ŠTA JE NAJVAŽNIJE?
Prikazujem rezultate 1 do 2 od 2

Tema: ŠTA JE NAJVAŽNIJE?

Ističe se onisifor (avatar)
    Učlanjen
    30.05.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    62
    Reputaciona moć
    60

Podrazumevano ŠTA JE NAJVAŽNIJE?

’’A kad dođe sin čovečiji (Hrist) u slavi svojoj i svi sveti anđeli s njime, onda će sesti na prestolu slave svoje.

I sabraće se pred njim svi narodi, i razlučiće ih između sebe kao pastir što razlučuje ovce od jaraca.

I postaviće ovce s desne strane sebi, a jarce s leve.

Tada će reći car onima što mu stoje s desne strane: hodite blagosloveni oca mojega; primite carstvo koje vam je pripravljeno od postanja sveta.
    Jer ogladneh, i daste mi da jedem; ožedneh, i napojiste me; gost bijah, i primiste me;
    Go bijah, i odenuste me; bolestan bijah, i obiđoste me; u tamnici bijah, i dođoste k meni.

Tada će mu odgovoriti pravednici govoreći: Gospode! kad te videsmo gladna, i nahranismo? ili žedna, i napojismo?
    Kad li te videsmo gosta, i primismo? ili gola, i odenusmo?
    Kad li te videsmo bolesna, ili u tamnici, i dođosmo k tebi?
    I odgovarajući car reći će im: zaista vam kažem: kad učiniste jednome od ove moje najmanje braće (ljudi koji su u očima ovog sveta mali, bezvredni i prezreni) meni učiniste.

Tada će reći i onima što mu stoje s leve strane: idite od mene prokleti u oganj večni pripravljeni đavolu i anđelima njegovim.
    Jer ogladneh, i ne dadoste mi da jedem; ožedneh, i ne napojiste me;
    Gost bijah, i ne primiste me; go bijah, i ne odenuste me; bolestan i u tamnici bijah, i ne obiđoste me.

Tada će mu odgovoriti i oni govoreći: Gospode! kad te videsmo gladna ili žedna, ili gosta ili gola, ili bolesna ili u tamnici, i ne poslužismo te?
    Tada đe im odgovoriti govoreći: zaista vam kažem: kad ne učiniste jednome od ove moje najmanje braće, ni meni ne učiniste.
    I ovi će otići u muku večnu, a pravednici u život večni.’’ (Jevanđelje po Mateju 25, 31-46)

Primećen član Ninjarijeka (avatar)
    Učlanjen
    25.02.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    46

Podrazumevano Re: ŠTA JE NAJVAŽNIJE?

Citat Original postavio onisifor
    ’’A kad dođe sin čovečiji (Hrist) u slavi svojoj i svi sveti anđeli s njime, onda će sesti na prestolu slave svoje.

I sabraće se pred njim svi narodi, i razlučiće ih između sebe kao pastir što razlučuje ovce od jaraca.

I postaviće ovce s desne strane sebi, a jarce s leve.

Tada će reći car onima što mu stoje s desne strane: hodite blagosloveni oca mojega; primite carstvo koje vam je pripravljeno od postanja sveta.
    Jer ogladneh, i daste mi da jedem; ožedneh, i napojiste me; gost bijah, i primiste me;
    Go bijah, i odenuste me; bolestan bijah, i obiđoste me; u tamnici bijah, i dođoste k meni.

Tada će mu odgovoriti pravednici govoreći: Gospode! kad te videsmo gladna, i nahranismo? ili žedna, i napojismo?
    Kad li te videsmo gosta, i primismo? ili gola, i odenusmo?
    Kad li te videsmo bolesna, ili u tamnici, i dođosmo k tebi?
    I odgovarajući car reći će im: zaista vam kažem: kad učiniste jednome od ove moje najmanje braće (ljudi koji su u očima ovog sveta mali, bezvredni i prezreni) meni učiniste.

Tada će reći i onima što mu stoje s leve strane: idite od mene prokleti u oganj večni pripravljeni đavolu i anđelima njegovim.
    Jer ogladneh, i ne dadoste mi da jedem; ožedneh, i ne napojiste me;
    Gost bijah, i ne primiste me; go bijah, i ne odenuste me; bolestan i u tamnici bijah, i ne obiđoste me.

Tada će mu odgovoriti i oni govoreći: Gospode! kad te videsmo gladna ili žedna, ili gosta ili gola, ili bolesna ili u tamnici, i ne poslužismo te?
    Tada đe im odgovoriti govoreći: zaista vam kažem: kad ne učiniste jednome od ove moje najmanje braće, ni meni ne učiniste.
    I ovi će otići u muku večnu, a pravednici u život večni.’’ (Jevanđelje po Mateju 25, 31-46)
    upomooooooooć još jedan ,pa dokle više ***** ** :-D :grin:

Slične teme

1. Momci, sta vam je najvaznije.....????????
    Autor KETIV u forumu Tinejdžeri
    Odgovora: 662
    Poslednja poruka: 05.04.2010., 17:25
  2. ŠTA JE NAJVAŽNIJE?
    Autor shaddow u forumu Dom i porodica
    Odgovora: 62
    Poslednja poruka: 17.09.2008., 23:12
  3. Sta je najvaznije
    Autor Vintage u forumu Politika
    Odgovora: 40
    Poslednja poruka: 06.07.2007., 22:52

Pravila za slanje poruka