Буш и Косовари

DukeofSerbia

Domaćin
Poruka
4.720
Премишљао сам се како да назовем тему, али ово ми некако најсимпатичније.

Управо је била заједничка конференција за новинаре у Тирани Буша и Берише, било на CNN-у (12:50-13:10). Пре кратког препричавања, мали увод.

После преноса CNN, новинарка у студију "у јужној српској провинцији живи 2 милиона Албанаца". Лепо од CNN-а, називају покрајину српском. Само где нађоше она 2 мелеона.


И тако је Буш причао (полусмушено са прекидима - стандардно) о "народу Косова" и Косоварима. Ни речи о Албанцима на Косову, већ ни мање ни више Косовари. На није жалосно било би смешно. Америка је за брзу акцију и независност Косова. Додао је да већина у Г8 је за то, као и већина у ЕУ.
Захвалио се и Албанији у рату против тероризма и за подршку за Авганистан и Ирак. На питање када ће Албанија у НАТО, он је рекао да САД снажно подржавају улазак Албаније у НАТО, али неки стандарди и ствари морају бити испуњене, пре свега корупција (чувена прича о шаргарепи и штапу).

И тако су рођени Косовари... :roll:

П.С.
Колико Амери цене Албанце и Албанију најбоље сведочи какво су им понижење тражили, а Аљбанци прихватише.
Да ли неко зна о чему причам, можда. :)

STRAH OD ALBANACA

BUŠOVI bezbednosni problemi pri poseti Albaniji - zemlji koja će prvi put u istoriji ugostiti američkog predsednika - ispali su toliki da su Amerikanci zahtevali da sve rade sami. Tražili su da pošalju kao prethodnicu svoj mali vojni kontingent i rekli da bi strahovali da vide naoružane albanske policajce. Desetog juna Buš će u Tirani provesti sedam časova. Albanski parlament je poslednjeg dana maja trebalo da usvoji propis koji bi omogućio iskrcavanje više od 500 marinaca i dao im pravo da primene silu, odnosno "proporcionalno odgovore na bilo kakvu pretnju". Albanska Republikanska garda, elitna sila koja u normalnim okolnostima obezbeđuje pratnju stranim državnicima, u nedelju će morati da se razoruža! Albanska vlada je, naime, prihvatile čak i da pomenuti propis naloži da jedini naoružani budu američki vojnici i tajni agenti.
Takva odluka izazvala je ne male kritike, 53 poslanika demonstrativno su napustili salu, naveliko se pričalo o poniženju, a najtiražniji list u zemlji izašao je sa naslovom: "Amerikanci, molimo vas, okupirajte nas."

http://www.novosti.co.yu/code/navigate.php?Id=11&status=jedna&vest=104783&datum=2007-06-09
 
Mene vise brine sto nije pomenuo KOSOVCE, Sale:)
KOSOVCI su Srbi, oduvek bili.
Kosovari su Siptari, tako sebe nazivaju jod od vremena Fadilja Hodze....
Sad, da l' ja promasih temu, ne bih se zacudila.
Ovde redovno promasujem a ne znam zasto:(
Ili znam?
:)
 
*BILJA*:
Mene vise brine sto nije pomenuo KOSOVCE, Sale:)
KOSOVCI su Srbi, oduvek bili.
Kosovari su Siptari, tako sebe nazivaju jod od vremena Fadilja Hodze....
Sad, da l' ja promasih temu, ne bih se zacudila.
Ovde redovno promasujem a ne znam zasto:(
Ili znam?
:)

Некада су постојали и Јужни Вијетнамци.
Па су неки бацали хеликоптере са носача у море...
:lol:
 
Lorens Darel:
upravo tako, za vreme njihove vladavine u koaliciji sa milosevicem se to i desilo. red bi bio da sad kad su vec tako lepo zasrali celu tu stvar odu i poginu svi do jednog tj. da sacuvaju malo nade za buducnost

Ко је крив што је Косово привремено отето од Хитлера и Мусолиниај 1941?
Ко је крив што је Косово (и цела Србија) отето 1915 од Фрање Јосифа?
Хебо вас Милошевић.
 
Lorens Darel:
upravo tako, za vreme njihove vladavine u koaliciji sa milosevicem se to i desilo. red bi bio da sad kad su vec tako lepo zasrali celu tu stvar odu i poginu svi do jednog tj. da sacuvaju malo nade za buducnost
vole oni da cepcu sa sigurne daljinje i sepure se po Ravnoj Gori svakog Djurdjevdana.oni najvole sa tudjim qurcem mlatiti gloginje.evo im istorijske sanse da odbrane Kosovo.ima ih dovoljan broj i svijet ce promijeniti misljenje o Kosovu.
 
Lorens Darel:
upravo tako, za vreme njihove vladavine u koaliciji sa milosevicem se to i desilo. red bi bio da sad kad su vec tako lepo zasrali celu tu stvar odu i poginu svi do jednog tj. da sacuvaju malo nade za buducnost

Прво ће послати тебе да послужиш као топовско месо. Доста су најбољи гинули први у ратовима, ред је да се рат искористи за чишћење од шљама. И стога ћеш ти имати част да отвориш сезону.
 
Ђовани Јоцић:
Прво ће послати тебе да послужиш као топовско месо. Доста су најбољи гинули први у ратовима, ред је да се рат искористи за чишћење од шљама. И стога ћеш ти имати част да отвориш сезону.

pa hvala bogu, nece valjda svoju decu da salju dole... najbolje cuvamo za fotelje
 
Buš odbio dalje pregovore o Kosovu
stana - 10. jun 2007.

Američki predsednik odbio je dalje razgovore o Kosovu i rekao da je došlo vreme da se usvoji plan o nadziranoj nezavisnosti. Džordž Buš je tokom razgovora u Rimu sa italijanskim premijerom Romanom Prodijem, odbio nastavak razgovora o rešenju statusa Kosova i rekao da je vreme da se usvoji plan zasnovan na predlogu specijalnog izaslanika generalnog sekretara UN Marija Ahtisarija koji će omogućiti nadziranu nezavisnost za Kosovo. „Vreme je da se napreduje sa Ahtisarijevim planom”, rekao je Buš na konferenciji za novinare sa Prodijem. On je dodao da je ruskom predsednku Vladmiru Putinu na samitu G8 u Nemačkoj rekao „da je vreme da se to pitanje dovede do kritične tačke”. Italijanski premijer Romano Prodi, na zajedničkoj konferenciji za novinare posle razgovora sa Bušom, rekao je da su on i američki predsednik razgovarali o klimatskim promenama i siromaštvu u svetu, kao i o Kosovu, Libanu, Avganistanu i Kini.
 

Back
Top