Spyware Doctor = ~100% zauzeće procesora

FLUID

Poznat
Poruka
7.917
Pre 5-6 dana sa neta preuzmem program Spyware Doctor, verziju 5.0. Rekoh ajde i njega da probam kako radi što se tiče zaštite sistema pošto sam probao nekoliko anti-spyware programa. Radoznao čovek... :D

Međutim, moj kompjuter je zahvaljujući ovom programu toliko postao nesnosan za rad, ali nisam ni naslutio da je uzrok tome sam program. Pomislio sam da nije u pitanju neki virus koji je promakao anti-virus programu. Skeniram, nema ništa. U trenutku kad je kompjuter skoro skroz zablokirao ajde da proverim procese. Kad tamo imam šta da vidim, Spyware Doctor je zauzeo snagu procesora skoro 100%. :shock: I tako je na određeni period (ne stalno) zauzimao je skoro 100% procesorske snage. :?

Kakva su vaša iskustva sa ovim programom što se tiče sistemskih resursa? Znači ne radi se o tome koliko je program dobar za zaštitu, već koliko je loš za sistemske resurse.

Hvala na odgovorima.
 
Puno se priča o tom softveru... Ja sam imao prilike da se sretnem sa nekoliko pc-a na kojima je bio instaliran... Moj zaključak:
To je takva jedna bljuvara od softvera... prosto neverovatno. Svi dotični kompjuteri su bili puni spyware-a, zapucavali se, S.D. je gutao procesor k'o lud. A pokušaji deinstalacije su se takođe zapucavali. Tek ručnim brisanjem sam ih uklonio sa pc-a ( koji su nakon toga radili sasvim normalno, bez ikakvih zastajkivanja i sl. ).
Tako da... mnogo je loš za sist. resurse...
Sva sreća pa postoji izbor... Ad-Aware 2007 & SpyBot - S&D ... poz
 
dvr_liberty:
Što se tiče same verzije Spyware doctor 5 ja je koristim i nemam tih problema sa zauzimanjem procesora,da nije program bug-ovan ?
Odakle si ga preuzeo?
Ne sećam se tačno odakle je preuzet. Ili sa sajta programa ili sa download.com. Sve mu to dođe na isto.
Ne verujem da ima bagova, ali da opterećuje to sam osetio na sopstvenom kompjuteru, tj. procesoru. :D

Sudeći prema svim dosadašnjim komentarima izgleda da nije jedino kod mene taj problem. Sudbina Spyware Doctora je sve izvesnija... :roll:
 
JA sam imao neposredan susret sa tim programom. pre jedno godinu dana navukao sam spy sherrifa u racunar. Nijedan program nije mogao da ga ocisti u to doba (koristio sam adaware i spybot) Onda sam na phazi nasao njega i rekoh da probam nista ne kosta. ON JE JEDINI JOS U TOBA USPEO DA DETEKTUJE SPYSHERRIFA medjutim nikad ga nisam obrisao sa njim. Ispostavilo se da je krek za njega bio inficiran i nigde ali apsolutno nigde nisam mogao da nadjem ispravan crack. NA kraju sam sherrifa rucno obrisao iz sistema (na netu sam nasao uputstvo) a spydoctora sam izbacio iz sistema.
U doba dok mi je bio u sistemu nije mi pravio probleme ali to je bila samo shareware verzija koja nije bila registrovana.
 
Zlaja87:
@FLUID
Koj procesor i ram imas?

Sto se tice SD mislim da je zaista dobar,i ovih bugova nisam imao do sada...
Pazi ovako, prvo je probano na kompjuteru sa starim dobrim Duronom na 1000Hz. A zatim i na kompjuterima sa procesorom Athlon 1700Hz i Sempron 2500+, i opet isto. Radi ali periodično blokira rad kompjutera dok on nešto svoje ne završi. Na svim tim kompjuterima ram je bio 512.
Mislim da to nema veze sa snagom procesora. Ako za jedan običan anti-spyware program treba babaroga od kompjutera onda je*eš takav program.
Na ovom Duronu kada radim pokrenem i Photoshop i Corel i još par sitnijih programskih alata i on gura samo tako, pritom još radi i anti-virus, a jedan Spyware Doctor sve to "baci u vodu". :roll: :D
 
Meni je verzija 2.1.0.254 i odlicno radi.Nikad mi nije zablokirao komp.Za spywere od programa imam Spybot - Search & Destroy 1.4, Spyware Terminator (po meni najbolji real-tibe antispyware),Ad-Aware SE Professional, Spyware Doctor (odlican program koji u sadasnjosti blokira i brise kolacice koji dolaze na komp) i SUPERAntiSpyware Free Edition


Jedno pitanje:da li da skinem noviju verziju SD, jer ova moja v.2.1.0.254 radi odlicno i ne zauzima mnogo procesor (procesor mi je na 1,8bigaherca)
 
gorki2:
Ja ga koristim vec godinu dana na preporuku prijatelja koji po kucama dize pale sisteme i leci zarazene racunare :) Kad mene je SD stalno ugasen i jednom nedeljno pokupim definicije i skeniram komp. Pronasao je svasta za ovih godinu dana i vise sam nego zadovoljan.
Kad pričamo o ovom problemu sa Spyware Doctor mislim na stalni rad, a ne na povremeno uključivanje. Naravno da ne zauzima procesorsku snagu i nemaš problema kad je ugašen.
 
Master Of The Air:
Meni je verzija 2.1.0.254 i odlicno radi.Nikad mi nije zablokirao komp.Za spywere od programa imam Spybot - Search & Destroy 1.4, Spyware Terminator (po meni najbolji real-tibe antispyware),Ad-Aware SE Professional, Spyware Doctor (odlican program koji u sadasnjosti blokira i brise kolacice koji dolaze na komp) i SUPERAntiSpyware Free Edition


Jedno pitanje:da li da skinem noviju verziju SD, jer ova moja v.2.1.0.254 radi odlicno i zauzima mnogo procesor (procesor mi je na 1,8megaherca)
:shock: :shock: :roll:
Čakaj, čekaj, meni je nešto ovde kontradiktorno. Sve ti radi odlično, "teče med i mleko", a u poslednjoj rečenici pitaš da li da uzmeš noviju verziju jer ti SD zauzima mnogo procesorsku snagu. Pa o čemu mi pričamo ovde celu stranicu??? :-? One fore, "lud zbunjenog" pa rotacija... :roll:
 
:evil: :evil: :evil:
E pa ovo je sad prevršilo svaku meru. Doctore Spyware-u zbogom i gori u paklu... :twisted: :twisted: :lol: :lol: :lol:

Ladno ne mogu da verujem kakav je ovo krš od programa... :? :| Ajde kao ostavio sam ga instaliranog da ga kad-kad pokrenem i skeniram da vidim šta će od štetočina da nađe... i tako ti ja skidao fajl veličine 400 i kusur MB i negde pred kraj downloada pošto je već bilo kasno, vreme je bilo za spavanje negde pred jutro :mrgreen: , ajde da pokrenem Spyware Doctora da dopuni definicije i da skeniram da vidim proverim komp. Rekoh dok se on pokrene, pošto je spor u tome, ovaj download ima da završi, kao i dopuna definicija... pa da pustim skeniranje. Kad ne lezi vraže :D pokrene se on i počne nešto da mulja i da s oproštenjem jede go.na. Ajde rekoh, preveslaće on to pa idemo dalje, ali avaj... komp se skoro totalno ukočio i vidim download stao, po onim lampicama na modemu, auuuuu pomislih pa valjda će da uradi to što radi za par minuta. Ali ne skot je muljao nešto čitavih 10 minuta :evil: i naravno download nije mrdao :x :evil: . I kako to biva u svim dramama sa tragičnim krajem, na serveru sa kog je skidano verovatno je isteklo ono vreme koliko je podešeno za pauzu pri downloadu (na raznim-share serverima). :evil: Naravno, fajl je prijavljen da je skinut ceo ali je falilo nekih 10-ak MB. :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:

Usledio je kontranapad... Add or Remove Programs > Spyware Doctor > Remove :twisted: :twisted: :twisted:

Skinuću ponovo taj fajl ali Spyware Doctora više biti neće. :twisted: :lol: :lol: :lol:
 
dvr_liberty:
Uh,znam kako ti je i žao mi je što ti se to desilo,ali me kopka oko SD-a šta se to dešava i zašto ti zablokira komp,ja ga koristim i apsolutno nemam nikakvih problema,opet mi miriše da je u samoj srži programa neki bag!
Meni je zasmrdelo. :lol: Zato sam morao bag da otklonim zajedno sa programom. :lol: :lol: :lol:

I savet svima, ne pokrećite Spyware Doctor ako skidate nešto veliko sa neta. Ko zna... :evil: :mrgreen:
 

Back
Top