ADSL-SezamPro-konekcija

stevanik

Početnik
Poruka
3
Nedavno sam uplatio ADSL - lite paket kod SezamPro-a i vec na pocetku doziveo veoma cudne pojave da ne mogu da se konektujem jer mi se javlja prilikom konektovanja greska 651 i 691, nakon restarta racunara mogu da se konektujem ali konekcija mi puca posle 15 minuta do 1 h .Da li neko ima slicno iskustvo ili mozda ima neki savet? Da li problem kod moga racunara ili je preopterecenje provajdera uticalo na proizvoljno diskonektovanje sa veze.zvao sam korisnicki servis ali mi ni to nije dovoljno pomoglo..Zahvaljujem na sugestijama!!!!!
 
651 i 691 error se neki puta desavaju - samo probaj par puta da se nakacis i uspeces bez restarta.
A sto se tice pucanja, ako si 100% siguran da je sve dobro povezano, da su kablovi ok, da nemas nesto na racunaru sto prekida konekciju, onda najasi tehnicku podrsku dok im se ne smucis.
 
Pozdrav svima!

Korisnik sam Sezama vec jedno 7 godina, a ADSL oko 2.5 godine, i jako sam zadovoljam firmom. Namerno rekoh firmom, ne internetom. Posto sam se u medjuvremenu selio par puta (jedno 3), moram da priznam da su svaki put bili izuzetno fleksibilni i uglavnom cinili ustupke u moju korist. Ljubazni su i ne izbegavaju da rese problem kada do njega dodje.
Sto se neta tice, i ja koristim taj lite paket 1GB protok i 100MB, ostatak doplacujem po potrebi, i ume da bude problema, ali nikad neresivih. Uglavnom se sve konektuje kako treba, a potom i radi, ali u nekih 10% slucajeva se javljaju sto greske tipa gore navedenih, tipa pucanja veze (dosta retko, meni bar).
Ne osecas bas preveliku zahvalnost tehnickoj podrsci kad te upute da restartujes modem (koristim njihov ruter), tj. da odradis OFF-ON "komplikovanu" proceduru (klik-klik) i slicno. Narocito me nervira kad me savetuju da bukvalno uredjaju (modemu) iskljucim napajanje, sacekam 5sec, pa ponovo prikljucim napajanje. Ali, skoro uvek na kraju sve proradi nakon obavljenih radnji.
To su neka moja iskustva sa njima, iako nisu savrseni, rado ih koristim jer su retki koji se trude da ti rese problem (za razliku od kablovske koju koristim).

PS. Veoma cesto se desi da na splitteru ljudi zamene ulaze LINE i PHONE, medjutim ti uspevas da uspostavish vezu, pa to nije to.

Srecno sa koriscenjem.

Pozz
 
Ja ne znam ljude koji nisu zadovoljni sezamom kao podrskom....
Ali to treba razdvojiti od trenutnog stanja njihovog adsl....

Dakle svaki kontakt sa sezamom je kao da kontaktiras sa tehnickom firmom, a ne politicarskim jajarama, kao kod sveg ostalog u ovoj zemlji srbiji...
Telekom i mts je prepun sisatih srednjoskolki (pricamo o podrski i prodaji).....

Ja takodje imam problem od pre mesec dana i vise, sa adsl, isto 689 ili tako nesto i 691 redje...
E sad problem je sto ovaj prvi kod je odbijanje vaseg modema u centrali...
I imam problema od pocetka sa centralom , samo sto nisu bili problemi vec su bili losija usluga u odnosu na adsl isto sezamov ali u drugom gradu ....Sta konkretno...
Pa cesti su svakodnevni prekidi od pola sata ovog prvog koda, a po par puta i na 15 minuta i ovog drugog koda...
Obavezno rokanje u 08.00 ujutru,kad samo prekinu vezu na sekund...kao neki fast reset...
U drugom gradu , nicega od ovoga nema...
Da li je do centrale ili do NF/VF razdelnika koji je bio ISDN varijanta u tom drugom gradu a adsl varijanta u BG.....

U svakom slucaju kao nebo i zemlja....a to jos dok nije bilo problema sa ovim polusatnim rokanjem i ispadanjem veze...
Smeta ti to sto ostavis skidanje rapida ili emule ili torrent, i na sat, dva vidis srokana veza ...treba ti sitter....dok u drugom gradu to nije potrebno...20 dana bez restarta konekcije...

Jeste da hoce da rese problem, ali treba ga naci....i odmah ti kazu otvoreno , ako je do telekoma pisi propalo preko leta,......ekipa da ti dodje i trazi sta je problem....kupi pile pa trazi sam...

Budite sretni sto ste se ovajdili za 2 meseca za sezam pro, jer u mnogim mestima telekom nece da daje adsl prikljucke sad u toku leta....(imaju 6+1 radnika, ali taj 1 je na odmoru a ovih 6 nema pojma)...
 

Back
Top