Ima li nekoga ko se upisuje na prava da je osvoji neko od 3 mesta na republičkom?
Prikazujem rezultate 1 do 15 od 15

Tema: Ima li nekoga ko se upisuje na prava da je osvoji neko od 3 mesta na republičkom?

Početnik
    Učlanjen
    07.06.2007.
    Reputaciona moć
    0

Angry Ima li nekoga ko se upisuje na prava da je osvoji neko od 3 mesta na republičkom?

Ja sam osvojio 3.mesto ove godine na republičkom iz istorije, i bio sam obavesten da me to oslobađa prijemnog iz istorije(kao sto je to bilo i prosle i ostalih god.ali i sada na mnogim fakultetima)ali mi sada na pravnom u Beogradu kazu da nisam oslobođen ida moram da polazem i srpski i istoriju.Za ovo ,da moram da polazem sam saznao 7.juna
    tj. danas (jer sam juče podnosio diplomu za osvojeno mesto pa su mi sve ovo rekli,ali prvo sam mislio da je u pitanju zabuna).Ja sada imam 20 dana da precizno naucim 3 knjige iz istorije i jos moram da vezbam srpski :x .Da li mozda na pravnom u Novom Sadu priznaju diplomu?

Primećen član lp_rox_girl (avatar)
    Učlanjen
    06.01.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    45

Podrazumevano Re: Ima li nekoga ko se upisuje na prava da je osvoji neko od 3 mesta na republičkom?

Telefon u ruke, zovi i pitaj.
    Koliko ja znam, trebalo bi da ti priznaju diplomu, ne znam u čemu je stvar.

Početnik
    Učlanjen
    07.06.2007.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: Ima li nekoga ko se upisuje na prava da je osvoji neko od 3 mesta na republičkom?

zvao sam i rekli su da moram da polazem pitam ako ima jos nekoga sa istim problemom pa da uzvratimo udarac imperiji.

Učlanjen
    06.01.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    45

U tom slučaju mani se uzvraćanja udaraca imperiji i knjigu u šake.
    Pa kad upišeš, a potom i završiš prava i postaneš advokat, onda ih tuži.

Buduća legenda
    Učlanjen
    11.08.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    402

i ja mislim da si oslobodjen prijemnog, ne kapiram o cemu se radi

Zainteresovan član cicos - macos (avatar)
    Učlanjen
    19.08.2005.
    Reputaciona moć
    50

Thumbs up Re: Ima li nekoga ko se upisuje na prava da je osvoji neko od 3 mesta na republičkom?

Koga si zvao, ko ti je tacno rekao da nisi oslobodjen? Idi kod covca za studentska pitanja; njegov office je na spratu, kod saltera, radi od 12 do 13h. Mada, ako ti stvarno to 3. mesto ne priznaju, nemoj da se cudis; opste je poznato da bg Pravni nije mnogo naklonjen studentima. Dalje, nemoj odmah da se obeshrabrujes; 20 dana je dovoljno da naucis istoriju, pogotovo sto ocigledno dobro baratas materijom. Uzmi testove od proslih godina (ubosce ti sigurno bar dva pitanja), obrati paznju na Rim, Grcku i taj period pre n.e. (bogovi u Rimu, Grckoj, ko je ciji otac i ostalo, ko je sta napisao, ratovi i ostalo), a novim dobom(20 vek) nemoj mnogo da se bavis. Takodje, idi da kupis one papire za polaganje sto pre, jer dobijas neki broj i taj broj odredjuje kada ces da polazes (da li pre podne ili posle podne). Kad sam polagala, ovi sto su bili pre imali su laksa pitanja od ovih posle podne. Pretpostavljam da znas da su vecina pitanja na zaokruzivanje, sto mnogo olaksava posao. Stvarno nema mesta i potrebe za paniku; samo smireno i polozices. Kad se setim da sam srpski 'spremala' 2 nedelje...... (doduse, uvek sam obozavala taj predmet)

Učlanjen
    19.08.2005.
    Reputaciona moć
    50

Thumbs up Re: Ima li nekoga ko se upisuje na prava da je osvoji neko od 3 mesta na republičkom?

Citat Original postavio lp_rox_girl
    Pa kad upišeš, a potom i završiš prava i postaneš advokat, onda ih tuži.
    A zastarelost podnosenja zahteva za tuzbu?

Učlanjen
    06.01.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    45

Jbga, ne znam ni šta je to.
    OK, kad upišeš, a potom i završiš prava i postaneš ultra-mega-giga bogat advokat, onda ih tuži.
    A za ono što je cicos - macos rekao/la neće niko smeti da ti prigovori, zato što si toliko bogat. Mož' tako?

Obećava
    Učlanjen
    09.07.2006.
    Reputaciona moć
    42

Ja koliko se secam od prosle godine, priznaju samo prva mesta na republickim takmicenjima i to samo iz istorije i srpskog. Nemoj da se uzbudjujes oko toga, jer ja sam prosle godine imala 2 prva mesta na republickim takmicenjima iz predmeta koji su daleko blizi pravnom fakultetu nego sto su srpski i istorija. (U pitanju su simulacija sudskog procesa i besednistvo) i nisu mi dali nijedan jedini poen. Slog kad me nije strefio. A opusteno mozes za 7 dana da spremis 1. godinu tj. 1.knjigu istorije jer koliko ja znam, odatle ce biti polovina testa iz istorije. Svima koji polazu, a narocito buducim kolegama zelim svu srecu na prijemnom ispitu.

Početnik
    Učlanjen
    07.06.2007.
    Reputaciona moć
    0

Shvatio sam ja da mogu to da spremim,ali ovo je prokleta drskost,jer kada sam zvao neke fakultetu koji su valjda zaduzeni za resenja ikada su mi rekli da nism oslobodjen,pitao sam zasto nisu izdali bar neku vrstu obavestenja (makar na sajtu pravnog,to je 5 min posla)rekli su da ne daju negativna obavestenja :-x eeeeej zamislite to!Doslo mi da.....
    Nije poenta samo u tome,ne dozvoljavam da bilo ko mene (i ostale)zavlaci nekim obecanjima i onda pokaze toliko nepostovanje prema mom radu i tome sto sam ja casno obavio svoj deo posla.

Početnik
    Učlanjen
    07.06.2007.
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio ludoluda
    Ja koliko se secam od prosle godine, priznaju samo prva mesta na republickim takmicenjima i to samo iz istorije i srpskog. Nemoj da se uzbudjujes oko toga, jer ja sam prosle godine imala 2 prva mesta na republickim takmicenjima iz predmeta koji su daleko blizi pravnom fakultetu nego sto su srpski i istorija. (U pitanju su simulacija sudskog procesa i besednistvo) i nisu mi dali nijedan jedini poen. Slog kad me nije strefio. A opusteno mozes za 7 dana da spremis 1. godinu tj. 1.knjigu istorije jer koliko ja znam, odatle ce biti polovina testa iz istorije. Svima koji polazu, a narocito buducim kolegama zelim svu srecu na prijemnom ispitu.
    Poznajem devojku koja je prosle godine osvojila 2.mesto i bila je oslobodjena.

Obećava
    Učlanjen
    26.06.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    42

Sad priznaju samo prvo mesto (ja sam taj). E da li neko mozda zna kako po ovim novim (bolonjskim pravilima) funkcionisu paralelne studije (tj kad neko hoce da ide na dva fakulteta istovremeno). Ja bih paralelno studirao prava i istoriju. Znam da ne može oa na budyetu (sto je i logicno) ali mi nije jasno u vezu sa upisom,prijavama, predavanjima itd. Ako neko zna neka mi sto pre odgovori ili ovde ili na privatnu poruku. Pozdrav.

Primećen član iwan88 (avatar)
    Učlanjen
    05.01.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    53

Citat Original postavio cicos - macos
    Takodje, idi da kupis one papire za polaganje sto pre, jer dobijas neki broj i taj broj odredjuje kada ces da polazes (da li pre podne ili posle podne). Kad sam polagala, ovi sto su bili pre imali su laksa pitanja od ovih posle podne. Pretpostavljam da znas da su vecina pitanja na zaokruzivanje, sto mnogo olaksava posao.

kakve papire??? gde to ima da se kupi??

Učlanjen
    19.08.2005.
    Reputaciona moć
    50

Skriptarnica (dole u podrumu).

Aktivan član srećica (avatar)
    Učlanjen
    18.03.2004.
    Pol
    ženski
    Pančevo je mali grad,u njemu sve se zna...
    Reputaciona moć
    66

Citat Original postavio pinosavac
    Sad priznaju samo prvo mesto (ja sam taj). E da li neko mozda zna kako po ovim novim (bolonjskim pravilima) funkcionisu paralelne studije (tj kad neko hoce da ide na dva fakulteta istovremeno). Ja bih paralelno studirao prava i istoriju. Znam da ne može oa na budyetu (sto je i logicno) ali mi nije jasno u vezu sa upisom,prijavama, predavanjima itd. Ako neko zna neka mi sto pre odgovori ili ovde ili na privatnu poruku. Pozdrav.
    pinosavac, po bolonji je nemoguce studirajti dva fakuilteta u isto vreme
    cestitam na orvom mestu iz istorije!
    Moj super drug je bio drugi, verovatno ste se upoznali, Aleksandar iz Panceva.
    :)

Slične teme

1. Odgovora: 13
    Poslednja poruka: 13.07.2005., 18:57
  2. Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 20.02.2005., 22:36
  3. 'el neko upisuje zurnalistiku?
    Autor adrsajdR u forumu Arhiva
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 30.05.2004., 12:53

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu