Doček naših tenisera...

Vanjor

Aktivan član
Poruka
1.745
Eto i to dočekasmo.Nekad se znalo:Idemo pred skupštinu da čekamo prvake sveta u vaterpolu, košarci...A sad slavimo treća,peta,šesta mesta na ATP i WTA listama.I šta sad treba ih čekati posle svakog Gren Slema turnira što je 4 puta godišnje.Nemam ništa protiv osvoji pa ćemo te čekati.
A doček...
Da nije bilo Novaka bilo bi tužno.Ova Jelena Janković je pokazala koliko je rečita kad nije umela da kaže bar "bez vaše podrške ne bi uspeli...".Trudila se nekim povicima molitve i Srbije da ublaži svoje (ne)znanje jezika.Novak je par puta pokušao da je izvadi.
Ana onako sa čistim seljačkim naglaskom kakvim se priča ovde u Kneževcu, Srpskom Krsturu i okolini uspela je da kaže bar više od Jelene.
Novak je bio razgovetniji i pokazao se kao džentlmen.
Ali kako je dogovoreno čekaćemo ih opet posle Wimbldona pa ćemo videti...
 
TO TRECE, PETO I SESTO MESTO JE ZA JEDNU DRZAVU KAO STO JE SRBIJA VELIKI USPEH...
I SRAMOTA JE STO NIJE BILI VISE LJUDI... DOBRI SU SAMO KAD SU PRVI????
I koliko je bitno sto Jelena nije recita... Nije isla na literarno natecanje... Isla je da igra tenis i to jako dobro radi... Ja za nju isto mislim da je piglu i da je ruzna ali...
A ti takvima mozes samo da pljunes pod prozor, koliko god da su ruzni i glupi i ne znam sta...
 
Ana je sesta na wta listi, i druga na roland garosu. Veliki je to uspeh biti finalista RG.
Kada je ona rugoba Marija erifovic pobedila na onom polu kic festivalu pesma evrovizije, bilo je onoliko vise ljudi,
A ovo je mnogo znacajnije nego eurosong.
Eurosong je odavno izgubio znacaj, festival je sprdnja, a nasi se nalozili da je glano zbog pesme, glasali su za nas iz zajebancije, kao i za Lordi prosle godine.
Napred nasi teniseri pogotovo Ana.
Da je Ana pobedila bilo bi vise ljudi. Eh sta su ti Srbi.
 
@Senke...Sto se tice Eurosonga,to su dve neuporedive stvari.I Marija je postigla uspeh jednako kao i teniseri.Evropa je Evropa,a oni su na vrhu.Sto se tice tvog misljenja da je Marija rugoba,nju niko nije pitao kako izgleda tamo.I Jelena je ruzna,i izgleda kao da ima neki problem kad prica,i ne zna da nanese sjaj za usne,pa je opet 3. igracica sveta...
Inace,slazem se da je trebalo da bude vise ljudi.A bilo bi ih da je Ana pobedila.Ali dobro,sta sad...Bice i toga...
 
Tako je lutko. Naravno da ce biti bolje ali nikako se ne sme omalovazavati ovakav uspeh pogotovu sto je to prvi put za Srbiju. Ako je neki djak najbolji u razredu ili u skoli, ne znaci da ostali nisu dobri. Na kraju, ne treba biti nezadovoljan ako si izgubio od boljeg. Po toj Logoci ne treba navijati za Partizan jer je vecno drugi (iza Zvezde) :lol: :lol: :lol: :lol:
 
v.v.ilic:
Tako je lutko. Naravno da ce biti bolje ali nikako se ne sme omalovazavati ovakav uspeh pogotovu sto je to prvi put za Srbiju. Ako je neki djak najbolji u razredu ili u skoli, ne znaci da ostali nisu dobri. Na kraju, ne treba biti nezadovoljan ako si izgubio od boljeg. Po toj Logoci ne treba navijati za Partizan jer je vecno drugi (iza Zvezde) :lol: :lol: :lol: :lol:
Jao brate,kako se mi slazemo...pa to je neverovatno...Zvezda cini cuda... :)
 
bas su se izgubili sinoc...ali slatki su...pa sta ako Jelena nije recita..ni Nadal nije nesto recit pa je drugi igrac sveta...decko nema pojma engleski i bas ga briga...samo neka oni igraju:)
Meni je ok sto su ljudi cekali Mariju, ipak to se retko dogadja...ne mozes svake godine da pobedjujes na Eurosongu..
a teniseri ce valjda da nas naviknu na ovo:)
 
bio sam na doceku :) onaj ko je bio mogao je da se smeje glasovima ovih nasih (i naravno da bude ponosan na svoju pripadnost)... :D jer totalno su zvucali drugacije nego kada ih slusas na TV-u. Svima su glasovi bili tanji, i Ana je delovala... Ma kao dete od 4 godine da prica :D A novak kao da je usao u pubertet... :) heheee.. ali nije to tako stvarno- prosli put kada je bio i pricao samo Nole, sve je bilo OK. ma... legende nase!
a i mene je BAS nasmejalao federera-raaa :D Znaci, retko koja fora me iskreno nasmeje, ali ovo je bas leglo :D
i... bas su se pretrgli za jedne toblerone kada su ih bacili u publiku.. :D :D I to me je lepo nasmejalo :)
ako neko zna neka kaze- kada igraju sledece meceve? mrzi me da trazim po netu ako je neko vec nasao :D
-----
sve ovo rekoh i na temi tennis, al ajde kada volite da otvarate 100 tema.
 
i da podsetim- na trgu je bilo jos vise ljudi kada su se glupi fudbaleri samo KVALIFIKOVALI za svetsko prvenstvo, da bi na istom bili ponizeni! tenisere cu itekako rado docekati. a posebno mi je sada bilo drago jer je SVAKI nas veci teniser stigao BAR do polufinala! to nije mala stvar. nismo osvojili RG, ali smo bili najuspesnija nacija na njemu!
 
shishmishica:
TO TRECE, PETO I SESTO MESTO JE ZA JEDNU DRZAVU KAO STO JE SRBIJA VELIKI USPEH...
Pazi ne pokušavam da umanjim uspehe naših tenisera.6 mesto u košarci i 4 mesto u vaterpolu se ocenjuje kao neuspeh za našu zemlju bez obzira što bi po tebi to trebalo da bude uspeh za našu državu.U sportovima u kojima smo navikli na uspehe takav plasman je naravno neuspeh.E a sad što su mesta na tim listama najbolja u istoriji to je druga stvar.
DA SE NE PONAVLJAM ALI STOJIM PRI SVOME:NEKADA SE ZNALO,IDEMO PRED SKUPŠTINU DA ČEKAMO SVETSKE PRVAKE A SADA SLAVIMO TREĆE, PETO i ŠESTO mesto na listama.Nemam ništa protiv osvoji trofej(Ana Ivanović osvojila drugo mesto i to je zaista uspeh bez pogovora) pa ćemo te dočekati.
Ovako treba 4 puta godišnje ih čekati a da ne osvoje ništa???
 
Senke:
Kada je ona rugoba Marija erifovic pobedila na onom polu kic festivalu pesma evrovizije, bilo je onoliko vise ljudi,
Da je Ana pobedila bilo bi vise ljudi. Eh sta su ti Srbi.
Pazi.Prvo mesto je prvo mesto.Bez obzira koje takmičenje je u pitanju.Da je Marija učestvovala u finalu Eurosonga, a da nije bila prva niko je ne bi ni čekao.Zato je i bilo više ljudi jer je velika razlika između osvojiti i izgubiti.
 
Vanjor:
Pazi.Prvo mesto je prvo mesto.Bez obzira koje takmičenje je u pitanju.Da je Marija učestvovala u finalu Eurosonga, a da nije bila prva niko je ne bi ni čekao.Zato je i bilo više ljudi jer je velika razlika između osvojiti i izgubiti.


Jbg, ti iz krajnosti u krajnost...Po tebi u nekom sportu, recimo sada tenisu, ako nisi osvojio turnir, onda si izgubio, cak iako si dosao do polufinala?Nije sve tako crno il' belo...VELIK JE USPEH STICI DO POLUFINALA BILO KOG GRAND SLAM TURNIRA!!! :shock:
 
pazi. ne mozes da poredis 4. mesto vaterpolista i 4. mesto tenisera. Prosto- vaterpolisti su doziveli pad, a teniseri ogroman uspeh- nebitno sto su na istoj poziciji, ako to moze i da se poredi. i ovakav napredak smatram da se treba nagraditi, pogotovo sto mi tenis deluje kao sire prihvacen, popularniji sport u svetu, pa tako i onaj sa vise dobre konkurencije!
---
POZDRAV DELIJAMA!! :D
 
polarnimeda:
pazi. ne mozes da poredis 4. mesto vaterpolista i 4. mesto tenisera. Prosto- vaterpolisti su doziveli pad, a teniseri ogroman uspeh- nebitno sto su na istoj poziciji, ako to moze i da se poredi. i ovakav napredak smatram da se treba nagraditi, pogotovo sto mi tenis deluje kao sire prihvacen, popularniji sport u svetu, pa tako i onaj sa vise dobre konkurencije!
Ne poredim mesta.Bilo je reči da je za ovakvu zemlju i to mesto uspeh.Hoću da ukažem da iako je mala zemlja u nekim sportovima se polufinale turnira ne može oceniti kao uspeh.Ko zna možda će u tenisu neko od naših osvojiti neki Gren slem, a kada ga osvoji šta će onda da kažu neki što su polufinale dizali u nebesa.Nemoguće je izjednačavati polufinale ili poraz u finalu sa osvojenim turnirom.
 
Vanjor:
Ne poredim mesta.Bilo je reči da je za ovakvu zemlju i to mesto uspeh.Hoću da ukažem da iako je mala zemlja u nekim sportovima se polufinale turnira ne može oceniti kao uspeh.Ko zna možda će u tenisu neko od naših osvojiti neki Gren slem, a kada ga osvoji šta će onda da kažu neki što su polufinale dizali u nebesa.Nemoguće je izjednačavati polufinale ili poraz u finalu sa osvojenim turnirom.
Niko ne izjednacava polufinale sa osvojenim turnirom. Pozdravili smo ovaj uspeh, a tek cemo, ako Bog da, pozdraviti osvajanje GS-a! Prosto, doci ce JOS vise ljudi i slavlje ce biti JOS vece :) Ali ono sto je ovaj put bilo posebno zanimljivo je da su SVI od nasih big gun-ova prosli bar do polufinala. I bila je prilika da ih SVE uzivo vidis, i sve odjednom pozdravis.
 
Jelena87:
Jao brate,kako se mi slazemo...pa to je neverovatno...Zvezda cini cuda... :)

Bolje bi bilo da se slazes sa njegovim sinom...:lol: Pa da imamo kandidatkinju za udaju iz Srbije :lol: :lol: :lol:
@tema Uspeh je uspeh.Bez obzira na to da li je pobeda ili polufinale.Biti u samom vrhu bez obzira da li si 2,3, ili 5 je za ovu malu zemlju itekako znacajno.Drugacije je kad neko bude na vrhu,pa padne,a drugacije kad neko bude dole pa stigne do samog vrha...;)
 
Sistem takmicenja i rangiranje nije isti u tenisu i u vaterpolu, kosarci..., a i to su ekipni sportovi gde vise ljudi igra zajedno. A i nisu teniseri bili na nekom zvanicnom svetskom prvenstvu pa su im ljudi pravili docek za osvojeno 4. mesto. Rang lista za tenisere ima 1000 mesta u najjacoj konkurenciji i jos par sistema bodovanja za one slabije, pa kako onda ne zasluzuju docek troje ljudi koji su na 3, 4 i 6 mestu pored toliko jake konkurencije
 
Evo ovako odgovorite na pitanej sa DA ili NE što je i bio moj cilj kad sam otvorio temu ali se diskusija proširila.
Godišnje ima 4 GS turnira + Master..Moje pitanje je DA LI TREBA PRAVITI DOČEK 4 PUTA GODIŠNJE IAKO NIJEDAN OD TENISERA NE OSVOJI TURNIR.
Ja se nadam da će neko osvojiti već na sledećem, ali pazi ako se ne daj Bože desi da niko to ne uspe npr. za 3 godine mi ćemo njih čekati 15 puta, a trofej nećemo videti.
I još jedna stvar.Kada su najavljivani na doček rekli su:"Janko Tipsarević nije mogao da dođe".Znači mi smo ustvari trebali da čekamo i Janka zbog toga što je pobedio Safina?Jeste da je Safin klasa, ali Janko nije ostvario uspeh na Garosu bar neka osmina finala.
 

Back
Top