10-i Jun

ninpo masinac:
Naslov teme su istine i zablude o .....
Tema je krenula sasvim lepo pre gotovo godinu dana, a onda se pocelo da se skrece i da se razilazi po mnogim pravcima.
Na osnovu ove teme bi mogle da se otvore jos bar dve, ali je nekim sagovornicima sladje da se ovde prepucavaju i glupiraju, i kvare diskusije i forum, nego da to rade negde drugde.
Iz tog razloga sam odlucio da pod firmom @skretanja sa teme@ zakljucam sve i jednu temu koja se ne odnosi na sam naslov. Pocinjem sa ovom obzirom da je tu bilo najvise varnica i netolerancije prema sagovornicima.
I hvala ti sto si mi skrenuo paznju za pracenje diskusije, da mi nisi rekao ...

Pa posto priznajes da temu zatvaras pod izgovorom skretanja sa teme,nemam komentara koji bi opravdali tvoj postupak.
Varnice su normalne,stavovi su razliciti.
Onda bi mogao i ceo podforum da zakljucas i da se lepo razidjemo.
Vise ljudi je dolazilo i imalo korisne savete i iznosilo neke korisne cinjenice.Pravi,iskusni profesionalci koji bi imali zelju da popularisu Vojsku i priblize je manje upucenim i iskusnim.Njihovi su postovi ostali u zakljucanoj temi koju ce malo ko da poseti u buducnosti.
Naziv teme nije bitan,bitno je ono sto pise u sklopu nje.Nadam se da ovaj postupak nece obeshrabriti ljude da iznose svoje stavove.
U moru gluposti koje ovde mozete procitati ima i dosta korisnih stvari.Imam osnova da to tvrdim.Na citaocu je da proceni sta je istina ,a sta ne.Moderator nije obavezan,ni pozvan da odlucuje sta je istina,sta ne,sta je dostojno toga da stoji u sklopi teme sta ne.Sve dok nema uvreda i neprilicnih reci.
Izvinjavam se na opterecivanju servera duzinom teksta.
Hvala dobronamernim i pravim ljubiteljima Vojske Srbije.
 
Zatvorice Nimpo i ovu.Vidite da nas DRILUJE!!!
Da se vratim na temu.Kakvo je stanje bilo tad u vojsci a kakvo je sad.Razlika ogromna.
Pritisak je i dalje na Srbiji i ako je proslo vec 8 godina!Dushmani!
 
ShadowAssassin:
Zatvorice Nimpo i ovu.Vidite da nas DRILUJE!!!
Da se vratim na temu.Kakvo je stanje bilo tad u vojsci a kakvo je sad.Razlika ogromna.
Pritisak je i dalje na Srbiji i ako je proslo vec 8 godina!Dushmani!

Pazi,o stanju u Vojsci bi se dalo diskutovati.O pritisku isto.Ne poricem postojanje pritiska,ali mani se cini da je manji.A stanje u Vojsci,gledano sa licnog,profesionalnog,sebicnog gledista je bolje.Ne na zadovoljavajucem nivou,ali plata vec sada obezbedjuje uslove da covek kako-tako nesto obezbedi sebi.Kad sam poceo da radim mogao sam da prezivim,jedva.Sto se tice stanja vojne ogranizacije i Vojske,uopste,drugacija je forma,i tek ce biti drugacija.Tako da nije zgodno uporedjivati,brojnija Vojska jeste bila.Sve je drugacije,i raspolozenje u narodu.Nerado ide Srbin u vojnike.Licno se nadam da ce sistem brzo docu u predvidjeni oblik i da ce finkcionisati dobro.
 
m-i-m-i:
Pazi,o stanju u Vojsci bi se dalo diskutovati.O pritisku isto.Ne poricem postojanje pritiska,ali mani se cini da je manji.A stanje u Vojsci,gledano sa licnog,profesionalnog,sebicnog gledista je bolje.Ne na zadovoljavajucem nivou,ali plata vec sada obezbedjuje uslove da covek kako-tako nesto obezbedi sebi.Kad sam poceo da radim mogao sam da prezivim,jedva.Sto se tice stanja vojne ogranizacije i Vojske,uopste,drugacija je forma,i tek ce biti drugacija.Tako da nije zgodno uporedjivati,brojnija Vojska jeste bila.Sve je drugacije,i raspolozenje u narodu.Nerado ide Srbin u vojnike.Licno se nadam da ce sistem brzo docu u predvidjeni oblik i da ce finkcionisati dobro.
2010. za uvodjenje profesionalnog sastava je nerealna i vise zelja ili ostvariva?
 
puzzled:
2010. za uvodjenje profesionalnog sastava je nerealna i vise zelja ili ostvariva?

Kao i sve u Srba,kolika nam volja bude tako ce i biti.Ako se ovako nastavi-tesko.Morace da porade na povecanju standarda profesionalca,ili ce biti problem kod regrutovanja.Treba ljude necim privuci.Pretpostavljam da imaju neki plan
 
m-i-m-i:
Kao i sve u Srba,kolika nam volja bude tako ce i biti.Ako se ovako nastavi-tesko.Morace da porade na povecanju standarda profesionalca,ili ce biti problem kod regrutovanja.Treba ljude necim privuci.Pretpostavljam da imaju neki plan

Pa sta mislis brate ko ce to sve da plati???? Imas pravo jednom da pogadjas!!!!!!
 
m-i-m-i:
Kao i sve u Srba,kolika nam volja bude tako ce i biti.Ako se ovako nastavi-tesko.Morace da porade na povecanju standarda profesionalca,ili ce biti problem kod regrutovanja.Treba ljude necim privuci.Pretpostavljam da imaju neki plan
Netreba izmisljati toplu vodu.Ogroman problem za profesionalnog pripadnika je stanovanje.
vecina kasarni u Srbiji su smestene u gradskim zonama.Raspustanjem nekih jedinica takvo zemljiste je cesto prodavano privatnicima.Ko se tu ovajdio,opstine ili drzava pitanje je.Bilo bi lepo da je VS dobila deo tih para za svoje potrebe.Sta bi falilo da se u sklopi kasarni naprave objekti za stanovanje.Da covek moze da dovede svoju porodicu i da ih vidja svakodnevno po zavrsteku sluzbe.Ako to mogu Amreikanci zasto nebi mogli i mi.Vrtici za decu ,igralista,prodavnica,i na par stotina metara dalje cale prolazi KPS i odlazi na posao.Starije klince sluzbeni autobus odvozi u skolu ako je kasarna izvan grada kako bi i trebalo da inace bude.
Profesionalac tako spara na zakupnini privatnog stana,prodica je sa njim.Drzava neplaca putne troskove,...sve u svemu imaju uvek ljudstvo na okupu.
 
sumnjivo lice:
Netreba izmisljati toplu vodu.Ogroman problem za profesionalnog pripadnika je stanovanje.
vecina kasarni u Srbiji su smestene u gradskim zonama.Raspustanjem nekih jedinica takvo zemljiste je cesto prodavano privatnicima.Ko se tu ovajdio,opstine ili drzava pitanje je.Bilo bi lepo da je VS dobila deo tih para za svoje potrebe.Sta bi falilo da se u sklopi kasarni naprave objekti za stanovanje.Da covek moze da dovede svoju porodicu i da ih vidja svakodnevno po zavrsteku sluzbe.Ako to mogu Amreikanci zasto nebi mogli i mi.Vrtici za decu ,igralista,prodavnica,i na par stotina metara dalje cale prolazi KPS i odlazi na posao.Starije klince sluzbeni autobus odvozi u skolu ako je kasarna izvan grada kako bi i trebalo da inace bude.
Profesionalac tako spara na zakupnini privatnog stana,prodica je sa njim.Drzava neplaca putne troskove,...sve u svemu imaju uvek ljudstvo na okupu.
fali samo jedna stvar, koja nase koke..a nije pevac
 
Ne treba izmisljati toplu vodu,ali mi smo vec to poceli.AKO smo zaista zeleli prelazak na zapadne standarde,imali smo za primer Cesku.Ceska je primer uspesnog i brzog prelaska na pomenute standarde.Naravno,u dovoljnoj meri.
Postojala ja ponuda da se izvrsi reforma po njihovom modelu i iskustvima,ali nije bilo dobre volje sa nase strane.Imali smo bolji plan.Srpska posla.
Novi sistemi nisu potrebni.Ponavljam,ako je raspolozenje takvo da Vojska bude uredjena po zapadnom modelu,onda je stvar jasna.Uredite je tako.Svaka modifikacija je samo stvaranje prostora za malverzacije.

Jasno je ko ce sve to da plati!Samo,trudimo se da cena bude prava,a ne nekoliko puta naduvana.I bez promasaja koji kostaju.Plan je nista,planiranje je sve.
 
m-i-m-i:
Kao i sve u Srba,kolika nam volja bude tako ce i biti.Ako se ovako nastavi-tesko.Morace da porade na povecanju standarda profesionalca,ili ce biti problem kod regrutovanja.Treba ljude necim privuci.Pretpostavljam da imaju neki plan
Obzirom da su novi garnizoni koncentrisani u manjim mestima, pretezno na jugu Srbije,bice i jeftinije resiti stambena pitanja.
A i ona plata koja je npr. u Beogradu osrednja u Prokuplju (Raskoj, Vranju) je velika.
 

Back
Top