Da li ste sanjali kako padate ?

ranije sam "proucavao" astralne projekcije, meditacije, a zajedno sa tim i snove...vremenom sam sve to napustio i zadrzao naviku zapisivanja snova...zasto to radim - ne znam, valjda ne osecam da gubim vreme u spavanju stali....
sto se tice licnosti, u poslednjih par godina sam se sigurno promenio, ali na to utice mnogo faktora, tako da se ne bih vezivao za ovo...
na kakvu promenu uopste mislis?
 
Indigo71:
Mnogi mistici a i psiholozi kažu da je cela ta priča sa kontrolom svesti u stvari najdirektnija moguća komunikacija sa svojom podsvešću,

100%....vremenom sam naucio da tumacim svoje snove, da prepoznajem simbole koji samo meni nesto znace, a smeo bih i da se usudim da nekom drugom tumacim san (pod uslovom da bar malo poznajem tu osobu)....


Indigo71:
Da li si zadovoljniji samim sobom i životom koji živiš? Ne pada mi ništa drugo na pamet.

heh, ovo je vrlo tesko pitanje, ali rekao bih da nisam zadovoljan, iako imam sve uslove i mogucnosti da budem...mozda zato sto stalno trazim dlaku u jajetu i od drveta ne vidim sumu...ali to je neka sasvim druga prica...
 
Ninjarijeka:
Baš kao što naslov pita , dali ste imali snove tipa kao da trčite i odjedamput propadnete i padate i padate, i odjednom se probudite!!Ja sam to sanjao nekoliko puta i nikada nisam stigao do kraja!!
Da li je to nekome uspjelo? 8)
to ti je kraj astralnog leta

kad se trgnesh i probudish, znachi da si pre toga imo kratki, ne bash uspeshni i nekontrolisani astralni let


kad god letish
tachnije lebdish
ili josh preciznije, levitiraash

u astralu si, i to svesno
(nesvesnog se ne secash)


nisam odavno :(

ne da je filing... 8) uhh!
 
Alexxandar:
Svi to sanjaju... i svi se probude pred trenutak udara... adrenalin proradi... mislim da kad bi čovek ostao u snu i udario, verovatno bi doživeo srčani udar.


Vidiš i to je zanimljivo da jako puno ljudi sanja isti san ,svi mi sanjamo ali bilo šta da se desi u toku sna možemo povezati sa nekim prijašnjim danom, nekom željom ,nekim strahom ali svi ti sni više manje su bili invidualni i nije bilo sličnosti sa ni jednom drugom osobom!! Ovaj pad ću opisati malo drugačije!

Oduvjek sam imao mogućnost da sanjam u nekom polu-snu ,ovaj san nikada nisam sanjao kada bih totalno zaspao, nego uvijek kada bih umoran zadrijemao ili kada vani pada kiša a vi se opustite i počnete lagano sanjariti, ti snovi su ispočetka imali svoju kontrolu ja bi ih bio svijesan ali bih se uvijek prepuštao bez preuzimanja kontrole ,kasnije sam uspio da sanjam svijesno sa kontrolom dijelova sna ali nikada u potpunosti(u biti to je bila nesvijesna meditacija) ,sada znam da je meditacija ,ali ovaj san sa padanjem nikada nisam uspio izazvati namjerno i uvijek bi se probudio 3-4 sec nakon pada!
Što je to u nama svima da sanjamo ovaj specifični san isto ???

I još da se nadovežem netko je spominjao san o letenju !! Dali ste ikada tokom tog sna sreli nekog vama poznatog i drugo jutro ga upitali dali je on sanjao vas?
 
Indigo71:
Taj kome je to uspelo, teško da bi mogao da ti odgovori. Tebi ili bilo kome drugom ...
Logično zar ne? Nikada nisam čuo za nekog da je sanjao da umire a da je ostao živ. Čini mi se da je to za podsvest tabu tema (iz razumljivih razloga). Eto. :wink:

E vidiš tu griješiš ja sam sanjao kako umirem i probudio se nakon 20 min i mogu ti reći da je taj san još jedna jedinstvena stvar u mom životu i ako je takva stvarna smrt onda vjerujte svi da se nemate čega bojati kada bude došao taj tren!Taj osjećaj mogu usporediti sa nirvanom,orgazmom ... 8)
 
Ninjarijeka:
Baš kao što naslov pita , dali ste imali snove tipa kao da trčite i odjedamput propadnete i padate i padate, i odjednom se probudite!!Ja sam to sanjao nekoliko puta i nikada nisam stigao do kraja!!
Da li je to nekome uspjelo? 8)

...........tvoje "padanje" i "propadanje" je poslednca niskog krvnog pritiska...........u budnom stanju bi, tada, najverovatnije zaspao..........
 
Indigo71:
Logično zar ne? Nikada nisam čuo za nekog da je sanjao da umire a da je ostao živ. Čini mi se da je to za podsvest tabu tema (iz razumljivih razloga). Eto. :wink:

Ево овако, да разбијемо и тај мит. Имам јако сећање на снове, због тога што сам се као клинац њима бавио, записивао их и трудио се да их се сетим. Неко је већ поменуо те "астралне пројекције" и "луцидне снове".

Небројено много пута досад сам сањао како умирем у сну, будем убијен, страдам, чак се и сам убијем. Ово последње је врло непријатно искуство, углавном везано за мучне и језиве ноћне море, када таква акција делује као једина могућност да се из њих изађе. Ако питате шта се догоди након смрти у сну, по мени је могућ одређен број могућности, али све се своде на слично:

Прва је та што је већ поменута; останеш у истом сну, видиш "себе", али се понашаш попут духа - можеш да летиш и емотивно си удаљен од претходног дела сна, и ту се најчешће деси да се одлута у нови и лагоднији сан. Међутим, најчешће се деси да након "смрти" уследи један миран и спокојан период црнила, налик на онај кад се дубоко задрема, а још није почело да се сања, и ту је сан прилично "танак", то јест врло лако је пробудити се у том тренутку. Тада углавном имам "лажно буђење", то јест сањам себе у својој соби (али је увек нешто измењено и другачије) како сам се "пробудио" и сан се настави. Друга је могућност да након оног "спокојног црнила" једноставно крене други сан. Ово се најчешће деси ако се смрт сања у току ноћи, док је сан још врло дубок. Трећа је могућност, наравно, пробудити се, али након "смрти" то буђење никад није нагло, већ обавезно са том паузом "сна без снова" и постепено је.

Alexxandar:
Svi to sanjaju... i svi se probude pred trenutak udara... adrenalin proradi... mislim da kad bi čovek ostao u snu i udario, verovatno bi doživeo srčani udar.

Не знам да ли би доживео срчани удар, али код "падова" се обично буди тренутно.

Ја то реално осећање падања и удара никад нисам сањао у току ноћи, већ само при тоњењу у сан, и обично не само што се моментално пробудим, него се чак и стресем као да сам пао на кревет са по метра висине.
 

Back
Top