Guzve na makedonskoj granici???
Strana 1 od 10 12345 ... PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 242

Tema: Guzve na makedonskoj granici???

Primećen član gudajoka (avatar)
    Učlanjen
    05.06.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    48

Podrazumevano Guzve na makedonskoj granici???

Na jednom drugom forumu naletela sam na informaciju da su guzve na ulazu u Makedoniju ogromne i neki spominju cekanje i do 10 sati. Posto uskoro idemo i mi tim putem za Grcku strasno me zanima da li je to istina. Takodje me interesuje da li se to odnosi samo na autobuse ili i na automobile. Ima li neko proverene informacije na tu temu??

Zainteresovan član emma05 (avatar)
    Učlanjen
    28.03.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    42

Podrazumevano Re: Guzve na makedonskoj granici???

Svake godine neki imaju "srece" da nalete na te guzve od po par sati cekanja. Mislim da je bitno da budes na granici raaaaano ujutru.

Aktivan član Tamigo (avatar)
    Učlanjen
    24.03.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    70

ja sam vec dve godine na relaciji Beograd-Grcka i samo sam jednom pre dva leta naletela na guzvu

Učlanjen
    05.06.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    48

Kazu ljudi da je neka frka oko nasih pasosa, mi nemamo neki BAR kod pa makedonci sve podatke ukucavaju u comp i zbog toga je zastoj. Nije mi jasno, nismo ni dosad imali taj bar kod pa nisu pravili problema

Početnik Jenifer* (avatar)
    Učlanjen
    24.08.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Makedonci su počeli da unose podatke o putnicima putem skeniranja pasoša. Podatke unose sa bar koda gde i nastaje problem. Oni koji putuju u Grčku sa individualnim vizama taj bar kod imaju na grčkoj sengen vizi, dok na našim pasosima, tog bar koda jednostavno nema u obrascu pasosa. Kod grupnih viza nema bar koda, jer je samo jedan obrazac vize za sve i još dodatni spisak putnika, koji se unosi ručno.....pa ceo taj proces može da potraje.
    Ali opet mi nije jasno, što i kaže gudajoka, kako do sada nije bilo problema oko gužve kada opet nismo imali taj bar kod....

Učlanjen
    05.06.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    48

Za one koji ce uskoro da pale tim putem kao mi, Jenifer je u pravu (a i ja). Juce je bila ona cuvena SAT-ova emisija o putu do Grcke i potvrdili su sve gore navedeno. Znaci, nemamo bar codove, Makedonci ukucavaju sve i jednog putnika u comp i to traje satima.... spremite se

Zainteresovan član Strajder (avatar)
    Učlanjen
    18.06.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    53

Da li je Prohor Pčinjski otvoren prelaz 24h, ili...Tamo bar ne idu kamioni i autobusi, a i masa ljudi izbegava da vozi jer je lošiji put. Prelazio sam pre nekoliko godina, ali po danu, sada zbog deteta planiramo da putujemo noću, pa mi treba informacija.

Zainteresovan član
    Učlanjen
    06.08.2005.
    Reputaciona moć
    47

Malo off topic, ali cisto da se zna da nije problem sto nemamo "bar kod", nego MRI - Machine Readable Information (primeticete da je skracenica ista kao za magnetnu rezonancu) To je onaj niz karaktera od dva reda kakav postoji na skoro svim vizama na dnu, i koji sadrzi ime, prezime, datum rodjenja i ponekad jos neki osnovni podatak o vlasniku dokumenta.

Ove informacije se mogu dobiti i iz tzv. dvodimenzionalnog bar koda, ali to je relativno nova stvar na putnim ispravama, i zapravo bi samo MRI resio ovaj problem. Kao sto je neko vec naveo, ako je softver koji se koristi za ocitavanje pristojan, onda moze bez problema da skenira i MRI iz bilo koje vize, te onda to sto ga sam pasos nema nije neki problem.

Recimo, na hrvatskom pasosu (http://www.mup.hr/99.aspx) se lepo vide i 2D bar kod (ono cudo preko cega pise specimen) i MRI (u dnu).

Elita cleaner (avatar)
    Učlanjen
    14.06.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    283

Citat Original postavio Strajder
    Da li je Prohor Pčinjski otvoren prelaz 24h, ili...Tamo bar ne idu kamioni i autobusi, a i masa ljudi izbegava da vozi jer je lošiji put. Prelazio sam pre nekoliko godina, ali po danu, sada zbog deteta planiramo da putujemo noću, pa mi treba informacija.
    I mene zanima taj prelaz mada niko nezna da da pravu informaciju. Zanima me i onaj drugi kod Bitolja jer idem u tom pravcu. Zna li neko ?

Zainteresovan član
    Učlanjen
    06.08.2005.
    Reputaciona moć
    47

Niki/Medzitlija jeste otvoren 24h, kao i Evzoni/Bogorodica. Medjutim, ovaj prvi je znacajno manji, nema skoro nikakve pratece objekte i nalazi se u prilicno nerazvijenom delu i Makedonije i Grcke.

Iskusan codemaker (avatar)
    Učlanjen
    05.04.2004.
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio jerotije
    I mene zanima taj prelaz mada niko nezna da da pravu informaciju. Zanima me i onaj drugi kod Bitolja jer idem u tom pravcu. Zna li neko ?
    U Cetvrtak-petak se vracam u Srbiju pa cu javiti kakva je situacija na granici.
    Generalno. uvvek sam izbegavao da idem 1-3 jula ili avgusta, zatim petak-subota...
    Uglavnom idem ponedeljak ujutro i nikad nemam problema. Naravno ako ste vezani aranzmanima, tada nazalost nema biranja dana

Zainteresovan član popito (avatar)
    Učlanjen
    13.02.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    44

Da li na Makedonskoj granici postoji poseban prolaz za zemlje EU?

Primećen član mirarbi (avatar)
    Učlanjen
    17.01.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    52

Na granicnom prelazu iz Srbije u Makedoniju, Prohor Pcinjski, nikada nema guzve. Tu ne dolaze kamioni i autobusi jer je prilazni put uzak, pun rupa i ostrih krivina. Mi smo jedne godine isli na taj prelaz nocu i stvarno smo se namucili da se spustimo do dole. Dakle, racunajte na 24km vrlo nebezbednog puta kojim nije preporucljivo voziti nocu. To je potvrdila i patrola emisije SAT. Ukoliko niste gledali emisiju, a planirate da krenete put Grcke svojim kolima, kupite stampano izdanje - casopis SAT, objavice celu patrolu na nekoliko strana.

Putnici sa individualnim vizama, u automobilima, ne cekaju toliko dugo na makedonskoj granici i oni su u posebnoj koloni. Problem je za putnike u autobusima. Dok Makedonci unesu u komp. podatke za svih 50 putnika iz svakog autobusa, to traje satima.
    Poslednji put ažurirao/la mirarbi : 15.06.2007. u 19:02

Početnik
    Učlanjen
    11.06.2007.
    Reputaciona moć
    0

Da li je neko isao u Grcku preko Bugarske? Prijatelj mi kaze da isao do Blagoevgrada i da je put dobar, a odatlke ima 40 km do granice sa Grckom pa posle jos 150 do Halkidikija. ako neko ima informaciju kakav jre put molim vas da mi prosledite. Hvala.

Primećen član mirarbi (avatar)
    Učlanjen
    17.01.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    52

Da li je neko isao u Grcku preko Bugarske? Prijatelj mi kaze da isao do Blagoevgrada i da je put dobar, a odatlke ima 40 km do granice sa Grckom pa posle jos 150 do Halkidikija. ako neko ima informaciju kakav jre put molim vas da mi prosledite. Hvala
    Pa, onda bismo morali da vadimo vizu i za Bugarsku. Samo nam jos i to fali.

Elita cleaner (avatar)
    Učlanjen
    14.06.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    283

Citat Original postavio codemaker
    U Cetvrtak-petak se vracam u Srbiju pa cu javiti kakva je situacija na granici.
    Generalno. uvvek sam izbegavao da idem 1-3 jula ili avgusta, zatim petak-subota...
    Uglavnom idem ponedeljak ujutro i nikad nemam problema. Naravno ako ste vezani aranzmanima, tada nazalost nema biranja dana
    Jel prelazis na ovaj prelaz kod Bitolja gde sam ja pitao za stanje ?

Elita cleaner (avatar)
    Učlanjen
    14.06.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    283

Citat Original postavio meelosh_bg
    Niki/Medzitlija jeste otvoren 24h, kao i Evzoni/Bogorodica. Medjutim, ovaj prvi je znacajno manji, nema skoro nikakve pratece objekte i nalazi se u prilicno nerazvijenom delu i Makedonije i Grcke.
    Ma to nije vazno nego jel ima guzve-to me zanima najvise ?

Učlanjen
    05.04.2004.
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio jerotije
    Jel prelazis na ovaj prelaz kod Bitolja gde sam ja pitao za stanje ?
    Ne, prelazim kod Evzonija u Makedoniju a u Srbiju ne idem preko Prohor Pcinjskog vec na glavni "ulaz/izlaz" Bas me zanima ovo oko guzve.

Primećen član Petka (avatar)
    Učlanjen
    20.08.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    54

Citat Original postavio codemaker
    Ne, prelazim kod Evzonija u Makedoniju a u Srbiju ne idem preko Prohor Pcinjskog vec na glavni "ulaz/izlaz" Bas me zanima ovo oko guzve.
    I nas zanima.
    Cekamo informacije.
    Ako su sad guzve, potpuno van sezone, sta ce biti u sezoni.:sad:

Zainteresovan član
    Učlanjen
    06.08.2005.
    Reputaciona moć
    47

Kada sam ja isao preko Nikija bio sam jedini tamo, a na Evzoniju su u to vreme bile uzasne guzve. Mozda sam samo imao srece, a mozda je to pravilo, zaista ne znam...

Učlanjen
    05.06.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    48

Gde je taj Niki? Pomazi da imamo alternativu

Zainteresovan član Strajder (avatar)
    Učlanjen
    18.06.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    53

Citat Original postavio gudajoka
    Gde je taj Niki? Pomazi da imamo alternativu
    Sa autoputa siđeš kod Grradskog prema Ohridu, prođeš Prilep i preko Bitolja stigneš na Niki. Prvi grad u Grčkoj je Florina.

Elita cleaner (avatar)
    Učlanjen
    14.06.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    283

I jos ako znas koliko je to dalje za one koji idu na Halkidiki i tu regiju ?

Učlanjen
    05.04.2004.
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio meelosh_bg
    Kada sam ja isao preko Nikija bio sam jedini tamo, a na Evzoniju su u to vreme bile uzasne guzve. Mozda sam samo imao srece, a mozda je to pravilo, zaista ne znam...
    Ne znam kada si ti isao, ali znam da sam 25. maja kada sam odlazio u Grcku, bio jedini na obe granice, makedonske i grcke.
    Sad u povratku 'ce da vidimo

Doduse, ovo sto kazem vazi za putovanje vlastitim automobilom, ne putujem autobusom pa ne znam, tako da informacije o autobusima nemam.

Zainteresovan član
    Učlanjen
    06.08.2005.
    Reputaciona moć
    47

Niki je za one koji idu na Halkidiki bas cisto gubljenje vremena Kao kada biste u Novi Sad iz Beograda isli preko Smedereva.... Nekih 100-200km vise sasvim sigurno, i to ne bas vrhunskim putevima. Svakako se isplati ako idete recimo na Ohrid (moj slucaj, zato sam putovao tuda) ili svracate do Skoplja kroz zapadnu MK. Kada urade Egnatia, bice to sasvim dobra alternativa za Krf... Ali sada, mislim da se isplati samo ako su na Evzoniju guzve vece od 3-4 sata, sto bas davno nisam video.

Slične teme

1. Ekonomska kriza a saobraćajne gužve na ulicama!?
    Autor dragosh u forumu Politika
    Odgovora: 184
    Poslednja poruka: 07.04.2009., 11:56
  2. Odgovora: 22
    Poslednja poruka: 07.07.2008., 22:23
  3. Slovenac expert u makedonskoj televiziji
    Autor 27E u forumu Politika
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 20.06.2008., 14:01
  4. GUZVE NA PUTU DO GRCKE ???
    Autor Nenad In u forumu Putovanja
    Odgovora: 10