vishe nije to ni u naznakama. shta je spas za svet?.... balans snaga kao u hladnom ratu... nesuvisli potezi provociranja novog rata na balkanu, bliskom istoku i najava globalnog sukoba nije izmishljotinja rusa vec samo i iskljuchivo usa kojima jedino to i odgovara...kao sto je odgovaralo i u WWI i u WWII... nazalost-njihovu, istorija se nece ponoviti te ako se nastavi ovim putem, a sve ide ka tome, mozhemo biti svedoci svetskog sukoba nevidjenih razmera gde bili mi uchesnici ili ne naebacemo ko zhuti mravi.... zato mislim da su teme koje govore o globalnom sukobu na pomolu gde je kosovo, irak ili nesto trece povod nechemu shto niko ne zheli, mnogo konstruktivnije no bockanje i pljuvachina po nechemu shto nas ne dotiche ama bash nimalo....

inache... u moskvi se uopshte ne zhivi tako loshe ko shto mislish, bio skoro i mogu ti reci proshao sam sve od elitnog dela do onog undergrounda.... zanimljivo i to jako, verujem da bi se mnogima odavde dopalo i da bi promenili stav o rusima i rusiji uopshte.
 
Шон:
vidish u chemu je problem.... mi srbi mozhemo da se ugledamo na ruse, amere ili kineze potpuno je nebitno... od njih mozhemo neshto korisno da nauchimo jer su to velike zemlje sa bogatom istorijom sem usa koji su aj da kazhem sirotinjske u tom pogledu... koliko vidim, ovde imash ljude koji su patriotski zaljubljeni u majku rusiju, isto kao patriotski zaljubljene u majku usa...slozhicesh se... pitanje ko je veci patriJota kako ti kazhesh blage veze nema sa npr. unutarnjim problemima tih zemalja koje ama bash svaka zemlja ima.... kao shto svajcarci imaju problem sa narkosima u centru grada koji nocu prave haos u cirihu ili svedjani sa pijanicama za vreme vikenda, tako npr. kinezi imaju problem sa demografskom eksplozijom koju moraju da kanalishu sa zabranom radjanja vishe od jednog deteta. rusi naravno imaju gomilu svojih problema isto kao i usa. shta je sushtina.... ovde se pishe o rusiji u kontekstu vodjenja njene spoljne politike i odnosa prema kosovskom problemu koje ima korene i u onome shto ce se i njima desiti ukoliko se napravi presedan. o rusiji se pricha u kontekstu nove ekonomske sile koja ce voditi glavnu rech u evropskoj ekonomiji u ovom veku,...ako evrope ovakve kakvu je znamo bude bilo toliko diugo.... o rusiji se govori u kontekstu nuklearne sile koja nece da igra sporednu igru pacera koju joj namece neprikosnoveni orao koji kako se vidi vishe nije to ni u naznakama. shta je spas za svet?.... balans snaga kao u hladnom ratu... nesuvisli potezi provociranja novog rata na balkanu, bliskom istoku i najava globalnog sukoba nije izmishljotinja rusa vec samo i iskljuchivo usa kojima jedino to i odgovara...kao sto je odgovaralo i u WWI i u WWII... nazalost-njihovu, istorija se nece ponoviti te ako se nastavi ovim putem, a sve ide ka tome, mozhemo biti svedoci svetskog sukoba nevidjenih razmera gde bili mi uchesnici ili ne naebacemo ko zhuti mravi.... zato mislim da su teme koje govore o globalnom sukobu na pomolu gde je kosovo, irak ili nesto trece povod nechemu shto niko ne zheli, mnogo konstruktivnije no bockanje i pljuvachina po nechemu shto nas ne dotiche ama bash nimalo....

inache... u moskvi se uopshte ne zhivi tako loshe ko shto mislish, bio skoro i mogu ti reci proshao sam sve od elitnog dela do onog undergrounda.... zanimljivo i to jako, verujem da bi se mnogima odavde dopalo i da bi promenili stav o rusima i rusiji uopshte.

Сасвим се слажем, само да додам да ће узрок светског рата бити или Украјина или Тајван. Косово ипак није довољно важно за тако нешто.
 
Obersturmfuehrer:
samo da dodam kol'ko kostaju pelene, posto su se neki ovde iscudjavali
http://forum.krstarica.com/showthread.php?p=4373388
SSLTRSHA.jpg

Obersturmführer
SS1stLTptch.gif
 
Jerry Ropero:
ma ovaj oberov tekst je cista propaganda protiv rusije . cujes pakovanje pelena 15 evra.

pa sve i da je 15 evra, ima na pijaci da se kupi platno, pa se platno isece na kocke i onda se od njega prave pelene i peru .

Ja kad sam bio mali nije bilo pampersa, kasica od 200 dinara i ostalih gluposti, nego moja keva prala pelene i isla na pijacu svaki dan , pa kupi voce i povrce izmiksuje mi , i eto kasice.

Naravno danasnje moderne zene su u vecini slucajeva razmazene pa ako muz ne moze da obezbedi kasice, pampers, letovanje u Grckoj i zimovanje na Alpima - onda one nece da imaju decu.

Auuuu Jerry pa gde ti ode...... :confused: :confused: pa necemo valjda da se vracamo unazad,.....a sto ne otvorite temu demografska kriza u Srbiji :evil: :evil: ,sto se malo ne zapitate kako je trudnicama u Srbiji i mamama...Kako je u Srbiji kad kazes predpostavljenom da si trudan ili nedaj Boze ko ja das otkaz jer u 36 godini i I trudnoci u 4 mesecu nisam mogla da otvorim bolovanje nego moram da jurim vezu..... :confused: :confused:
Koliko u Srbiji kostaju analize,i porodja sto zvanicne tarife sto nezvanicne......
 
Jerry Ropero:
ma ovaj oberov tekst je cista propaganda protiv rusije . cujes pakovanje pelena 15 evra.

pa sve i da je 15 evra, ima na pijaci da se kupi platno, pa se platno isece na kocke i onda se od njega prave pelene i peru .

Ja kad sam bio mali nije bilo pampersa, kasica od 200 dinara i ostalih gluposti, nego moja keva prala pelene i isla na pijacu svaki dan , pa kupi voce i povrce izmiksuje mi , i eto kasice.

Naravno danasnje moderne zene su u vecini slucajeva razmazene pa ako muz ne moze da obezbedi kasice, pampers, letovanje u Grckoj i zimovanje na Alpima - onda one nece da imaju decu.
Jerry, sad lepo da se izvineš forumašima zbog ove psiho torture.
 

Back
Top