kako da potpuno uklonim windows explorer?

  • Začetnik teme vitosevicmarko
  • Datum pokretanja
Imas problem sa brisanjem a? Ti izbrises a on se opet stvori? Da, da...cuveni Windows File Protection.
Pa ima leka (nadam se).
Udji u Safe Mode (pre nego sto se pojavi boot screen - "ucitavanje Windows-a pretisni F8 i izaberi opciju Safe Mode). Tamo nadji explorer.exe i izbrisi ga...
Nisam probao ovo ali znam da je operacija veoma "opasna" (po Windows naravno :D )
p0z~
 
Anonymous:
Cemu to sluzi a uz to i ne radi....Negde spomenusmo populaciju od jedno 70-80%... :?
No,predjimo na stvar.Uklanjanje IE je moguce ali zasto se maltretirati sa time kad je jednostavnije koristiti neki drugi i naravno bolji(svaki je bolji od IE-a)
Evo par predloga pa probaj:
Opera
Mozilla
Avant Browser
Ima toga naravno josh,kao sto rekoh sve je bolje od IE-a....Odluka je samo tvoja..;)
Volim kad se ulogujem na vreme... :roll: ....;)
 
ZimCo:
Postoji jedna laksa soucija:
Otvori ovaj file: C:\WINDOWS\inf\sysoc.inf i u njemu izbrisi svo HIDE. Posle toga bi trebalo da ti se pojavi u Windows components Explorer gde ces moci da ga deinstalira.
P.S.
Nisam probao deinstalaciju IE ali ga tamo ima. Probaj. Srecno :D

Probao sam ja to odavno, tako sam messanger pre brisao, ali explorer ostane i dalje sakriven, jednostavno ne pojavii se, sve sto moze da se izbrise su updejti za njega.. ako neko ima bolje resenje neka javi :D
 
Windows Explorer koliko ja znam ne mozes da obrises,on je vazan deo operativnog sistema (mada ga vecina nas uopste ne koristi) i ako bi nasao nacin da ga deinstaliras verovatno bi ti sistem podivljao i doziveo crash.Ja ti predlazem repair Windowsa,to ce ti sigurno resiti problem. Ne moras da brises ceo sistem zbog ovakvog problemcica mada je to najzdravije resenje narocito ako to nisi radio neko vreme.
 
Pogledaj sta se desava samo kada ga isklucis iz rada :

Otvori Task Manager i nadji porecese koji trenutno rade. videces explorer.exe koji je naravno neizbezan. Kada ga isklucis gubi se start menu, taskbar, prozori sve...sem pozadine. Wallpaper mozes da vidis.
E posto vise nista ne mozes da radis u Windows-u restartujes sistem i posle je OK...
Ali ja cisto sumnjam da mozes da startujes WIN. bez explorer.exe fajla. Probaj pa javi...
PS : mozda je covek vec izbrisao explorer.exe cim ga nema odavno a? Sta mislite? :D :) :shock: :lol: :P :twisted: :!:
 
windows moze da radi (i radi) i bez windows explorera...

njegova zamena je bila moguca u 9x sistemima prostom zamenom u shell delu win.ini ili system.ini fajlovima, pa je moguce staviti kao shell explorer iz win95, win98, winme, ili command prompt. jedino sto ne znam je da li je moguce koristiti i shell iz win2k, nt :roll:


sto se tice xp/2k, opet je moguca zamena shell-a (explorer-a).

inace kada ubijes proces explorer.exe, ponovo ga pokreces u file>run> explorer.exe

poz
 
Aj prvo da razjasnimo jednu stvar. To sto kad kliknete ctrl+alt+del i vidite explorer.exe nije uopste prikaz rada Window exporera o kome je ovde rec, vec je to glavni i osnovni sehell windowsa u kojem radite. To je ustvari windows koji widite kad upalite racunar.

S druge strane "Windows explorer" je samo program u okviru windowsa koji slui za manipulaciju diskovima, a napisan je od strane budjavog microsofta. E sad nikad nisam probao da ga obrisem (nije me zanimalo) ali predpostavljam da nemoze da se obrise sem da se "iscupa" nekako iz registry baze.

Njegova lokacija je c:\windows\explorer.exe


p.s.Naucite da razlikujete win explorer od shell-a
p.s.2 cast izuzetcima
 
Postoji jedan "mali" zgodan program za zamenu SHELL-a pod svim windows-ima i zove se TALISMAN ( za verziju 2.6 moze da se nadje reg. )
On podrzava rad u 2 moda : preko Windwos Shell-a
i samostalno ( koje je preporucljivo ).
Veza ovog ai explorera je u tome sto se explorer posle uopste nekoristi - nemaga u process listu, sto bi trebalo da znaci da mozes da ga obrises.
kod ovog programa je korisno sto podrzava skinove sto mu je inace osnovna namena pa mozes da nateras 98 da izgleda kao XP ili kao nesto sto niko nece prepoznati ( radio ,i svi su pitali koji je to OS )
 

Back
Top