Србија се може ослонити на

Србија се може ослонити на

  • Француска

  • Немачка

  • Италија

  • Русија

  • В.Британија

  • Канада

  • Јапан

  • САД

  • Кина


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
Нико не треба да нас заступа. Наша кућа је НА ДРУМУ... и зато морамо да се потрудимо да будемо у исто време и са свима добри и да ни са ким немамо неке озбиљније везе... иначе смо награбусили........

Али, ако нас баш неко озбиљно дави - онда Русија.........
 
eremita:
Нико не треба да нас заступа. Наша кућа је НА ДРУМУ... и зато морамо да се потрудимо да будемо у исто време и са свима добри и да ни са ким немамо неке озбиљније везе... иначе смо награбусили........

Али, ако нас баш неко озбиљно дави - онда Русија.........

A što ne probaš da prodaš tu svoju kuću na drumu pa da preduzetnik napravi soliter i ti dobiješ stan plus dobiješ kintu za ono dvorište...

 
eremita:
Нико не треба да нас заступа. Наша кућа је НА ДРУМУ... и зато морамо да се потрудимо да будемо у исто време и са свима добри и да ни са ким немамо неке озбиљније везе... иначе смо награбусили........

Али, ако нас баш неко озбиљно дави - онда Русија.........

Ne znam baš, davili su nas posle II svetskog rata, davili su celu istočnu Evropu, pa si video kako su živeli. Ma ne treba niko da nas zastupa, daš levi migavac, a odeš desno. To je politika.
 
BG1109:
Ne znam baš, davili su nas posle II svetskog rata, davili su celu istočnu Evropu, pa si video kako su živeli. Ma ne treba niko da nas zastupa, daš levi migavac, a odeš desno. To je politika.

То је заблуда да су РУСИ владали Источном Европом.
Да је тако, зашто би дозволили да се Русија преименује у Совјетски Савез, да сваки народ у њему добије своју аутономну републику... Лењин је био Јевреј, Стаљин Грузин, Хрушчов глуп, Брежњев Украјинац, Горбачов издајник, Јељцин Немац.
После Николаја Другог Романова, Путин је први Рус на челу Русије. Обојица су пријатељи Србије.
 
СЛОБОДА:
То је заблуда да су РУСИ владали Источном Европом.
Да је тако, зашто би дозволили да се Русија преименује у Совјетски Савез, да сваки народ у њему добије своју аутономну републику... Лењин је био Јевреј, Стаљин Грузин, Хрушчов глуп, Брежњев Украјинац, Горбачов издајник, Јељцин Немац.
После Николаја Другог Романова, Путин је први Рус на челу Русије. Обојица су пријатељи Србије.

Da ti pravo kažem, mislim da u politici nema baš mnogo prijateljstva. Rusi su prijatelji i sa Amerima, kad im to odgovara. Ne zameram im, svako mora da misli prvo na sebe, a onda na sve ostale. To što nas njihov narod podržava, a znam da je tako, nema mnogo uticaja na Putinove odluke. Praviće oni zajedno raketni štit, živ bio pa video. Namem ja mnogo iluzija u tom smislu. Nego da mi gledamo šta je za nas najbolje.
 
Iron Lord:
A što ne probaš da prodaš tu svoju kuću na drumu pa da preduzetnik napravi soliter i ti dobiješ stan plus dobiješ kintu za ono dvorište...


Моја кућа, моји ближњи, моја душа - нису на продају. Као ни дом, град, држава...
Са таквима као што си ти је лако, ћушну ти коју кинту и ти одмах постанеш доберман не мислећи ни на претке ни на потомке - него само на то како да напуниш сопствену гузицу.То тренутно и јесте наш највећи проблем.
 
Пре свега на Русију, о томе сведочи и веома јасан и чврст став Путинов, више пута поновљен, кад је реч о озбиљним дражвним питањима, какво је питање територијалног интегритета, односно Космета.
Да је могло да се гласа за више опција, сигурно бих поменула Кину, Јапан, па и Италију, донекле.

Оне које сматрам убељиво највећим монструмима су Енглези, они су по мени гори чак и од САД! За њима следе Французи. Питам се само докле ћемо трпети онај споменик на Калемегдану посвећен захвалности Француској? Који смо ми наивци?!
 
BG1109:
Da ti pravo kažem, mislim da u politici nema baš mnogo prijateljstva. Rusi su prijatelji i sa Amerima, kad im to odgovara. Ne zameram im, svako mora da misli prvo na sebe, a onda na sve ostale. To što nas njihov narod podržava, a znam da je tako, nema mnogo uticaja na Putinove odluke. Praviće oni zajedno raketni štit, živ bio pa video. Namem ja mnogo iluzija u tom smislu. Nego da mi gledamo šta je za nas najbolje.

Ја нигде нисам рекао да нам је САД непријатељ, нити ЕУ, већ Шиптари, Хрвати, Бошњаци и Мађари, а они су много ближи овим првима него ми, па заступају првенствено њихове интересе. Због тога ми морамо схватити да су нам Руси највећи пријатељи, или најмањи непријатељи, ако ти је тако драже. Што се чисто економије тиче, ту би дао предност Јапану, испред Руса.
 
Strela:
Пре свега на Русију, о томе сведочи и веома јасан и чврст став Путинов, више пута поновљен, кад је реч о озбиљним дражвним питањима, какво је питање територијалног интегритета, односно Космета.
Да је могло да се гласа за више опција, сигурно бих поменула Кину, Јапан, па и Италију, донекле.

Оне које сматрам убељиво највећим монструмима су Енглези, они су по мени гори чак и од САД! За њима следе Французи. Питам се само докле ћемо трпети онај споменик на Калемегдану посвећен захвалности Француској? Који смо ми наивци?!

Италијани су помагали Србима у НДХ, али ипак, Ватикан је у Риму, он стоји иза свега.
На споменику пише Волимо Француску колико је она волела(или помагала, нисам сигуран) нас, тако да немам ништа против споменика. Оно против чега имам против је то што се Булевар Црвене Армије сад зове Јужни Булевар, као и за улице Маршала Толбухина и Генерала Жданова.
 
Ево у прилог моје тврдње о Русима и ова најновија вест!
________________________________________________________

Председник Путин поновио руски став о Космету

Политика - Пре сат и 45 минута

САНКТ ПЕТЕРБУРГ - Руски председник Владимир Путин поновио је данас у Санкт Петербургу позицију званичне Москве у погледу будућности јужне српске покрајине Косова и Метохије "узимајући у обзир постојање сличних ситуација на пост совјетском простору".

Како је изјавио Путинов секретар за штампу Алексеј Громов, председник Русије је то изнео током разговора са председником Грузије Михајлом Сакашвилијем.

"Председник Путин је нашао за сходно да информише председника Сакашвилија детаљније о дискусијама које су се одвијале на самиту Г8, који је раније ове недеље одржан у Хајлингендаму", изнео је Громов, а пренела руска новинска агенција Итар-Таш.

Председник Путин изјавио је у петак у Хајлигендаму, по завршетку самита Групе осам индуструијски најразвијејих земаља света и Русије (Г-8), да званична Москва остаје привржена решењу за Космет заснованом на територијалном интегритету држава и Резолуције 1244 Савета безбедности Уједињених нација, према којој је јужна покрајина неотуђив део Србије.

"Наш став о Косову је заснован на основним принципима међународног права и на постојећој Резолуцији 1244", изјавио је Путин на конференцији за штампу. "Наша позиција је јасна, заснована је на територијалном интегритету држава и на Резолуцији 1244 Савета безбедности УН према којој је Косово неотуђив део Србије", нагласио је руски председник
 
СЛОБОДА:
Италијани су помагали Србима у НДХ, али ипак, Ватикан је у Риму, он стоји иза свега.
На споменику пише Волимо Француску колико је она волела(или помагала, нисам сигуран) нас, тако да немам ништа против споменика. Оно против чега имам против је то што се Булевар Црвене Армије сад зове Јужни Булевар, као и за улице Маршала Толбухина и Генерала Жданова.

На споменику пише: Волимо Француску колико је она волела нас.

Е сад што се тиче њихове "љубави", они су наплатили и задњи франак од сиромашне и десетковане Србије. Сваки лек, завој и газа је наплаћен, ништа није било за џабе. Толико о њиховој љубави. Споменик нек стоји, али нек буде преименован у Споменик српске наивности!

А ово око улица си потпуно у праву, требало је да остане и Булевар Црвене Армије, Маршала Толбухина и Генерала Жданова.
 
Strela:
На споменику пише: Волимо Француску колико је она волела нас.

Е сад што се тиче њихове "љубави", они су наплатили и задњи франак од сиромашне и десетковане Србије. Сваки лек, завој и газа је наплаћен, ништа није било за џабе. Толико о њиховој љубави. Споменик нек стоји, али нек буде преименован у Споменик српске наивности!

А ово око улица си потпуно у праву, требало је да остане и Булевар Црвене Армије, Маршала Толбухина и Генерала Жданова.

Колико (ни)је она волела нас, јел ти овако јасно?
 
eremita:
Нико не треба да нас заступа. Наша кућа је НА ДРУМУ... и зато морамо да се потрудимо да будемо у исто време и са свима добри и да ни са ким немамо неке озбиљније везе... иначе смо награбусили........

Али, ако нас баш неко озбиљно дави - онда Русија.........
Да не бих смишљао другачију причу - ова је сасвим ОК. Такође!
 
Strela:
...А ово око улица си потпуно у праву, требало је да остане и Булевар Црвене Армије, Маршала Толбухина и Генерала Жданова.
Ја и даље не одустајем. Кад морам негде да оставим адресу увек кажем Маршала Толбихина. А и после званичне промене назива улице, мењао сам личну карту, и написао М.Т и то су усвојили и тако задовољио и тај део. :wink:
 

Back
Top