ЧАЧАК - УРБАНА ИЛИ МАЛОГРАЂАНСКА СРЕДИНА?

Utata

Ističe se
Banovan
Poruka
2.271
ЧАЧАК - УРБАНА ИЛИ МАЛОГРАЂАНСКА СРЕДИНА?

Реците шта мислите о свом граду.
Да ли је он заиста урбан град са отвореним и нормалним људима или варош у којој свако гледа туђа посла?
Будите искрени.

Видимо се на форуму.
 
Utata:
au! king 7, ovo je bilo ostro...
'ajde navedi par razloga zasto je cacak postao dzovanskom prestonicom, ako nije frka.
valja tvrdnju malo argumentovati, jel' te...
Toliko sam se trudio da u jednoj recenici kazem sve sto sam mislio a sada moram jos i da argumentujem. Zar se mora objasnjavati? Ko poznaje ovaj grad sasvim ce mu biti jasno o cemu govorim.
 
King 7:
Dzovanska prestonica.


Prestonica cega?
Dzovana?
Otkud ti to da je Cacak uopste prestonica?

Naravno ima dzovana kao i svuda! Zar ih u Beogradu nema?


Zasto samo kritikovati?
To je bar najlakse.
Kao sto je rekao JFK: "Ne pitaj sta drzava moze da ucini za tebe, vec sta ti mozes da ucinis za nju"

Pa tako i ti za svoj grad!
Ako nista, ne bacaj smece po ulici, ne gazi zelene povrsine... (mozda su glupi primeri, ali od necega treba poceti!


Sta je po tebi dzovan?


U krajnjem slucaju BEZI iz ovog grada sto dalje mozes ako ti se ne svidja!
To je bar lako, zar ne?
 
Cekaj, ti to meni savetujes da bezim odavde? Na osnovu cega si se osetio pozvanim da pravis nekakve selekcije tog tipa - ko treba da ide a ko da ostane? Svaki gedza mi je upravo to savetovao ovde, meni koji sam se rodio ovde i koji po pravilu nikad ne bezi posebno od indijanaca koji su tu odnedavno. Sta je dzovan? Znas li onda sta je Gedzovan? Rapalj? Dzukac? A znas li sta je gospodin i koliko ih mozes nabrojati u Cacku? Znas li ko ti vlada cackom? Ko je ovladao i zavladao ( nemoj da mi ispravljas gramaticke greske ) ovim mestom? Ti kazes da bezim kao sto su pobegli braca Teofilovici i drugi da ne nabrajam pa onda na drugoj temi pominjes kulturu kao super pojam za ovo mesto. Sam si dao odgovor ali nevesto - pokusavas da objasnis da kulture ovde nema ni u tragovima a onda se pitas sta je to gedzovan pa zatim meni savetujes da bezim odavde. Ovo nije ni malogradjanska niti urbana ( nije mi jasan ovaj termin u ovom slucaju ) nego upravo tvrdjava gedzovana, interesna sfera najgorih skorojevica i dosljaka i odskocna daska ka Beogradu. Nekada sam voleo ovaj grad sada vise ne. Ostala je samo Ovcar Banja a i nju su poceli da kvare. Citiram pokojnog igumana Savu: Cacani - najgori narod.
 
A sta bi sa onim Sodomom i Gomorom? Vavilonom? Pokojni iguman je bio veliki Hriscanin - osetljiv na nepravde svih vrsta. Ne mozes ga kritikovati sa takvim avatarom kao ni govoriti o nekakvoj kulturi u mestu u kojem ona ne postoji i odakle je proterana ne od okupatora nego od polusveta koji cini populaciju ovog grada. Nisam napomenuo da nikako ne zelim da uvrstim u ovu gomilu stare Cacane, nekada nazivane plemicima koji polako nestaju a koji su nekada bili ono sto se sada samo pominje.
 
King 7:
Pokojni iguman je bio veliki Hriscanin - osetljiv na nepravde svih vrsta. Ne mozes ga kritikovati sa takvim avatarom...

očigledno nemaš smisla za humor...
kada sam postavljao ovaj avatar znao sam da će puritanci poput tebe imati takve komentare.

ti si, pak, sa svojim avatarom i prodajom "duhovnih vrednosti" bogomdan da svakome ko malo drugačije razmišlja namećeš svoje mišljenje i osporavaš tuđe.
ustvari je to jedan jako ostrašćen govor (forumaši, samo pogledajte njegove postove) koji je dosta blizak fašističkom načinu razmišljanja.

a što se mog avatara tiče - nisam više u božjoj milosti i goreću u paklu zbog njega! :D
 
Utata:
očigledno nemaš smisla za humor...
kada sam postavljao ovaj avatar znao sam da će puritanci poput tebe imati takve komentare.

ti si, pak, sa svojim avatarom i prodajom "duhovnih vrednosti" bogomdan da svakome ko malo drugačije razmišlja namećeš svoje mišljenje i osporavaš tuđe.
ustvari je to jedan jako ostrašćen govor (forumaši, samo pogledajte njegove postove) koji je dosta blizak fašističkom načinu razmišljanja.

a što se mog avatara tiče - nisam više u božjoj milosti i goreću u paklu zbog njega! :D
Uveren sam da fasisticko razmisljanje ima i te kakav smisao kada su neukus, neznanje, mrznja prema istini i onima koji je govore kao i polovicno shvatanje pojma kulture u pitanju. Fasisticko razmisljanje - recnik tipican za levicarske skorojevice i lezilebovice a sama pitanja tipa: "Kulturna desavanja u Cacku" ili " malogradjanska - urbana sredina" govore o lakom obliku ogranicenosti. Prvo: Znas li sta znaci pojam - urbana sredina? Drugo: nabroj ti neka kulturna desavanja u Cacku ali nemoj deklamovati leve fraze nego pokusaj da smisleno i razlozno porazgovaras. Ja cu ti pomoci utome.
 

Back
Top