mame devojcica

Ja sam nasla jedan kompromis za deodorans kristalni kamen.Znojis se normalno a sva filozofija je u tome sto ubija bakterije koje i jesu uzrocnici neprijatnog mirisa.Zadovoljna sam
e aj, molim te, posalji i meni...necu sad nista da kupujem, ali cisto da imam info...taj kristal mi je bas fascinantan.
a sto se tice tih blagih dezodoransa i ja ponavljam da postoji neka ego-deo krema...
p.s. izvinite, oprostite, pardon...
 
tema samo za mame devojcica,a moze i za cerke ;)
zapravo,zanima me inicijacija u svet lepote,da li se krema stalja tek posle puberteta,vazduh je zagadjen i kad imamo 5 godina,od kog doba ste pocele da kupujete kremice za svoju decu?stavljam joj kremu sa zastitnim faktorom kad izadjemo,da li je to dovoljno?
da li im stavljate redovno balzam na duge kosice?da li u tim godinama steti ili koristi?
za svoju cerku koristim decju kozmetiku(paste,sapune,sampone i vlazne maramice)ali prosto nisam nacisto sta treba,sta mora,sta nikako.nije mala da uzvoji dobre navike(cisti nokti,pranje zuba ujutro i uvece cak i kad si mrtva umorna)a nekako mi stavljanje kreme postaje deo higijene,kao i balzam na usne kad ima vetra etc...
a hidratantno mleko na jadna izubijana kolena?
ne bih da nesto propustim a ne bih ni da preteram

I tate vode malo racuna,ali ko njih pita
 
Milica je proshlog meseca napunila tri godine. Od kozmetike koristim:
- dechije sapune merima
- natusan shampon i gel ulje mada nije loshe ni ono u spreju
zubi se obavezno peru 2-3puta dnevno( ujutru i naveche)
Od krema koristim samo pavlovicevu jer joj se od ostalih dechjih kremica pojavljuju sitne bubuljichice pa sam prestala.
 
Da, ali nasa devojcica (7 i po godina) se vec prilicno oseca na znoj, i ne samo ona, vec i puno njenih drugarica, svi hormoni su u redu, kazu da ima neke veze sa mlekom, tj. hormonima iz mleka.
Bas nam je uzasno rano da joj kupujemo dezodoranse za odrasle, a za decu da postoje, ne samo da nisam video, vec nisam ni cuo.
A i za pubertet su nam rekli da se granica pomera, tako da ove generacije u pubertet ulaze vec sa 9 - 10 godina (i to mi je rano za dezodoranse, a opet nam je bezveze da nam se dete oseca na znoj).

mozda nisu deciji ali su bez aluminijuma i parabena u stiku, nisu antiperspirant, na bazi aloe- pa ako vec moraju da krenu da ga koriste ja bih preporucila taj. ne znam ima li ga u srbiji, moj je neki americki (queen helene)
outletnutrition_2001_21259869
 
Kozmetiku kupujemo zajedno...doduse ja na kvarno izvadim par artikala koji dolaze u obzir a ona odabere sta hoce
U poslednje vreme uzimamo Dizni kolekciju
Osim kvaliteta imaju i prelepa pakovanja..
Koristimo sampon, kupku i mleko za telo(da se ne lazemo mleko potrosim ja)
Ja joj stavim i malo balzama (mog, da ne bi bilo placa kada se ceslja)
Imamo i deciji boni bon (to su oni sto mirisu na zvake..tako ona kaze)dezodoranse mada ona uvek iz kupatila ukrade malo moga parfema
Sada kada su pocele vrucine mazem joj mleko za suncanje sa visokim zastitnim faktorom( vise ne znam ni da li je mleko za ili protiv sunca:roll:)
Inace prelepa je smizlica i prava devojcica...malo ratuje sa snalama ali to joj oprastam:D
 
Ima svu mogucu kozmetiku,ali sve je blago jos djecje....balzam,sampon,kupka,labelo(,pa dobro sminku moju koristi hhhh),dezodorans,kreme....itd....sve je kavlitetno,ili joj nista ne bih ni kupovala....
Inace je takva da se samo sredjuje,sad je pocela napokon i frizurice,ono vezuje kosu,ranije nikako nije voljela....obozava kad ode u vrtic...a svi je obasipaju komplimentima....jedino ne trpi kad joj muske majke stalno pricaju "ti si moja snajka".....
 
hm. evo, sto se depilacije tice, nikako da uhvatim ovog mog druga dermatologa da ga malo propitam, cekam da se vrati u zemlju.
ali ovako sam nesto pricala sa muzem-sad ce kraj skole, letovanje, septembar, jesen, tu vec pocinju hulahopkice i pantalonice...pa cemo se sledeceg leta malo ozbiljnije pozabaviti tim problemom...eto, to nam je neki plan, pa videcemo.
 
je l', nisam to znala?
ja se uzasavam vaskica, ali vise zbog mene nego zbog dece, oni su kratkokosi i lako bih ih istrebila, a ko bi moju dugu kosu trebio? :lol:
a kad se pomenu vaske, iste sekunde pocinjem da se ceskam, strasno. :lol:
 
joj i mojoj su dlakave :(
plave ali dlakice
pa ne bih ja to depilirala dok ne zagazi u pubertet,ili da vidis s dermatolozima sta oni misle?
konacno sam se setila da se posavetujem sa dermatologom, kaze covek jasno i glasno vosak.
ja se malko tu secnem, kad je on to tako mrtav hladan rekao, no OK, kazem ja njemu da sam mislila eventualno kremom za depilaciju da joj skinem dlacice, on kaze NE, krema je ipak toksicna, ne preporucuje je nikako.
eto drage mame, ja sam mojoj devojcici predlozila a ona je za sada odbila (jer se plasi da je ne boli). :)
e kad joj bol ne bude bio vazan, verovatno ce tada biti pravi trenutak, zakljucujem da joj sada dlacice i ne smetaju previse...
 
e to ti je dobra ideja, za dermatologa, bas cu pitati.
brijanje mi je glupo, vosak jos gore, jedino kremicom da ih skinemo?
nemam pojma, nekako mi je jos rano, ali to vise nisu one generacije kao nase, mnogo su napredniji, cini mi se... :sad2:

Ne znam koliko je pametno skidati dlake 8-godisnjem detetu,mozda ce sl.godine traziti depilaciju prepona?Jesu napredniji,ali ih mi u tome ne trebamo podrzavati. Drugarice od kojih je dobila te ideje ce verovatno u 4-om razredu posecivati ginekologa?!:eek::eek:
Mozda u 5-om razredu depilacija?!
 
Poslednja izmena od moderatora:
Ne znam koliko je pametno skidati dlake 8-godisnjem detetu,mozda ce sl.godine traziti depilaciju prepona?Jesu napredniji,ali ih mi u tome ne trebamo podrzavati. Drugarice od kojih je dobila te ideje ce verovatno u 4-om razredu posecivati ginekologa?!:eek::eek:
Mozda u 5-om razredu depilacija?!

Ово не разумем. Поређење ти није најсрећније. Испада као да је посета лекару (гинекологу) нешто неморално и неприлично.
 
Ово не разумем. Поређење ти није најсрећније. Испада као да је посета лекару (гинекологу) нешто неморално и неприлично.

nisam mislila na posetu ginekologu kao sistematski pregled,ili sl.Mislila sam da ce biti potreban pregled,jer devojcice{neke}u tom uzrastu imaju odnose.
Nemoralno i nenormalno je depilirati nogice detetu od 8 god.
moza bi mame trebale da razgovaraju sa svojom decom da je jos rano,a ne da ih podrzavaju u tome.
Nisam staromodna,ja sam svoje brijala u4-om razredu. Moje dete ima 9 godina i jos uvek se igra sa igrackama.
 
Poslednja izmena od moderatora:

Back
Top