muke sa dlacicama

*belissima*

Početnik
Poruka
11
Oduvek su me uzasavale dlacice na preponama i muke sa otklanjanjem istih. Posto imam problem sa urastanjem dlacica brijanje ne dolazi u obzir jer mucenje pocinje vec naredni dan u obliku groznog svraba i iritacije. Vosak je ok ali uvek ostanu neke dlacice koje zatim cupkam jednu po jednu pincetom. Muke budu iste kao i kod brijanja ali se javljaju tek posle 2 nedelje. Zanima me da li se malje sa prepona mogu otklanjati eletricnim depilatorom? Imam utisak da bi to bilo idealno resenje ukoliko to nije previse agresivno za neznu kozu na preponama.
Molim za odgovor i savet. Nadam se da cete podeliti iskustva samnom i da cu uz vasu pomoc doci do nekog prakticnog resenja.
 
Nisam mislila na elektricni brijac vec depilator koji cupa dlaku iz korena. Ne znam da li je bolno i koliko jer nikad nisam koristila ni za noge jer imam vrlo, vrlo malo malja. Zato pitam da mi neko kaze svoje iskustvo.
 
Dlacice ne bi smele da se uklanjaju depilatorom ni sa prepona, ni ispod pazuha, jer su to osetljive zone, zbog zlezda. Prepone nikad ne depiliram, ali kad bih morala, depilirala bih ih elektricnim. U principu, znam devojke koje to rade, a i one koje se ne usudjuju. Probaj, Sve zavisi koliko ti je koza osetljiva.
 
I ja isto mislim da je ta zona osetljiva zbog zlezda i zato se ne usudjujem da isprobam elektricni depilator. Sa voskom ipak ide deo po deo i vodim racuna kako skidam trake da ne bih napravila neki podliv (mada mi se i to par puta desilo).
Koje kreme protiv urastanja preporucujete? Mozda je ipak najbolje drzati se brijaca i dobre kreme?
 
pa ja bih pre koristila elektricni depilator nego vosak da imam snage da izdrzim taj bol.
ja koristim za sve (lice i noge - pazuh ide iskljucivo brijacem a ruke prosto ne diram) LYCIA trake za depilaciju. Trake su neuopredivo bolje kao i vosak nego kod veet traka.

Znaci, ja imam depilator, ali vise volim vosak jer jednostavno krace traje. S depilatorom sednes, upalis film, skuvas kafu i spremis paklu cigareta.

I ja sam se na nogama navikla na bol ali na preponama ne mogu nikako.

Probaj ti elektricni ako mozes da istrpis. Meni nije pomogao ni onaj dodatak za ublazavanje bola.

Ja sam kupila veet kremu protiv urastanja. Devojke su neged na ovom forumu spominjale i TEnd skin preparat ali on kosta 1500 dindzi. Jos malo dodas i mozes na IPL aparat - samo prepone. Veet kosta oko 350 dinara.

Meni se podlivi nikad ne desavaju kad radim sama ali kad (i dok) sam isla kod kozmeticara -redovno.

Sad sam u fazi lecenja uraslih dlaka i uzasno sama sebi izgledam. Bas grozno. Jedva cekam da to prodje pa cu 90% na taj IPL aparat. A noge cu d aprobam jos ovako pa cemo da vidimo. Da i pazuh cu verovatno da odradim sa laserskom.
 
Struja:
zasto bi elektricni depilator bio agresivniji od voska?
koja je razlika izmedju rezultata dobijenih mehanickim brijacem i elektricnim?

Po meni osnovna je razlika u iritaciji koze. Ko ima osetljivu kozu moze dobro da nagrabusi od voska. Dok kod elektricnog imas samo one tackice i one relativno brzo nestanu. I ne moze ti se desiti podliv. Niti oderotina (i to mi se desavalo u salonima)
 
mishka, znas li koliko kosta tretman na IPL aparatu za prepone i koliko ih je potrebno? Ja za sve ostalo koristim obican brijac jer generalno nisam nesto maljava i dlake na drugim mestima ne urastaju. Na licu nemam dlacica a na rukama ne zelim da zapocinjem borbu sa vetrenjacama pored zanemarljivih dlacica.
 
Ја имам електрични депилатор, Филипсов Сатинел, али на њему пише да није за препоне и пазух. Користим га за ноге већ годинама, навикла сам се на ту дозу бола, али кад сам, из радозналости, ипак пробала препоне да средим тим депилатором, ужаасно је болело и зацрвенело се!
Због тога те ствари решавам пинцетом.
 
Par puta sam depilirala prepone depilatorom i nije me mnogo bolelo jer mi je dosta slab koren, ali prakticnije mi je da odem na depilaciju, krace traje. Sada depilator koristim samo za ruke, tu mi je dovoljno desetak minuta, a depiliranje nogu i prepona mnogo duze traje, neko rece da se moze film odgledati i u pravu je.
 
I,ja imam električni depilator i čitam neke ovde komentare i nekako mi nije baš jasno ono o trajanju depilacije sa njim.Da li sam ja to u zoni sumraka,jer meni depiliranje nogu sa el.depilatorom traje nekih 20-ak minuta,nekad ni toliko?
Jedino me prepone dovode do ludila.Naime,dok nisam imala el.depilator išla sam na depilaciju voskom nekih godinu-godinu i po.Znači,noge i prepone sam depilirala.E,sad,noge su bile OK.,ali prepone užas! Vrlo brzo su dlačice počele gadno da mi urastaju i da mi se stvaraju one užasne bubuljice!Bljak! Onda sam kupila depilator i nastavila sa njim da depiliram noge i sve je bilo OK.Ali prepone nema šanse! Probala sam 1-2 puta i htela sam da rodim mečku! Morala sam sam i zbog bola,a više zbog urastanja da pređem na brijanje tog dela,jer dok sam brijala taj deo nisam imala problema sa urastanjem.Užasno me nervira to što moram to da radim na svaka 3-4 dana.A,još više što,evo ni dan-danas se ne mogu još osloboditi tih uraslih dlaka od depilacije voskom.Naravno,njihov broj se smanjio,ali ih još uvek ima.
J.... ti žensko!
 
QQ
Ne mogu da zamislim da pridjem preponama depilatorom!! Stvarno zavisi od korena dlake, koze...
Imam drugarice koje to srecno obavljaju, meni depilator sluzi samo za do kolena, sve ostalo, vosak je zakon... kad nakupim vrecu hrabrosti bice i za epilaciju :-D
Voskom mi je stvarno brze +radi neko drugi pa ne osecam da sama sebi nanosim bol +oblikuje se prema kozi... tesko mi je da zamislim kako bih tu zonu srecno odradila depilatorom?! Ne kazem da ne moze, nego zavisi od ostalih faktora.
 
a shto ne koristis kremu za depilaciju? to jes da ne drzi dugo ali nije stresno...10-15 min i eto ti nema dlachica??? ne znam za one dubinske to me nervira...one bas izmedju nogu
koristim vitaskin slovenachku ok je i roze je boje ih
to valjda prvo istestirash da li ti je ok pa onda udri
 
*belissima*:
Oduvek su me uzasavale dlacice na preponama i muke sa otklanjanjem istih. Posto imam problem sa urastanjem dlacica brijanje ne dolazi u obzir jer mucenje pocinje vec naredni dan u obliku groznog svraba i iritacije. Vosak je ok ali uvek ostanu neke dlacice koje zatim cupkam jednu po jednu pincetom. Muke budu iste kao i kod brijanja ali se javljaju tek posle 2 nedelje. Zanima me da li se malje sa prepona mogu otklanjati eletricnim depilatorom? Imam utisak da bi to bilo idealno resenje ukoliko to nije previse agresivno za neznu kozu na preponama.
Molim za odgovor i savet. Nadam se da cete podeliti iskustva samnom i da cu uz vasu pomoc doci do nekog prakticnog resenja.
Jesi li razmisljala da promenis nick.Kako mozes da budes lepa sa tim dlacicama sad kad ide leto
 

Back
Top