Elegantna pljacka EXIT Festivala !

YOF13

Primećen član
Banovan
Poruka
636
Mogli ste da primetite da je EXIT 06 bio mnogo losiji od EXITa 05 ( i starijih ) globalno gledano . Propadanje EXITa zadnjih godina ogleda se u organizaciji , osvetljenu , izvodjacima ... ( na to cemo kasnije obratiti paznju ) . Postavlja se pitanje : '' Da li EXIT festival zaista propada zato sto je u realnoj krizi , slaba posecenost , porez drzavi itd. ili EXIT festival propada zato sto ga neki ljudi ( organizatori ) odrazavju samo da bi zaradili sto vise novca ?''

Exit Festival realno ne propada zbog slabe poscenosti itd. Svi znamo koliko je EXIT posecen i preposecen itd. Jos na sve to Drzava jednim delom finansira EXIT , Evo ove godine se pominje da ce nekakvi milioni dinara biti ulozeni u EXIT iz drzavnog budzeta ( da nepominjem sponzore itd. itd. ) . Ovo je dovoljan dokaz da EXIT realno nepropada vec ga organizatori i ostatak iskoriscava . Furaju stil :'' Sto manji ulog , a sto veca zarada dok zivi stara slava ''. Namucili su se da EXIT 04 i 05 budu dobri a ostale ce mo da nabacamo onako pa sta bude samo da se sto vise kinte uzme u svoj dzep .

Istina je da EXIT festival neki ljudi ( organizatori i osotatak ) iskorisacavaju . Organizatori od EXITa imaju ekstara kapital , nebi mogli ni da zamislite koliko para ''zarade'' za godinu dana na EXIT festivalu . I njima vise uopste nije stalo do samog festivala , stalo im je samo do kesa , dok jos zivi stara slava . Mogli ste da primetite da su u organizaciju ulozili minimalno tj. toliko su malo ulozili da je to mizarno i bedno . Dokaz za ovo je izgled bine na EXITu 06 na DANCE ARENI . Bina je licila na supu sa nekim metalnim sipkama preikrivena najlonom , To mozete videti na snimcima . Osim bednog izgleda bina tu je i ekstremno lose osvetljenje u smislu nedostatka lasera ( onih velikih - preko celog neba sto se prostiru sa jarkim bojama ) i hologrami ( pinkpanteri i ostale lutke koje igraju uz muziku i izgledaju realno ) . Napominjem da su doticne stvari u inostranstvu koriscene pre 15 godina pa mozda i vise . To je veoma bitno za jedan tako nasminkani ''svetski'' festival . To na egzitu niste mogli da vidite osim onih malih lasera koje mozete videti skoro u svakom nocnom klubu i to ne jedan ( kao na dance areni ) neko 5-6 . A na exitu ste mogli da vidite i bine koje lice na brmnare ( specijalno dance arena 06 ) . Na drugim stageovima bine lice na obicne satore , a osvetljenje je jedna sijalica u boji ... ( odprilike ) .
Znaci mozete zakljuciti da se bas stedelo na bini i na osvetljenju , ali zato se nije stedelo na ceni ulaznica koja kosta kao da idete na Ibizu ili neznam ni ja gde . Molim vas , da li samo ulaz na EXIT vredi 90 eura za sva cetiri dana ? Uzimajuci u obzir da na ovogodishnji festival dolaze uglavnom prvorazredni i ''nepoznati'' izvodjaci . Uporedite nas EXIT i madjarski Sziget . Vise se isplati otici u Madjarsku ( pogledati www.sziget.hu ) .

Postoji jos mnogo dokaza koji ukazuju da sa zestoko pljacka na EXITu . Zvanicno su objavili da je EXIT 06 posetilo 150 000 ljudi , sto nije tacno - posecenost je veca . Dalje su objavili da npr. Dance ARENA prima 25 000 ljudi , a pre 3 godine objavili su da Dance Arena prima 40 000 ljudi , sto jeste prava cifra i lako je mozete potvrditi pomocu povrsine dance arene . Ove godine su objavili da main Stage prima 35 000 ljudi . Sto takodje nije tacno ... Stvar je vrlo prosta prijavljuju mnogo manji broj prodatih ulaznica nego sto realno jeste . Tako da je porez manji , a mnogo vise para mogu da uzmu u svoj dzep . To su samo neke potencijalne optuzbe , Necu navoditi one ozbiljne , one ostaju za kraj ... i jos nesto ''Niko nezivi na staroj slavi'' ...

Mozda ce poceti da dovode pevaljke iz granda u cilju sto vece zarade ili im je mozda bilo bolje da su ga prodali Hrvatima za nekoliko miliona ...

@ copied from www.exitfest.org posted by Chosen One URL http://www.exitfest.org/index.php?o...=31870&catid=27
 
prvo, svaki festival i dogadjaj se pravi da bi neko napunio dzepove, a ne samo exit. exit, guca, gradsko saobracajno, PTT....
drugo, to mene kao korisnika istog ne zanima, ja njihove usluge koristim da bih se zezao i uzivao.
kao sto odem na neciji koncert i smejem se budalama koji pricaju: "napravio koncert da mlatne pare"...a za to vreme meni dobro....
treca stvar je ako kvalitet usluga toliko padne da se ne isplati dati pare za to...
 
Exit 06. je bio bolji od Exita 05. i to niko normalan ne dovodi u pitanje...ali ovogodisnji je, ako je suditi po dosadasnjim objavama, dosta slabiji od proslogodisnjeg...a za to razlog mogu da nadjem u prevelikim ambicijama organizatora koji su se rasplinuli na Chemical Brohters, Red Hot Chili Peppers, Filmski festival Srbije...zapostavivsi ono sto im je zastitni znak...i to je steta.

Ja se nadam da ce me ipak demantovati do pocetka jula.

Sto se zlonamernih komentara tice ti ocito nikada nisu bili na Exitu..u poredjenju sa bilo kojim koncertom u Srbiji to je druga planeta...dobra organizacija, sigurnost, ljubaznost na svakom koraku i dobra atmosfera...Exit treba kritikovati ali ne i pljuvati. To je jedna od najboljih i najkonstruktivnijih pojava kod nas u poslednjih 15 godina.

A kapacitet main stagea je maksimum 40 000 ljudi, cista matematika...4 coveka po kvadratnom metru.

www.ivanbevc.blogspot.com
 
shmrc...main stage.... :( aj sad to pomnozhi, pa onda podeli sa gramom duvke i sivim celijama prisutnih kao i onih na sceni, pa izvuci treci koren iz dve i po oktave koliko su obichno pruzhali na tom main stage-u...shmrc.... pa da izrachunamo kolko je ovogodishnji exit bio stvarno dobar
 
Koliko znam Exit organizuje koncerte RHCP i Chemical Brothers ali ne na tvrdjavi,tako da ako se gleda da ta dva koncerta pripadaju EXIT-u 2007,nisam bas siguran da propada,nemam razloga da ih branim,znam da su se nesto kacili ciji je exit,pojavila se dva udruzenja a sto se tice love i dzakova pa deco to vam je muzicki biznis,kome se ne svidja ne mora da kupi kartu za neki koncert koja je 3000 din. i da drugom govori kako ga iskoriscavaju samo sto voli njihovu muziku dok drzi u ustima Marlboro...
 
DeteSunca:
Postavio je istu temu na Muzici...
http://forum.krstarica.com/threads/154797

Samo da se zna da u Beču karta za jedan (1) kvalitetan koncert košta kao četverodnevna karta za Exit. Još je nama iz BiH jeftinije. Bila je akcija da se za 110 KM (oko 55 Evra) dobije prevoz, mesto u kampu i karta. Ako neko može jeftinije, ja mu skidam kapu...
tacno tako prijtelju opet si pogodio :-D al stoka seljacka bi da slusa strane izvodjace ,pije, pusi i drogira sa za dzabe ko kod Tita e nema toga vise !
 
difrent from others...:
I treba da propadne exit!veoma mi je drago!hehehe
Kad nema metalhammer stage!
jebbiga exit je postao festival za fensice!a kao sto se zna, od fensica leba nema!
U pravu si,Maiden svirali na onom groznom Sajmu,pola publike,devojke pogotovo,zbog visine ih nisu videle,nema tribina u kao u Areni(bile su nekada,montazne na Sajmu tribine ali pre 40 godina)a sada samo gledam ko sve ne nastupa u Areni,strasno.
 
DeteSunca:
Postavio je istu temu na Muzici...
http://forum.krstarica.com/threads/154797

Samo da se zna da u Beču karta za jedan (1) kvalitetan koncert košta kao četverodnevna karta za Exit. Još je nama iz BiH jeftinije. Bila je akcija da se za 110 KM (oko 55 Evra) dobije prevoz, mesto u kampu i karta. Ako neko može jeftinije, ja mu skidam kapu...

Pa jedno je Bec a drugo Srbija. Evo moj ortak je bio na koncertu Iron Maidena u BGD-u i pre 10-ak dana je isao u Sofiju isto na Iron Maiden.Tamo je VIP karta kostala koliko ovde obicna. Da ne pricam o tome da su njih sestoro rucali u restoranu za 25 evra i sl. Koliko je rucak u BG za 6 osoba a koliko u Becu.
 
Torrente BG:
Pa jedno je Bec a drugo Srbija. Evo moj ortak je bio na koncertu Iron Maidena u BGD-u i pre 10-ak dana je isao u Sofiju isto na Iron Maiden.Tamo je VIP karta kostala koliko ovde obicna. Da ne pricam o tome da su njih sestoro rucali u restoranu za 25 evra i sl. Koliko je rucak u BG za 6 osoba a koliko u Becu.
Tačno, znam. To sam naveo samo zbog toga što je postavljač teme pomenuo da Exit podiže cene i koristi nas.
 
DeteSunca:
Postavio je istu temu na Muzici...
http://forum.krstarica.com/threads/154797

Samo da se zna da u Beču karta za jedan (1) kvalitetan koncert košta kao četverodnevna karta za Exit. Još je nama iz BiH jeftinije. Bila je akcija da se za 110 KM (oko 55 Evra) dobije prevoz, mesto u kampu i karta. Ako neko može jeftinije, ja mu skidam kapu...


ko nije bio u becu moze samo da lupa...
eto nama stonsi,bas je jeftin koncert,nema sta:roll:
 
DeteSunca:
Tačno, znam. To sam naveo samo zbog toga što je postavljač teme pomenuo da Exit podiže cene i koristi nas.

Pa nikoga oni ne koriste.Organizator moze da stavi i da cena bude 100 000 evra pa ako ima budala koje ce da daju te pare ok ako nema njihov problem.
Veci problem je sto nas koriste neki drugi tj oni koji prodaju hranu,odecu,obucu i druge daleko potrebnije stvari koje covek mora da kupi a sto se koncerta tice neka im dodje to malo stranaca i maminih i tatinih sinova sa sponzorusicama pa ako to zadovolji organizatore onda ok.
 

Back
Top