Elegantna pljacka EXITa !!!

YOF13

Primećen član
Banovan
Poruka
636
Mogli ste da primetite da je EXIT 06 bio mnogo losiji od EXITa 05 ( i starijih ) globalno gledano . Propadanje EXITa zadnjih godina ogleda se u organizaciji , osvetljenu , izvodjacima ... ( na to cemo kasnije obratiti paznju ) . Postavlja se pitanje : '' Da li EXIT festival zaista propada zato sto je u realnoj krizi , slaba posecenost , porez drzavi itd. ili EXIT festival propada zato sto ga neki ljudi ( organizatori ) odrazavju samo da bi zaradili sto vise novca ?''

Exit Festival realno ne propada zbog slabe poscenosti itd. Svi znamo koliko je EXIT posecen i preposecen itd. Jos na sve to Drzava jednim delom finansira EXIT , Evo ove godine se pominje da ce nekakvi milioni dinara biti ulozeni u EXIT iz drzavnog budzeta ( da nepominjem sponzore itd. itd. ) . Ovo je dovoljan dokaz da EXIT realno nepropada vec ga organizatori i ostatak iskoriscava . Furaju stil :'' Sto manji ulog , a sto veca zarada dok zivi stara slava ''. Namucili su se da EXIT 04 i 05 budu dobri a ostale ce mo da nabacamo onako pa sta bude samo da se sto vise kinte uzme u svoj dzep .

Istina je da EXIT festival neki ljudi ( organizatori i osotatak ) iskorisacavaju . Organizatori od EXITa imaju ekstara kapital , nebi mogli ni da zamislite koliko para ''zarade'' za godinu dana na EXIT festivalu . I njima vise uopste nije stalo do samog festivala , stalo im je samo do kesa , dok jos zivi stara slava . Mogli ste da primetite da su u organizaciju ulozili minimalno tj. toliko su malo ulozili da je to mizarno i bedno . Dokaz za ovo je izgled bine na EXITu 06 na DANCE ARENI . Bina je licila na supu sa nekim metalnim sipkama preikrivena najlonom , To mozete videti na snimcima . Osim bednog izgleda bina tu je i ekstremno lose osvetljenje u smislu nedostatka lasera ( onih velikih - preko celog neba sto se prostiru sa jarkim bojama ) i hologrami ( pinkpanteri i ostale lutke koje igraju uz muziku i izgledaju realno ) . Napominjem da su doticne stvari u inostranstvu koriscene pre 15 godina pa mozda i vise . To je veoma bitno za jedan tako nasminkani ''svetski'' festival . To na egzitu niste mogli da vidite osim onih malih lasera koje mozete videti skoro u svakom nocnom klubu i to ne jedan ( kao na dance areni ) neko 5-6 . A na exitu ste mogli da vidite i bine koje lice na brmnare ( specijalno dance arena 06 ) . Na drugim stageovima bine lice na obicne satore , a osvetljenje je jedna sijalica u boji ... ( odprilike ) .
Znaci mozete zakljuciti da se bas stedelo na bini i na osvetljenju , ali zato se nije stedelo na ceni ulaznica koja kosta kao da idete na Ibizu ili neznam ni ja gde . Molim vas , da li samo ulaz na EXIT vredi 90 eura za sva cetiri dana ? Uzimajuci u obzir da na ovogodishnji festival dolaze uglavnom prvorazredni i ''nepoznati'' izvodjaci . Uporedite nas EXIT i madjarski Sziget . Vise se isplati otici u Madjarsku ( pogledati www.sziget.hu ) .

Postoji jos mnogo dokaza koji ukazuju da sa zestoko pljacka na EXITu . Zvanicno su objavili da je EXIT 06 posetilo 150 000 ljudi , sto nije tacno - posecenost je veca . Dalje su objavili da npr. Dance ARENA prima 25 000 ljudi , a pre 3 godine objavili su da Dance Arena prima 40 000 ljudi , sto jeste prava cifra i lako je mozete potvrditi pomocu povrsine dance arene . Ove godine su objavili da main Stage prima 35 000 ljudi . Sto takodje nije tacno ... Stvar je vrlo prosta prijavljuju mnogo manji broj prodatih ulaznica nego sto realno jeste . Tako da je porez manji , a mnogo vise para mogu da uzmu u svoj dzep . To su samo neke potencijalne optuzbe , Necu navoditi one ozbiljne , one ostaju za kraj ... i jos nesto ''Niko nezivi na staroj slavi'' ...

Mozda ce poceti da dovode pevaljke iz granda u cilju sto vece zarade ili im je mozda bilo bolje da su ga prodali Hrvatima za nekoliko miliona .....

@ copied from www.exitfest.org posted by Chosen One URL http://www.exitfest.org/index.php?option=com_joomlaboard&Itemid=389&func=view&id=31870&catid=27
 
Hm... ne znam.. Zadnji put sam bio na exitu 2004. Mislim bio sam na 2003 i 04.. Bilo fenomenalno..
Moguce je da su se profusharili.... chim nisam ishao posle.. Mislim koje su im ono zvezde... pusti me da umrem i te akcije....

Nego, main stage 35,000? Na Moloko nas je bilo 50,000.. Koje nebuloze....
 
I šta sad predlažeš? Da bojkotujemo jedan od najvećih evropskih i svetskih festivala (provereno)? Ti možeš u Mađarsku, ja bih u Novi Sad. Line-up je i ove godine veoma dobar, a to košta. Ne kažem ja da je sve čisto, nije, ali nije ni nigde u svetu.
Usput, ovakve paranoične teorije zavere su za politiku (makar dok se jomini ne pojavi). Nekim ljudima zaista smeta kada se u zemlji pojavi nešto što zaista valja... JADNO!
 
difrent from others...:
I tako ce da propadne exit..i nije mi zao!
koliko god da je fenseraja nadbrojnija,ljudima je dokurcio exit cim su culi da dolaze dj,dj,dj i dj
Metalhammer stejdza nema.a ne dolazi niko poznati(rock,metal,pank..band)
tako da...keep deansing!
Veoma ograničeno od tebe druže. Nadaš se da će da propadne najveći događaj u Srbiji. A zašto? Zato što ove godine nema metal bendova, već su se koncentrisali malo više na elektroniku??? Samo da znaš da su mnogi DJ-evi koji dolaze underground i da nisu 'komercijala i fenseraj' kao što naloženi klinci vole da kažu.
Najgore je kada neko razmišlja na sledeći način - ako meni ne valja, bolje da ga nema iako se drugima sviđa...
 
difrent from others...:
najveci dogadjaj u srbiji.mozda je samo bio najveci dogadjaj
ako se ovako nastavi za dve godine nece ni biti exita!
nema ni hip-hop stejdza...samo dance,dance

to meni znaci barem 50 000 ljudi....
Nema hip-hop stejdža, a hip-hop umetnici su uzeli najveći deo budžeta Exita. DJ-evi nisu skupi. Ako se buniš, buni se protiv hip-hopa.

OK, 50 000. Znači ako se meni i ostalih 50 000 ljudi ne sviđa onda ne treba onih nekih drugih 100 000 da se zabavlja?
 
trick-trick:
samo hop ne valja...:lol:....
pa shta oekujesh za snoop-a i wu-tang npr,da ce da budu jeftini....
Joj, ljudi! Je li ja pišem na Svahiliju? Nisam ja rekao da hip-hop ne valja, već da je najviše uzeo para, a to je činjenica. Meni smeta to što svi krive Arenu i DJ-eve. Lično ja jedva čekam da se preselim na Dance Arenu. DJ-evi koji dolaze su legende....
 
DeteSunca:
I šta sad predlažeš? Da bojkotujemo jedan od najvećih evropskih i svetskih festivala (provereno)? Ti možeš u Mađarsku, ja bih u Novi Sad. Line-up je i ove godine veoma dobar, a to košta. Ne kažem ja da je sve čisto, nije, ali nije ni nigde u svetu.
Usput, ovakve paranoične teorije zavere su za politiku (makar dok se jomini ne pojavi). Nekim ljudima zaista smeta kada se u zemlji pojavi nešto što zaista valja... JADNO!


u evropi ima jedno 20-25 festivala na koje bih radije isao nego na exit

i gde je taj dobar line-up?
 
a rat:
u evropi ima jedno 20-25 festivala na koje bih radije isao nego na exit

i gde je taj dobar line-up?
Srećan ti put.

Dance Arena ima odličan Line-up. To što se to nekome ne sviđa je totalno druga stvar i nema veze sa njenim kvalitetom.
A šta fali Beasty boysima, Snoop Doggu, Wu Tangu, Plantu, Lauryn Hill i ostalim? Jeste da to nije ni po mom ukusu, ali u njihov kvalitet i slavu niko ne može da sumnja...
 
DeteSunca:
Srećan ti put.

Dance Arena ima odličan Line-up. To što se to nekome ne sviđa je totalno druga stvar i nema veze sa njenim kvalitetom.
A šta fali Beasty boysima, Snoop Doggu, Wu Tangu, Plantu, Lauryn Hill i ostalim? Jeste da to nije ni po mom ukusu, ali u njihov kvalitet i slavu niko ne može da sumnja...


****** ja imam tu srecu da ne slusam kvalitetnu muziku
 

Back
Top