On je i otac i majka svome sinu...

Gost
:arrow: Zahvaljujuci vama i vasim savetima, mozda cu biti u stanju da ovom detetu koji sutra puni 15 godina, pomognem da lakse prodje kroz pakao koji trenutno prezivljava.Ne samo sto ga je majka napustila, vec ga je i zapostavila zbog drugog coveka.
Moram da kazem, da cu mozda biti dosadna, jer je prica predugacka ali znajte da je istinita i da me interesuje vase misljenje.
Unapred zahvalna!
Da li vi vidite nesto lose u tome, sto muskarac i otac jednog deteta, koji je stariji od zene 7 godina, radi sve kucne poslove pored drugih obaveza zato sto, mu je zena i suvise neodgovorna i ne ume da se ponasa kao prava supruga,majka i domacica.
Dolazio je kuci sa posla da bi kuvao i cistio,peglao i td... samo da bi njegova zena bila zadovoljna kada dodje umorna s posla (a koja nikada nije bila)i da bi svom sinu pruzio, sve ono sto ona kao majka nije umela.
Moj rodjak, je 16 godina bio u braku sa jednom takvom zenom, koja je mislila samo na sebe,koja je radila i svoj novac je trosila na bezpotrebne stvari. A svoga sina, kada bi je zamolio da mu nesto kupi, prvo bi ga pitala da li je on zasluzio to ili ne.Najprostiji primer: "zasto mora da bude crno, kada ona kaze da je belo".Onda mora i da bude tako jer u suprotnom on nije dobro dete vec je nekulturno,razmazeno itd... Sa suprugom se isto ophodila, godinama mu je u lice govorila da ga ne voli,omalovazavala ga je na sve strane,pricala je o njemu sve najruznije...Trpeo je svo ovo vreme, najvise zbog deteta i pre par meseci je doneo konacnu odluku da je napusti, sto je i uradio. Sin zivi sa ocem, jer koa sto gore napomenuh on mu je bio i jedno i drugo.Sada je gospodja nasla drugoga, za nepuna cetiriri meseca i dete vise ne zeli ni da cuje za nju.Mnogo je razocaran i povredjen.Sto je najgore ona se hvali na sva usta, kako ce se udati i roditi sa ovim covekom decu.Sad se ja pitam, a pitam i vas, da li je jedna zena koja je u stanju da posle tako kratkog vremena udje u novu vezu i prica tako nesto,(a da nije ni primetila kako joj je sin koji je ziveo sa njom odrastao),NORMALNA?Da li takva majka moze da voli svoje dete, kada ga je tako brzo zaboravila i razmislja o udaji?Samo da bi se inatila i dokazala da je sposobna i da moze da radi sta hoce, ne razmisljajuci o tome da njen sin zbog toga najvise pati.Kakvim biste je recima vi opisali?Moj rodjak me je zamolio, da razgovaram sa njegovim sinom da bi mu pruzila utehu i olaksala boli.Ne znam, kako i odakle da pocnem,sta da mu kazem da ga ne bi jos vise povredila i zato vas molim za savet. :roll: :?: :!: Unapred zahvalna!!!
 
Zene su u braku ono sto od njih napravimo.Znaci za sva desavanja je kriv tvoj rodjak.Zenama treba muskarac,a ne jos jedna zena(najprostije receno)
U svakom braku zene podsvesno pokusavaju da nametnu svoju volju,ukoliko uspeju tu vise nema braka-odnosno dogadja se slicno kao kod tvog rodjaka.
Znam,mnoge od vas ce reci da brak mora da se zasniva na uzajamnom razumevanju i postovanju,naravno ljubavi,ali verujte.....od toga nema nista,ako muskarac nije ono sto trba da bude--muskarac.
Zao mi je tog deteta,treba da mu objasnis da niko nije savrsen.Da su svi roditelji samo ljudi,i kao takvi puni gresaka,da nemozemo da ih biramo....
Pokusaj,da on iz gresaka svojih roditelja nauci nesto,da izvuce neku pouku.....a ne samo da kukate na njegovu majku.....
 
begunac:
Zene su u braku ono sto od njih napravimo.Znaci za sva desavanja je kriv tvoj rodjak.Zenama treba muskarac,a ne jos jedna zena(najprostije receno)
U svakom braku zene podsvesno pokusavaju da nametnu svoju volju,ukoliko uspeju tu vise nema braka-odnosno dogadja se slicno kao kod tvog rodjaka.
Znam,mnoge od vas ce reci da brak mora da se zasniva na uzajamnom razumevanju i postovanju,naravno ljubavi,ali verujte.....od toga nema nista,ako muskarac nije ono sto trba da bude--muskarac.
Zao mi je tog deteta,treba da mu objasnis da niko nije savrsen.Da su svi roditelji samo ljudi,i kao takvi puni gresaka,da nemozemo da ih biramo....
Pokusaj,da on iz gresaka svojih roditelja nauci nesto,da izvuce neku pouku.....a ne samo da kukate na njegovu majku.....


:arrow: Mislim da bi svaka zena, pozelela takvog supruga koji bi je bar malo zamenio i u kucnim poslovima.Sta bi dala, da kada se vratim umorna sa posla i mene neko doceka sa toplom vecerom i opranim sudovima i opeglanim stvarima,bar jedanput u mesec dana.Bas je to romanticno i lepo,kada vam neko posveti paznju i vremena.Na zalaost, nisam te srece ! A ova gospodja nije ni svesna toga sta je izgubila,onda kada bude bila vec ce biti prekasno.Samo zato sto smo zene ne treba nekome da robujemo i da svu odgovornost preuzmemo na sebe.lepo je imati muza, koji vas razume i pomaze vam onoliko koliko je u njegovoj moci.I mi radimo i plus imamo obaveze kod kuce, sto se za neke muskarce ne bi reklo.Retkost je u danasnje vreme cuti,da jedan covek moze biti svom detetu i otac i majka.Budi iskren pa mi kazi, koliko slucajeva si video ili za koliko si cuo, da je dete ostalo sa ocem a ne sa majkom,posle razvoda?Kada se covek nadje u takvoj situaciji da ima takvu zenu primoran je na to da obavlja sve duznosti prvenstveno zbog deteta ai sebe.Zamislite kako bi bilo da je i on isti kao ona.Sta bi tek onda bilo sa ovim detetom.Nije on badava otisao sa ocem.Ja kao zena ne mislim nista lepo o njegovoj majci.Sama cinjenica da je posle tako kratkog vremena nasla drugog ne bi se reklo da je neka pametnica. I sam kazes da niko nije savrsen,pa ni moj rodjak.
U svakom slucaju zasluzuje bolju zenu i kamo srece da ga kad tad neka zena usreci.
 
Anonymous:
begunac:
Zene su u braku ono sto od njih napravimo.Znaci za sva desavanja je kriv tvoj rodjak.Zenama treba muskarac,a ne jos jedna zena(najprostije receno)
U svakom braku zene podsvesno pokusavaju da nametnu svoju volju,ukoliko uspeju tu vise nema braka-odnosno dogadja se slicno kao kod tvog rodjaka.
Znam,mnoge od vas ce reci da brak mora da se zasniva na uzajamnom razumevanju i postovanju,naravno ljubavi,ali verujte.....od toga nema nista,ako muskarac nije ono sto trba da bude--muskarac.
Zao mi je tog deteta,treba da mu objasnis da niko nije savrsen.Da su svi roditelji samo ljudi,i kao takvi puni gresaka,da nemozemo da ih biramo....
Pokusaj,da on iz gresaka svojih roditelja nauci nesto,da izvuce neku pouku.....a ne samo da kukate na njegovu majku.....


:arrow: Mislim da bi svaka zena, pozelela takvog supruga koji bi je bar malo zamenio i u kucnim poslovima.Sta bi dala, da kada se vratim umorna sa posla i mene neko doceka sa toplom vecerom i opranim sudovima i opeglanim stvarima,bar jedanput u mesec dana.Bas je to romanticno i lepo,kada vam neko posveti paznju i vremena.Na zalaost, nisam te srece ! A ova gospodja nije ni svesna toga sta je izgubila,onda kada bude bila vec ce biti prekasno.Samo zato sto smo zene ne treba nekome da robujemo i da svu odgovornost preuzmemo na sebe.lepo je imati muza, koji vas razume i pomaze vam onoliko koliko je u njegovoj moci.I mi radimo i plus imamo obaveze kod kuce, sto se za neke muskarce ne bi reklo.Retkost je u danasnje vreme cuti,da jedan covek moze biti svom detetu i otac i majka.Budi iskren pa mi kazi, koliko slucajeva si video ili za koliko si cuo, da je dete ostalo sa ocem a ne sa majkom,posle razvoda?Kada se covek nadje u takvoj situaciji da ima takvu zenu primoran je na to da obavlja sve duznosti prvenstveno zbog deteta ai sebe.Zamislite kako bi bilo da je i on isti kao ona.Sta bi tek onda bilo sa ovim detetom.Nije on badava otisao sa ocem.Ja kao zena ne mislim nista lepo o njegovoj majci.Sama cinjenica da je posle tako kratkog vremena nasla drugog ne bi se reklo da je neka pametnica. I sam kazes da niko nije savrsen,pa ni moj rodjak.
U svakom slucaju zasluzuje bolju zenu i kamo srece da ga kad tad neka zena usreci.

:!: :!: :!:
 
I ja se slazem sa prethodno iznetim. Ne razumem kakvo je to misljenje da on nije bio dovoljno muskarac??? Mi nismo ono sto muskarci od nas naprave, vec smo ono sto jesmo!!! A ima nas razlicitih. Tako da je doticna o kojoj je rec svakako losa i majka i supruga, bar iz svega sto je gosca iznela. Cak i da je izlaganje bilo previse subjektivno, cinjenica je da je dete ostalo sa ocem, a to svakako nije cest slucaj.
Medjutim, ne slazem se da dete treba svoju majku da zamrzi slusajuci najlosije stvari o njoj. Kakva god da je ona je njegova majka i svako pljuvanje o njoj u njegovom prisustvu moze na njega da ima samo negativne posledice. Dakle, treba mu objasniti da niko nije savrsen (tu se slazem sa beguncem) i da ljudi cine greske u zivotu zbog kojih se kasnije kaju.
 
lady me:
I ja se slazem sa prethodno iznetim. Ne razumem kakvo je to misljenje da on nije bio dovoljno muskarac??? Mi nismo ono sto muskarci od nas naprave, vec smo ono sto jesmo!!! A ima nas razlicitih. Tako da je doticna o kojoj je rec svakako losa i majka i supruga, bar iz svega sto je gosca iznela. Cak i da je izlaganje bilo previse subjektivno, cinjenica je da je dete ostalo sa ocem, a to svakako nije cest slucaj.
Medjutim, ne slazem se da dete treba svoju majku da zamrzi slusajuci najlosije stvari o njoj. Kakva god da je ona je njegova majka i svako pljuvanje o njoj u njegovom prisustvu moze na njega da ima samo negativne posledice. Dakle, treba mu objasniti da niko nije savrsen (tu se slazem sa beguncem) i da ljudi cine greske u zivotu zbog kojih se kasnije kaju.
Hvala na podrsci.To sto mi stariji govorimo medjusobno ostaje medju nama.Ne pada nam na pamet, da njega preokrenemo protiv svoje majke.Sto on upravo radi, jer ga je povredila time sto posvecuje drugome vise paznje nego sto je njemu ikada.Sve mu se to desava zahvaljujuci njoj i samo njoj, sto se tako ponasa.Iz malog smo mesta gde se ljudi poznaju medjusobno i to je najgore.Jer se uvek moze naci neko ko moze bas lose da utice na njega po tom pitanju.Mislim, da je zbog svega toga ona najvise kriva i da uopste nije svesna toga koliko mu boli nanosi. Volela bi, da razgovaram sa njim i da ga posavetujem najbolje sto mogu,ni u kom slucaju ne bi olajavala njegovu majku.Moje misljenje o njoj, je samo moja stvar i iznela sam ga ovde a njemu to nikada necu reci,jer sam svesna toga da bi ga to jos vise povredilo.
 
mislim da ne treba ni da pljujes majku (ono sretnete se pa dovatis kamen) nego da budes neutralna i da pokusas nekako mozda time da utices da ne batali sina. u svakom slucaju nemoj iskazivati netrpeljivost jer ce je to verovatno jos vise odbiti od decka
 
begunac:
Zene su u braku ono sto od njih napravimo.Znaci za sva desavanja je kriv tvoj rodjak.Zenama treba muskarac,a ne jos jedna zena(najprostije receno)
U svakom braku zene podsvesno pokusavaju da nametnu svoju volju,ukoliko uspeju tu vise nema braka-odnosno dogadja se slicno kao kod tvog rodjaka.
Znam,mnoge od vas ce reci da brak mora da se zasniva na uzajamnom razumevanju i postovanju,naravno ljubavi,ali verujte.....od toga nema nista,ako muskarac nije ono sto trba da bude--muskarac.
Zao mi je tog deteta,treba da mu objasnis da niko nije savrsen.Da su svi roditelji samo ljudi,i kao takvi puni gresaka,da nemozemo da ih biramo....
Pokusaj,da on iz gresaka svojih roditelja nauci nesto,da izvuce neku pouku.....a ne samo da kukate na njegovu majku.....

Prva polovina tvog posta je beskorisna i totalni promasaj.

Druga polovina OK.
 

Back
Top