Windows lock
Prikazujem rezultate 1 do 10 od 10

Tema: Windows lock

Zainteresovan član
    Učlanjen
    24.01.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    53

Podrazumevano Windows lock

Kako sigurno zakljucati windows da bi ga jedino ti mogao koristiti. Dosadilo mi je trpim kako mi mladji brat stalno pravi sra?a po mom kompu. Znam za opciju zatvaranja iz biosa,ali postoji kabl u kucistu koji kad izvadite i ponovo vratite lozinka u biosu se gubi tako da je taj nacin zastite cista nula. Takodje moze se komp zakljucati lozinkom administratora,ali to nije dovoljno, svako moze da ti udje u bios i radi sta hoce(plus moram da zakljucavam i safe mode,a sve to je cisto smaranje).
    Da li postoji treci bolji nacin? Mozda neki program koji mogu da skinem na netu?
    Hvala unapred

Poznat Incognito (avatar)
    Učlanjen
    17.07.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    133

Podrazumevano

Nabavi neku napravu tipa SecureIDE koji dolazi uz Abit IC7-MAX3 plocu... Stavis to na liniji izmedju hard diska i kontrolera, i svi podaci koji se pisu na hardu ce biti kriptovani... Da bi se hard disk citao normalno, moras da ubacis kljuc u firewire port, inace nema teorije da se ista podigne ili procita sa tog diska...

A onda lepo kljuc u dzep, pa tvoj brat moze da se igra u BIOS-u do mile volje... dzaba mu sve to kad nema sistema

Ističe se
    Učlanjen
    06.11.2003.
    Reputaciona moć
    73

Podrazumevano

Ja sam resavao slican problem na krajnje bezobrazan nacin...Kabl kuciste-steker izvadim i nosim sa sobom..

st0rmbr1n63r
    Guest

Podrazumevano

predji na XP

Zainteresovan član
    Učlanjen
    13.10.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    54

Podrazumevano

ko sto rekose predji na XP.
    Razlog je to sto moze da ti ocisti bios,ali da bi mogao da koristi safe mode opet mora da se loguje,a ti jedini znas obe sifre ( jedna sa administrator nazivom - obavezna i jedna sa administratorskom dozvolom,tvoje ime - obavezna )

Poznat Incognito (avatar)
    Učlanjen
    17.07.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    133

Podrazumevano

... i njegov brat stavi boot disketu, upotrebi jedan od mnogih programa za ciscenje sifre, i problem resen

Obećava
    Učlanjen
    16.01.2004.
    Reputaciona moć
    51

Podrazumevano

Citat Original postavio Incognito
    ... i njegov brat stavi boot disketu, upotrebi jedan od mnogih programa za ciscenje sifre, i problem resen
    Ili nadje cd na kome je da kazem (nisam strucnjak) virtualni win Xp tj. samo neke sistemski alati i izmeni sta mu je volja.

Zainteresovan član
    Učlanjen
    24.01.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    53

Podrazumevano

Citat Original postavio Incognito
    Bas tako.Znaci nijedno resenje nije trajno.Inace ja koristim XP i stavljao sam vec dve sifre (normal i safe mode),ali znam da to nije dovoljno.Znaci meni treba neka jaca zastita (ako uopste postoji takav program) i to po mogucstvu softverska jer pretpostavljam da zastita hardverskog tipa nije preterano jeftina.
    Dakle pitanje: NAJBOLJI SECURITY PROGRAM ZA WINDOWS LOG ON JE ...???
    Hvala

Zainteresovan član
    Učlanjen
    22.10.2003.
    Reputaciona moć
    55

Podrazumevano

Купи 'фиоку' за хард диск и један хард диск брату па кад ти завршиш свој посао извадиш свој хард диск па у сеф, а у 'фиоку' стави његов па нек чачка шта год хоће ...

Aktivan član Corey (avatar)
    Učlanjen
    02.06.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    70

Podrazumevano

Citat Original postavio kvazimodo
    Купи 'фиоку' за хард диск и један хард диск брату па кад ти завршиш свој посао извадиш свој хард диск па у сеф, а у 'фиоку' стави његов па нек чачка шта год хоће ...
    To sam i ja uradio pre nekih pola godine i prezadovoljan sam jer mi je mladji brat stalno svojim igricama sjebavao sve sto mi se nadje na kompu tako da ti je najbolje resenje da to uradis ili da predjes na XP!

Slične teme

1. Lock On
    Autor gost 101840 u forumu Upravljačke simulacije
    Odgovora: 15
    Poslednja poruka: 24.01.2011., 09:25
  2. Lock On
    Autor MadSerbs u forumu Video igre
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 08.08.2005., 03:45
  3. Lock On
    Autor Lock On u forumu Video igre
    Odgovora: 0