Где би сте се преселили у Европи?

У Европи бих живео у

  • Немачка/Aустрија/Швајцарска

  • Француска

  • Скандинавија/Исланд

  • Русија/бивше СССР републике

  • В. Британија/Ирска

  • Шпанија/Португал

  • Италија

  • Бенелукс

  • Балканске земље(без Србије, Реп. Српске и ЦГ)

  • Пољска/Чешка/Словачка/Mађарска


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
У Италију, тачније на Сицилију... Шалим се, Европа ме нешто не занима, али рецимо да бих волела на Сицилији да проведем пар месеци. Ови хладни северни и северо-западни делови ме уопште не занимају.
Ако ме нешто занима то је Латинска Америка, Куба, Кариби... Али то би већ била коренита промена живота...
 
Искрено би најрадије у Европи волео да живим у Словенији јер мислим да ће ускоро да постане једна од земаља благостања у Европи. Гласао сам за Немачку Аустрију Швајацарску зато што је Словенија сврстана у ред са Хрватском и Македонијом.
 
Дафмен3:
Искрено би најрадије у Европи волео да живим у Словенији јер мислим да ће ускоро да постане једна од земаља благостања у Европи. Гласао сам за Немачку Аустрију Швајацарску зато што је Словенија сврстана у ред са Хрватском и Македонијом.


Словенија није балканска земља, тако да сам њу практично заборавио.
У сваком случају, ако хоћеш Словенију, ништа ти не би сметало у Аустрији.
 
Strela:
У Италију, тачније на Сицилију... Шалим се, Европа ме нешто не занима, али рецимо да бих волела на Сицилији да проведем пар месеци. Ови хладни северни и северо-западни делови ме уопште не занимају.
Ако ме нешто занима то је Латинска Америка, Куба, Кариби... Али то би већ била коренита промена живота...

To što ti želiš da živiš u takvim zemljama ne znači da moraš da se zalažeš da naša zemlja liči na takve.
 
Banshee:
spanija je ovako za zivot najlepsa od ponudjenih uz italiju.

takodje me jako privlace severni krajevi tipa v.b. irska,skandinavija zbog nekih drugih razloga ali mislim da bih tamo od vremena pala u depresiju u kratkom roku :(

soul mate... :D
uzela si mi riječi iz usta.. :D

skandinavija mi se sviđa zbog uređenosti društva i zbog većih ljudskih prava i boljeg standarda

al također bi u kratkom roku pao u depresiju zbog dugih sivih zima i kišnog ljeta, a i ljudi su nekako premirni i prehladni

ipak je mediteran pun sunca i dobrih vibra...a Španjolska mi je definitivno broj jedan (tamo sam i najviše puta i najduže bio) tako da svaki put kad sam poletio s avionom za Španiju rekao sam sebi: "Ne daj Zeuse da se avion sruši kad idem tamo, a kad se vračam...neka bude u tvojoj milosti" 8-)
 
tokyo:
soul mate... :D
uzela si mi riječi iz usta.. :D

skandinavija mi se sviđa zbog uređenosti društva i zbog većih ljudskih prava i boljeg standarda

al također bi u kratkom roku pao u depresiju zbog dugih sivih zima i kišnog ljeta, a i ljudi su nekako premirni i prehladni

ipak je mediteran pun sunca i dobrih vibra...a Španjolska mi je definitivno broj jedan (tamo sam i najviše puta i najduže bio) tako da svaki put kad sam poletio s avionom za Španiju rekao sam sebi: "Ne daj Zeuse da se avion sruši kad idem tamo, a kad se vračam...neka bude u tvojoj milosti" 8-)
eh i ja sam tamo najduze bila a zemlja stvarno stalno pulsira i u pokretu je :)
a i sa ekonomske tacke gledista zemlja se razvija u raznim pravcima...

a pride su jedini narod ( dobro opet mozda uz italijane) koji radi manje od ovdasnjeg balkanskog stanovnistva uz bolji kvalitet zivota :shock: :lol: nisam verovala kad sam videla da i to postoji :lol:
 
Sarge:
Svica,italijansko govorno podrucje,samo sto u tom delu nema velikog grada...


Koja je poenta života u velikom gradu? Nemaš vremena svakog da pozdraviš a mnoga zanimanja koja donose profit zahtevaju da se obavljaju u prirodnom ambijentu. Nemoj nikada smetnuti sa uma da su najbogatiji Amerikanci - farmeri. Njihovo zanimanje nije atraktivno pa se zato stalno piše o glumcima, muzičarima, i ostalim pojedincima koji su spletom životnih okolnosti došli do novca. Farmer je imao siguran dobitak. Zato nije atraktivan.
 
Ma nije bre ljudi lako na zapadu,mnogi ovde misle samo da se pobegne odavde sve ce se resiti,posle tamo puknu ili jos gore vrate se pa jos veci bedak.
Evo sta je covek iz Svice napisao kako se zivi,ja bas ne bih ovako...


Gastarbajter u Svajcarskoj

Cao svima u Kraljevu,
Drugari, da znate kako meni nedostaju neke stvari kao smoki, bipovo pivo, kisela voda Knjaz Milos ili Tri srca, jogurt, burek, pogacice, kiflice, i sve ostalo sto bi na mrtvacku glavu pojeo ili polizao. Dupe bi dao za sve to, ali sve to 10 godina nisam okusio pa vala mislim da cu sledeci put kad budem imao priliku rasturiti stomak, a pre toga cu gladovati da bi mogao da nabacim jedno 10 kg. Sta da vam kazem, bolujem kao i svake godine za Srbijom (za Kraljevom najvise), patim pa ludujem. Ali jos jednom vam kazem i ponavljam: "Ja koji zivim sa druge strane, kunem se da ne bih nikad napustio Srbiju da zivim dole." Znam kazacete mi da ne znam kako je to kad ne zivim u Kraljevu ali ne znate ni vi kako je vani. U svakom slucaju Srbija je samo jedna, i to nigde neces naci.
Evo na sta lici jedan moj dan, ovde: Dizem se oko 7, oko 7:30 kidam od kuce, u 8 na posao do 12:30 pa na rucak (ako imam vremena za to) pa ponovo od 1:30 do 6, pola sedam (ako nije i kasnije, ali recimo pola sedam), u 7 kuci, okupaj sina, dok zena postavlja sto za veceru, pola 8 za stolom, pola devet sin u krevet, pa onda cerki menjam pelene, dok joj zena pravi jelo, pa joj dam da jede... pa kad zavrsi to je oko 9:15. Ovde filmovi ili utakmice pocinju u 8:30 tako da nista nisam uradio, jos dok se istusiram i sednem par minuta da se ispricam sa zenom to je vec 10 sati.
Verovatno mislite, sto ja dajem cerki da jede, ili sto joj menjam pelene, ili sto zena ne kupa sina, pa samo zato, sto dok ga kupam malo se poigram sa njim u kupatilu i to mi je prilika da provedem koji minut sa njim. A sto se tice cerke, ako joj ne dam da jede ili ne menjam pelene, onda je uopste ne vidim. Radi se od jutra do mraka, pa idi kuci kad mozes, ako mozes. Istina, da imam dobro mesto i da mi se posao dopada, tim bolje jer u svakom slucaju takav ti je ritam ovde. Ode sve u materinu, najavili su poskupljenje osiguranja za nas (za bolest) za 10%, to je sedma godina uzastopce, dosta vise. Svi kukaju, nema para nigde, a trose 13 miliona dnevno za vojsku, zemlja koja nikad nije htela da ratuje. Zeneva placa 1,5 miliona SFR dnevno kamate na kredite jer je u *ovnima, pa sad vi vidite. Nije samo nasa Srbia otisla u ***** ! Smucilo mi se da se tako zivi, zena mi je sad prestala da radi, zato sto je sin posao u prvi razred. Skola pocinje od 8:45 do 11:30 prve dve godine, pa posle isto i popodne od 1:45 do 4. Sad ako ona (ili ja) radimo, kako mozes odraditi onih 8 sati dnevnog rada, ako moras tako da se *ebavas sa decom? NEMOGUCE! Onda prestajes da radis, ili placas 15% obe bruto plate da bi platio da ti cuvaju decu dok radis i to naravno ne mozes skunuti sa poreza koji je oko dve bruto plate.
Evo ti normalna situacija jedne neozenjene osobe:
-Plata prosecna oko 3.500 SFR bruto (3.100 neto)
-Godisnji porez oko 9.000 (800 mesecno, imamo tri poreza)
-Stan (soba, kuhinja, kupatilo, voda, struja (bez telefona) oko 1.000 SFR
-Osiguranje za bolest (minimalno 250 SFR mesecno)
-Mesecna karta za prevoz 70 SFR
-Da jedes u podne (najmanje oko 20 SFR dnevno - 20SFR x 20 dana = 400 SFR
Pa sad ti vidi sta ti ostaje, cigareta 4,50 - Litar benzina 1,30 - bioskop 16 -restoran za dvoje oko 100 - novina 1,70 - koka kola 4 - hleb 2,50 - litar vode 1,50 - mleko 1,80 - i naravno meso, kako koje izmedu 20 SFR za kilo mlevenog mesa do 100 SFR za kilo kvalitetnijeg mesa. Jos tu nisam dodao telefon, osiguranje za kola, ako ih imas i odrzavanje i tablice. Ako se bavis sportom, teretana je 1000 SFR godisnje, tenis 14 SFR na sat ........ i mogao bi da nastavim daleko duze.
Normalna osoba bez ludila tesko izlazi na kraj, pa onda ziveli krediti i kreditne karte. Eto ti, normalan zivot kod nas na zapadu, vidite, nije sve lepo. Treba se zaista snaci, ali sto se toga tice, covek se lakse snalazi kod nas (u Srbiji).
Pozdravi svima u Srbiji
 
Banshee:
s
takodje me jako privlace severni krajevi tipa v.b. irska,skandinavija zbog nekih drugih razloga ali mislim da bih tamo od vremena pala u depresiju u kratkom roku :(
pa nema veze utopila bi tugu u omljenom PUBu kao i pravi domaci ostevljani :D do pet posao ,vecera, u 7 u pub na par pinti sa drustvom i onda 10 kuci malo tv i spavanje, lovelly jubbly :lol:
 
Prvo nije lako samo tako preseliti se,drugo kako se zivi u nekoj zemlji zavisi kako se ko snadje za posao,koje je stuke i jos mali milion faktora,evo covek kuka o nekakvim tablicama u Svici a ja teram po Beogradu A8 na PG table "crnogorca" neregistrovanog,vec me dvaput zaustavili,prvi put pandur video zadnju stranu saobracajne i dao nazad dokumenta,drugi put,pandur kada je video saobracajnu i njezinu zadnju stranu,zavrteo glavom i namignuo,ma Jocic i Velja su carevi,hebo ti ove demokrate,gay 17 i ldp elitiste i liberalne kapitaliste.
 

Back
Top